October 2011 Electronics Engineers Board Exam Room Assignments






COMPLETE:
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011

Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 301
Seat School
No.
Attended
1 ABACAN IVY VANESSA DURANTE T.U.P.-MANILA
2 ABAD AL-AHMED TOLENTINO P.L. MANILA
3 ABAD KATRINE MARIE BILO D.L.S.U.-MANILA
4 ABALOS MARICEL PARAS UNIV.OF PANGASINAN
5 ABALOS NERISSA ANN SOLIS COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
6 ABALOS YDYLL LLOYD GEMINO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
7 ABAN REY ANTHONY VENTURA ST.LOUIS UNIV.
8 ABANADOR ERAJR FERMO ADAMSON UNIVERSITY
9 ABARIENTOS JULIUS MENDAROS C.A & TECH SCH-ALBAY
10 ABAS JULIUS CEASAR MARTINEZ P.U.P.-STA. MESA
11 ABAWAG JEFFREY SUELA U.E.-CALOOCAN
12 ABAWAG MURIEL ILIGAN UNIV.OF NVA. CACERES
13 ABDON JAKE FISALBON U DE MANILA (for.CCM)
14 ABELEDO RONALD ALLAN DE DIOS P.U.P.-STA. ROSA
15 ABELLAR WENDELL VILLANUEVA T.U.P.-MANILA
16 ABES ELLT WILLIAM SARABIA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
17 ABESCORO FLOS CARMELI DE RAMA P.U.P.-STO TOMAS
18 ABIAN ARWIN PAUL NAVARRO MMSU-BATAC
19 ABING CHRISTIAN BAQUILOD EVSU-TACLOBAN
20 ABIOG THOMAS ANGELO CRESCINI ST.LOUIS UNIV.
21 ABLAY MICHELLE PUNO CAMARINES S.P.C.-NAGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 302
Seat School
No.
Attended
1 ABLIR JEWEL ANGELES P.L. MANILA
2 ABLOLA JOSE MARI CUNANAN D.L.S.U.-MANILA
3 ABOBO JANCEL BULACAN UNIV.OF STO. TOMAS
4 ABONITA KAREN CARIÑO CAMARINES S.P.C.-NABUA
5 ABRAHAM MAYLORD ANNE ALGIRE C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
6 ABRANTES LAVINIA ABORDO T.U.P.-MANILA
7 ABRATIQUE RICHMUND ANGEL JONSON DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
8 ABRENICA GILVIE JANNA LOZANO ST.LOUIS UNIV.
9 ABRERA JUSTIN RAMOS UNIV.OF STO. TOMAS
10 ABRIGO JOKIER JOAQUIN NOLASCO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
11 ABUAN EPHRAIM JOHN ROQUETA ST.LOUIS UNIV.
12 ABULENCIA BENSON LAGUARTILLA P.U.P.-STA. MESA
13 ABULENCIA MELVIN VILLANUEVA T.U.P.-MANILA
14 ABUNDO MARIFE DELA CRUZ ADAMSON UNIVERSITY
15 ABUZMAN MARK JOSEPH LANUZA MICROCITY CCF
16 ACDANG ALEXANDER BADECAO ST.LOUIS UNIV.
17 ACEBUCHE DARYL SANDERS LIM UNIV.OF STO. TOMAS
18 ACEDERA ARNULFO OLEA P.L. PASIG
19 ACEDO JHERWIN BURGOS E. A. C.-DASMARIÑAS
20 ACERA RHEA MENDOZA LYCEUM SUBIC BAY
21 ACHECOSO MICHELLE FERNANDEZ U.S.E.P.-DAVAO CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 303
Seat School
No.
Attended
1 ACIBAR JOANNE SEVILLA PANPACIFIC U.N.P.
2 ACO DEON ERIK GOCON P.U.P.-STA. MESA
3 ACOB ERICK JOAQUIN MMSU-BATAC
4 ACOSTA KATHLEEN MAZON ST.LOUIS UNIV.
5 ACOSTA ROSINNI PONCEJA N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
6 ACOSTA VINCENT PASTRO RIZAL TECH UNIV
7 ACUIN JEROME PADILLA MAPUA INST.OF TECH.
8 ACUÑA ANGELO RAMOS SO.LUZON S.U.-LUCBAN
9 ACUÑA ANNE JASMINE CRISOSTOMO BULACAN S.U-MALOLOS
10 ADA GILBERT JOHN VICERAL LYCEUM P.U.-MANILA
11 ADALIN KEVIN CLIFTON MANZANO C. C. P.
12 ADAME ACE ARIESVIRG ALDOVER AMA-ANTIPOLO CITY
13 ADAME VINHIL JOHN TORRES NEW ERA UNIV.
14 ADAMOS RAY MARK ALMERO AMA-ANTIPOLO CITY
15 ADANTE GLENN CHRISTIAN TORRICO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
16 ADARNE ERNA LISSA CAYETANO U.E.-CALOOCAN
17 ADDURU MICHAEL ANGELO CARLOS UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
18 ADECER JOVEN SANCHEZ AMA-DASMARIÑAS
19 ADEFUIN RENZ BRYAN HONDANERO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
20 ADIAN MEGUINA CORNEL ST.LOUIS UNIV.
21 ADIL JOSE MUSA III OCHOA UNIV.OF STO. TOMAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 304
Seat School
No.
Attended
1 ADRIANO MAR GODWIN NIÑONUEVO U OF RIZAL SYS.-MORONG
2 ADRIANO MICHAEL JORDAN FERNANDEZ DON HONORIO VENTURA S.U.
3 ADRIANO ROBERTO MORILLO MMSU-BATAC
4 ADRIANO RUSSELLE MACAPAGAL HOLY ANGEL UNIV.
5 ADRIAS CATHERINE JENNIFER LEGASPI LYCEUM P.U.-MANILA
6 ADRIATICO JESSIE JAMES ELLADO FEU-E.A.C.
7 ADRINEDA JOHN VINCENT SUMILANG SO.LUZON S.U.-LUCBAN
8 ADUANA CHRISTOPHER ALEGRIA U.E.-CALOOCAN
9 ADUNA JERICK BAL CASICAS MICROCITY CCF
10 AGARIN RICHARD LACIDA P.U.P.-TAGUIG
11 AGAWA JELBY MATA CAMARINES S.P.C.-NAGA
12 AGAWIN GWENDELL BABITERA T.I.P.-MANILA
13 AGBAYANI BRYANNE RELLOSA P.U.P.-STA. MESA
14 AGCAOILI JEFFREY ROSETE ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
15 AGLIAM JESUS JR SILAO NORTHWESTERN UNIV.
16 AGLIAM MARK ANTHONY CASTILLEJAS CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
17 AGLIAM RACHEL JOYCE MENDOZA P.U.P.-STA. MESA
18 AGLIBOT CHRISTOPHER JULIAN UNIV.OF STO. TOMAS
19 AGNO RINA ROCEL MENDEZ BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
20 AGNOTE HARLEM ALZONA FEU-E.A.C.
21 AGOMAA ARNIEL MORELOS MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 305
Seat School
No.
Attended
1 AGOMAA BRYAN CHRISTIAN VILLAFLOR RIZAL TECH UNIV
2 AGONCILLO MARC ANGELO LAVARIAS MAPUA INST.OF TECH.
3 AGOR ADRIAN LANUZA ATENEO DE NAGA UNIV.
4 AGRAAN BENJAMIN JR BACASMO T.I.P.-MANILA
5 AGSAO NORBERT OLAÑO BALIUAG UNIVERSITY
6 AGUAC JAN HENDRICK GILFILAN ST.LOUIS UNIV.
7 AGUDONG JAYSON AGORILLA UNIV.OF STO. TOMAS
8 AGUILA CHARLEMAGNE MAGSUMBOL C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
9 AGUILA KRISTEL DE LOS REYES U.P.-DILIMAN
10 AGUILAR AARRON JAY RIVERA P.U.P.-BATAAN
11 AGUILAR FERDINAND CARPIO NEW ERA UNIV.
12 AGUILO GILLIAN DALE ATIENZA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 AGUINALDO REA KATRINA ESQUEJO ST.LOUIS UNIV.
14 AGUSTIN JANE SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
15 AGUSTIN JERICO DESINGAÑO NEW ERA UNIV.
16 AGUSTIN JESSIE CARPIO BULACAN S.U-MALOLOS
17 AGUSTIN MICHEL DASMARIÑAS TARLAC STATE UNIV.
18 ALANO DARYL DALE IGNACIO D.L.S.U.-CANLUBANG
19 ALAPIT RONALD OLIVAS T.I.P.-MANILA
20 ALARZAR RAYMOND JAY DE GUZMAN NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
21 ALBA NEIL BRODERICK SANTOS D.L.S.U.-LIPA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 306
Seat School
No.
Attended
1 ALBAÑO KARLA BAUTISTA T.U.P.-MANILA
2 ALBAÑO MARICAR PADIOS T.U.P.-MANILA
3 ALBELDA MARK LEE NAVARRO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 ALBINO ELMER GAMAY U.VISAYAS-CEBU CITY
5 ALBUERO REX IAN AGER P.U.P.-STA. MESA
6 ALCALA LEONOR NIÑA MAKILING D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 ALCANTARA EDWARD LAMBINO T.U.P.-MANILA
8 ALCANTARA MARK FRANCIS PASAHOL FIRST AITH
9 ALCANTARA NUEL JAYSON QUINDOY NATIONAL UNIV-MANILA
10 ALCANTARA SERJOE MADRONIO RIZAL TECH UNIV
11 ALCASID GISELE KARELLE CALDITO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
12 ALCORIZA MANDY JAN MANIC P.L. MANILA
13 ALDAMA RIO CAPUCHINO P.U.P.-STA. ROSA
14 ALDAY JERRIC MINDIOLA BULACAN S.U-MALOLOS
15 ALDOS DANIEL JR PACANO AMA-MAKATI CITY
16 ALEJANDRO GIEROD MANUEL SANTOS D.L.S.U.-CANLUBANG
17 ALEJO DARWIN JAVIER MAPUA INST.OF TECH.
18 ALEJO KAREN MAE ERASQUIN ST.LOUIS UNIV.
19 ALFONSO ADRIAN TEJADA LYCEUM P.U.-MANILA
20 ALFONSO ARVIN DELA CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
21 ALFUERTO JOEL MERILLES SO.LUZON S.U.-LUCBAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 307
Seat School
No.
Attended
1 ALI SHAROZ SAN JOSE BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
2 ALIM ANGELIE VARGAS CAMARINES S.P.C.-NAGA
3 ALLAS EDEN JOY CARMELO PANPACIFIC U.N.P.
4 ALLAS WILLIAM ACE DE LUNA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
5 ALMARIO CHARLES DARWIN OBLINA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
6 ALMENDRAL KARLA BAGOS FIRST AITH
7 ALMINAR ANGELO MONZON FEU-E.A.C.
8 ALOGUIN ROMMEL ZAQUITA P.L. MANILA
9 ALOJADO ERWIN ANGUSTIA T.U.P.-MANILA
10 ALON JAYSON SANTOS LAGUNA SPC-STA. CRUZ
11 ALONZO JAYSON BELDA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
12 ALONZO STEVEN PAOLO PUBLICO BULACAN S.U-MALOLOS
13 ALQUERO ALDRIAN GALANG BULACAN S.U-MALOLOS
14 ALTAMIRA DIOVELYN VILLEGAS P.L. MANILA
15 ALTARES MEINARD ERNST HERRERA UNIV.OF BAGUIO
16 ALUMBRO JEROME RUIZ MICROCITY CCF
17 ALVAREZ JOSHUA MARC PAGTAKHAN ADAMSON UNIVERSITY
18 ALVARO ARIANE CLARISSE DEMESA CAMARINES S.P.C.-NAGA
19 ALVARO CHRISTINE JOY RUIZ MAPUA INST.OF TECH.
20 ALVARO RIZZA JOY MERCADO LYCEUM P.U.-MANILA
21 ALVEZO ARGEL RAMOS LYCEUM P-LAGUNA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 308
Seat School
No.
Attended
1 AMANONCE ARIES TAVAL MMSU-BATAC
2 AMARILLAS MARIA MICHELLE TUMBALE DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
3 AMBAS JUAN CARLO ABAD MAPUA INST.OF TECH.
4 AMBAY SHERILYN RABINO P.U.P.-STA. MESA
5 AMBROSIO JOHN JOSEPH GAITE P.L. MANILA
6 AMON RAMONA CHARIZ ACOMPAÑADO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 AMORA JEMCRIS ESCOBAL HOLY NAME UNIV
8 AMORES DARRYL SANDOVAL LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
9 AMOS ORVAL CAMODAS ST.LOUIS UNIV.
10 AMPARO MA ANGELIE ALMEYDA P.U.P.-BATAAN
11 AMPO MARK ANTHONY LEGO NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
12 AMURAO JENCENT CAPUNO DON HONORIO VENTURA S.U.
13 ANARETA EVERSON DELARMENTE SO.LUZON S.U.-LUCBAN
14 ANASTACIO RENSON BRYAN GUANZON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 ANCHETA JEFFREY RUIZ UNIV.OF THE CORDILLERAS
16 ANCIADO FREDIERICK MARQUESES D.L.S.U.-LIPA
17 ANCIADO MARY GRACE DY MAPUA INST.OF TECH.
18 ANDALUZ JHOVEN AMANDY AMA-LUCENA CITY
19 ANDISO GREGORIO JR TUMAYAN ST.LOUIS UNIV.
20 ANDRADA ANNA CATLEYA FRANCISCO BULACAN S.U-MALOLOS
21 ANDRADE MARIANNE GALE SALAMAT DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 309
Seat School
No.
Attended
1 ANG JELAINE ANGELICA RUBIO U.P.-DILIMAN
2 ANG JOHN DALE SERADOY ST.JOHN TECH. COLL. OF THE PHIL.
3 ANG KATHRINE VENTURA BULACAN S.U-MALOLOS
4 ANG KIRBY SHAEVER SI ST.LOUIS UNIV.
5 ANGAYON ANGELITA LIBRES UNIV.OF BAGUIO
6 ANGCAO JANE LESLIE ERIDAO LYCEUM P-LAGUNA
7 ANGELES JANVER DIZON NEW ERA UNIV.
8 ANGELES MARY ROSE BOBIS T.I P.-Q.C.
9 ANGELES NEIL PATRICK RIVERA RIZAL TECH UNIV
10 ANGELO BRIAN KENNETH TAN BULACAN S.U-MALOLOS
11 ANGOBUNG JADE SALANATIN AMA-MAKATI CITY
12 ANGSIOCO ANGELIE KAY RAYOS DIVINE WORD-CALAPAN
13 ANGULUAN RACHELLE ANGIE-LOU SIMANGAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
14 ANIAG CHRISTIAN CARLO SAN PEDRO BULACAN S.U-MALOLOS
15 ANICAL MOANNA BARCELONA U.P.-DILIMAN
16 ANICIETE RONNIE YANGA BULACAN S.U-MALOLOS
17 ANICO KARL MERVYNN REYLES P.U.P.-CAVITE
18 ANNO HAZEL JOY SACRAMENTO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
19 ANTIOQUIA RONELL TABANAO NEW ERA UNIV.
20 ANTOLIN NOFEL ARIES ENOPIA LYCEUM P.U.-MANILA
21 ANTONIO JEJOMAR MERCADO DON HONORIO VENTURA S.U.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 312
Seat School
No.
Attended
1 ANTONIO JEORGE CATALINO ST.LOUIS UNIV.
2 ANTONIO JOEL JR DELOS SANTOS CAMARINES S.P.C.-NAGA
3 ANYAYAHAN KRISSA CABRAL T.U.P.-MANILA
4 ANZALDO AMOR TADAS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
5 ANZURES JOHN BENEDICT GONZALES BULACAN S.U-MALOLOS
6 APARRI MA ANN MICHELLE PILAPIL D.L.S.U.-MANILA
7 APAWAN FERLIN PATARAS ST.LOUIS UNIV.
8 APO ANGELI BOBIS P.U.P.-STA. MESA
9 APOSTOL MATET BALABBO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
10 APUYA JONALYN ATMOSPHERA NORTHWESTERN UNIV.
11 AQUINO ANGELA ARCEO SO.LUZON S.U.-LUCBAN
12 AQUINO CHRISTOPHER SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
13 AQUINO EDILBERTO ESCALONA PANPACIFIC U.N.P.
14 AQUINO GERWIN ENCARNACION COLUMBAN COLL.-ZAMBALES
15 AQUINO GYNN JEFFREY CRUZ U.E.-CALOOCAN
16 AQUINO JOBELLE ABRERA UNIV.OF PANGASINAN
17 AQUINO KATHLEEN JARIN ADAMSON UNIVERSITY
18 AQUINO KATRINA BORROMEO P.U.P.-CAVITE
19 AQUINO KATRINA REYES U.E.-MANILA
20 AQUINO RUSELLE TAMAYO WESLEYAN U-CABANATUAN
21 AQUINO STANLEY LINATOC FIRST AITH
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 314
Seat School
No.
Attended
1 ARADA JOHN DEXTER JAZON BULACAN S.U-MALOLOS
2 ARAGON BERLIN MATIENZO T.I.P.-MANILA
3 ARANETA KEITH ADELBERT ODIEM AMA-PROJ. 8, QC
4 ARCANGEL MARIA THERESA PASCUA COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
5 ARCANGEL MELMAR PASCUA COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
6 ARCE GIL JR ROSALES D.L.S.U.-LIPA
7 ARCEGA ARDAN SAM GURREA D.L.S.U.-MANILA
8 ARCEO NEIL LALIC BULACAN S.U-MALOLOS
9 ARCEÑO RUMIL ERICH TAMBA U.N.O.R.
10 ARELLANO ANGELICA TUMALI MICROCITY CCF
11 ARELLANO ANNA CARMELA LUIS BULACAN S.U-MALOLOS
12 ARELLANO JAYRALD CABAYA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
13 ARELLANO JOHN CARLO ZAPANTA FEU-E.A.C.
14 ARELLANO RACQUEL LOZANO UNIV.OF BATANGAS
15 ARENA ROLDAN DELOS REYES AQUINAS UNIVERSITY
16 ARENAS FHELJYNE SINOGBA CAMARINES S.P.C.-NAGA
17 AREVALO JANNINA CARLA FLORES ST.FRANCIS ASSISSI COL.
18 AREVALO JUAN CARLO PELON P.L. MANILA
19 AREVALO JULY ROMERO P.U.P.-STA. MESA
20 ARGAME FERDINAND LIZARDO P.U.P.-TAGUIG
21 ARGUELLES JESREL DULMAN UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 315
Seat School
No.
Attended
1 ARGUELLES MAR ADRIAN MAGLALANG UNIV.OF PANGASINAN
2 ARIATE RONALD HOSANA ATENEO DE NAGA UNIV.
3 ARINUELO GLAIZEL FERRER D.L.S.U.-DASMARIÑAS
4 ARIZ JOVALYN AUSTRIA ST.LOUIS UNIV.
5 ARIZABAL JASPER DENILLE AGUSTIN ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
6 ARMENDI JOHANNE FRANCESCA RINT T.I.P.-MANILA
7 AROJADO JAYSON PERALTA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
8 AROMIN MARISSE GAPUZ ST.LOUIS UNIV.
9 ARONDAING VAL JR CHICA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
10 ARQUIZA CHERYL ASIS SO.LUZON S.U.-LUCBAN
11 ARQUIZA MICHAEL LOBO DIQUIT P.U.P.-CAVITE
12 ARRIBAS SHYRA LABADIA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
13 ARRIETA JOHN NICHOLAI MANSILUNGAN U OF RIZAL SYS.-MORONG
14 ARRIOLA NICOLETTE ANN ARAMBULO U.P.-DILIMAN
15 ARROGANTE ALFIE SOTELO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
16 ARROYO ARNOLD JASARENO ST.JOHN TECH. COLL. OF THE PHIL.
17 ARSITIO CHARMAINE RIVERA ST.LOUIS UNIV.
18 ARTUS ABIGAIL SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
19 ARZADON NORBERTO BUNAGAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
20 ASARES RONALD LOFRANCO HOLY NAME UNIV
21 ASIS MAJEIR JOY ABUNDABAR CAMARINES S.P.C.-NAGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 316
Seat School
No.
Attended
1 ASMAD NUSSIN JUMAH AMA-ZAMBOANGA CITY
2 ASONG BRIAN BARONDA MAPUA INST.OF TECH.
3 ASPAREN MA KRISSYL MONCADA UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
4 ASUNCION AVELYN LUCERO MICROCITY CCF
5 ASUNCION CHRISTIAN JOHN MANUBAY D.L.S.U.-DASMARIÑAS
6 ASUNCION JEFFERSON ORDOÑO RIZAL TECH UNIV
7 ASUNCION MARK KRISTOFFER SALAZAR CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
8 ASUNCION MARK OLIVER BAUTISTA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
9 ATENDIDO CHRISTINA REYES ADAMSON UNIVERSITY
10 ATENDIDO RANDY HONRUBIA P.U.P.-STA. MESA
11 ATIENZA AERON MERCADO D.L.S.U.-LIPA
12 ATIENZA EUNICE NICOLETTE DELA CRUZ C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
13 ATIENZA JAY-R CARANDANG UNIV.OF BATANGAS
14 ATIENZA MARIE ROSE ARANDIA MAPUA INST.OF TECH.
15 ATIENZA NOVAVILL FLORES M.S.ENVERGA U-LUCENA
16 ATUAN VIRGILIO JR MARCOS TARLAC STATE UNIV.
17 AUGUSTO ADRIAN VELEZ NEW ERA UNIV.
18 AURELIO ALVIN FRANCISCO FEU-E.A.C.
19 AURESTILA JOVAN CAJES RIZAL TECH UNIV
20 AUSTRIA FRANZ ZEL BAUTISTA FEU-E.A.C.
21 AUSTRIA JOHN HARVEY AQUINO ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 317
Seat School
No.
Attended
1 AUSTRIA JOSDE TRISTAN GALURA HOLY ANGEL UNIV.
2 AVELINO DANIEL LUIS CALMA UNIV.OF STO. TOMAS
3 AVELLANA MARICEL RAMOS UNIV.OF NVA. CACERES
4 AVENDAÑO SHERLYN BULACAN U.E.-MANILA
5 AVENIDO JONATHAN DAVID BONAFE ATENEO DE NAGA UNIV.
6 AXALAN MA KHRZYL DEADE P.U.P.-STA. MESA
7 AYALA GIRARD NEIL LAURETA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
8 AYING JANETTE GESTO P.U.P.-STA. MESA
9 AYSON MARK LOUIE BAGTAS TARLAC STATE UNIV.
10 AYTONA RAYMOND SARIO FEU-E.A.C.
11 AZUCENA MARIO VERGARA RIZAL TECH UNIV
12 AZUR AILEEN JOY MENDOZA U.P.-DILIMAN
13 AÑONUEVO ALLAN ALFORNON T.I P.-Q.C.
14 AÑONUEVO ALLAN QUEROZ BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
15 AÑONUEVO JAYSON DELA ROCA UNIV.OF BATANGAS
16 BABIERRA PAUL NIKO SEVILLA ADAMSON UNIVERSITY
17 BABOL MC DN PILAPIL U.N.E.P.
18 BACAL MARIDEL FAJARDO PAMANTASAN NG CABUYAO
19 BACANI JOHN VINCENT SANTIAGO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
20 BACARIZAS FRANCIS GAMBOA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
21 BACCAY AL-JAY SABIO ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 318
Seat School
No.
Attended
1 BACONG MARY JOY RENTOY NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
2 BACULI JEFFREY GERARD SAPLAGIO P.U.P.-TAGUIG
3 BADIAN IRENE TIBES T.U.P.-TAGUIG
4 BADILLO JAN JONARD ALIGWAY U.E.-CALOOCAN
5 BADONG ANALYN INFELIZ CAMARINES S.P.C.-NABUA
6 BADOY KEVIN DAVID ANGELES UNIVERSITY
7 BADRINA MARK RAYMUND PANTAS U.P.-DILIMAN
8 BAETA VIRGINIA KARLA LERON AQUINAS UNIVERSITY
9 BAGAPORO JAYSON GREGORIO ADAMSON UNIVERSITY
10 BAGAPORO JONA ANGELA MAGNO P.U.P.-STA. MESA
11 BAGASBAS MARCO ERMOL PERIA UNIV.OF PANGASINAN
12 BAGOYO KEITH ANTHONY DALAGAN P.L. MANILA
13 BAGSIC DARLING AUBREY LAGRAN BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
14 BAGTAS CARMINA MANZO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 BAGTING STEPHEN LOPE P.U.P.-STA. MESA
16 BAGUHIN CHERRY FE DAYAGUIT ADAMSON UNIVERSITY
17 BAHIAN KYLE KESTER PACULBA M.S.U.-IIT-ILIGAN CITY
18 BAIRAN LUISITO CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
19 BAJAR MICHAEL ROSS GONZALES CENTRAL PHIL. UNIV.
20 BALACUIT KENNY GERMO MAPUA INST.OF TECH.
21 BALAGAO JAY-R SUMACULUB MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 319
Seat School
No.
Attended
1 BALAGAT ALMAMERA ARBOIS NEW ERA UNIV.
2 BALAJADIA JIMI ANGELO LIRIO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
3 BALANAA CHRISTINE GRACE TADEO UNIV.OF STO. TOMAS
4 BALANGUE MELANIE PUDUNAN ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
5 BALANGYAO JOHN ARTHUR LUSDOC U PERP HELP-CAVITE
6 BALATBAT MARK RYAN GARCIA P.L. MANILA
7 BALBAS KARL JAMES VENTURA MMSU-BATAC
8 BALBIN MICHAEL RYAN ROSARIO U.E.-CALOOCAN
9 BALBOA WAREN JOSEPH MARTIN U.E.-MANILA
10 BALDERAMA AURORA ESTRELLA NEW ERA UNIV.
11 BALDICAÑAS JONIS TALUBAN P.L. PASIG
12 BALDIVIA KIM VINCENT ROMANES LAGUNA SPC-STA. CRUZ
13 BALDO FRANKLIN FANTASTICO RIZAL TECH UNIV
14 BALIGOD KERNEL ARAO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
15 BALINAGAY MARY QUENCY MARUNDAN D.L.S.U.-LIPA
16 BALISCAO VINCENT NIKKO REYES P.L. MANILA
17 BALISI QUEENIE CLUE JUAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
18 BALISI ROCHELLE BALUBAL T.U.P.-TAGUIG
19 BALITA JEFFERSON DE TORRES BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
20 BALIWAG JOHNMER MARTIN BANILA EARIST
21 BALTAR RAIMON RODRIGUEZ ADAMSON UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 320
Seat School
No.
Attended
1 BALTAZAR FERDINAND JR CUNANAN ANGELES UNIVERSITY
2 BALUTE PAMELA SUE CERVANTES U PERP HELP-LAGUNA
3 BALUYO HEJECI DEL ROSARIO U.P.-DILIMAN
4 BALUYOT ANGELO ADAPON COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
5 BALUYOT RINO JR CORPUS MAPUA INST.OF TECH.
6 BALUYUT DAN RAFAEL LAKSAMANA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 BALUYUT JOHN MARK SERIBO UNIV.OF STO. TOMAS
8 BALUYUT KENNETH JOHN FONTELAR HOLY ANGEL UNIV.
9 BALUYUT ROBIN VINCENT ATIERA FEU-E.A.C.
10 BAMBA JACQUELINE SHAYNE VERGARA ST.LOUIS UNIV.
11 BANAAG RALPH VINCENT SANTOS FEU-E.A.C.
12 BANAAG RODOLFO DELA CRUZ ST.LOUIS UNIV.
13 BANATIN INNO PHILIP ALBERTO D.L.S.U.-MANILA
14 BANCI LERYL ANNE MESOZA P.U.P.-STA. MESA
15 BANDONG JOSE ENRICO MONZON AMA-FAIRVIEW, QC
16 BANGAYAN MICHELLE MARIE REGIO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
17 BANGAYAN MILBERT REYES FEU-E.A.C.
18 BANGOY MARK JAN CUA U.P.-DILIMAN
19 BANGOYAO FRANCISCO JR MAYO ST.LOUIS UNIV.
20 BANILA MARIA ELOISA CRISTOBAL RIZAL TECH UNIV
21 BANIQUED LIEO MARCO ROSARIO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 321
Seat School
No.
Attended
1 BANIQUED RESTY PUDAYAN ST.LOUIS UNIV.
2 BANSIL AZEL KAY GONDA DON HONORIO VENTURA S.U.
3 BANSIL RENATO II BUGARIN DON HONORIO VENTURA S.U.
4 BANTA ERIKA JOY MAYOR ST.FRANCIS ASSISSI COL.
5 BANZON SARAH JANE POBLETE BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
6 BAQUING WEENA PAYANG HOLY ANGEL UNIV.
7 BARAJAS DOMINALD RAMOS P.L. PASIG
8 BARASI MARK ALFRED SUMANG ST.LOUIS UNIV.
9 BARASI RYAN CHRISTOPHER BUCAD UNIV.OF STO. TOMAS
10 BARBACHANO JOHN VILLANUEVA UNIV.OF THE CORDILLERAS
11 BARBONIO EUGENE PENOLIO CAMARINES S.P.C.-NABUA
12 BARBOSA ARMANDO JR CADIZ U.E.-CALOOCAN
13 BARCARSE JULIE ANN YSMAEL UNIV.OF LUZON
14 BARCELONA VINCENT KIM SALANGA P.U.P.-STA. MESA
15 BARCELOS ACE CONCEPCION BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
16 BARCENA BERNARD ALLANE DUMARAOS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
17 BARCENILLA BERNIE NAVEZA ATENEO DE NAGA UNIV.
18 BARCINAL ARGELEO TITULAR CAMARINES S.P.C.-NABUA
19 BARCOMA BENJUMAR GUZMAN T.U.P.-MANILA
20 BARINQUE JONARD BAYANI MICROCITY CCF
21 BARJA NELSON DIZON CAMARINES S.P.C.-NAGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 323
Seat School
No.
Attended
1 BARLIS GENDY GARCIA P.U.P.-STA. MESA
2 BARLIS ROBIN KENNETH ALMORADIE WESLEYAN U-CABANATUAN
3 BARNES FRANCIS BERMOY NEW ERA UNIV.
4 BARQUILLA AMADO NESTOR MATOS T.I P.-Q.C.
5 BARREDA MICCA FAJARDO T.U.P.-MANILA
6 BARREDO MATIL BARTOLOME MAPUA INST.OF TECH.
7 BARRION DEXTER MIRANDA UNIV.OF STO. TOMAS
8 BARRIOS JULIE ANN VILLAFLOR P.L. MANILA
9 BARROGA MARIA KRISTINA CARDONA TARLAC STATE UNIV.
10 BARROGA SICILIENNE MABALOT U.P.-DILIMAN
11 BARROGA ZENA CHRISTELLE FLORESCA MAPUA INST.OF TECH.
12 BARTOLO CHARMAINE ANN CASIMIRO ICCT CFI
13 BARTOLOME ANDREI PONCE FEU-E.A.C.
14 BARTOLOME JOVER BUENAVENTURA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 BARTOLOME JULIUS JUN CAYANGA ADAMSON UNIVERSITY
16 BASA ALEXANDER CALAGUIO PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
17 BASA DEN MARK BUENAVISTA UNIV.OF STO. TOMAS
18 BASA RYAN LLOYD AGUSTIN CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
19 BASANGAN MICHELLE CUNANAN TARLAC STATE UNIV.
20 BASAS KARL ANTHONY DIVINO U.E.-CALOOCAN
21 BASCO ARGEL RIVERA HOLY ANGEL UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 324
Seat School
No.
Attended
1 BASCO JOANNA MARIE LARCE RIZAL TECH UNIV
2 BASCOS LEINBERG ARNE ILUIS COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
3 BASSIG JOSEF MATTHIEU DAGAL P.L. MANILA
4 BASSIG REYNALD CARANDANG AMA-MAKATI CITY
5 BATAAN JENNY PIDLAOAN UNIV.OF LUZON
6 BATAC DON JASON AYRIES ANGELES UNIVERSITY
7 BATAD ROMNICK PAREL ST.LOUIS UNIV.
8 BATCHO JENNY ANN GRACE MATARO NEW ERA UNIV.
9 BATESTIL ERIKA GAEL CASIMIRO ADAMSON UNIVERSITY
10 BATHAN ALDRICH LEAN TAPIRU ADAMSON UNIVERSITY
11 BATI JAYSON BALAJADIA HOLY ANGEL UNIV.
12 BATIDUAN CHIRADEE MOJAL T.U.P.-TAGUIG
13 BATOON KRISTINE RACHELLE AMBA CAGAYAN DE ORO COL
14 BAUTISTA ANDREA JOY LAXAMANA FEU-E.A.C.
15 BAUTISTA APRIL CALLANO T.U.P.-MANILA
16 BAUTISTA ARCHIE LOU LIM FEU-E.A.C.
17 BAUTISTA ARRIANNE JOY BAQUIRAN N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
18 BAUTISTA CATHERINE CANEO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
19 BAUTISTA CLARENCE JOY LAZAM P.L. PASIG
20 BAUTISTA ELY PARALLAG P.U.P.-STA. MESA
21 BAUTISTA GERRY JR DUNGCA P.U.P.-BATAAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 325
Seat School
No.
Attended
1 BAUTISTA JAN PATRICK AQUILINO UNIV.OF STO. TOMAS
2 BAUTISTA JENNY LYNN BUHAIN BULACAN S.U-MALOLOS
3 BAUTISTA JOSE MARI IGNACIO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
4 BAUTISTA LUDYNEIL AGILLON BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
5 BAUTISTA MA LIZA SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
6 BAUTISTA RICK ADRIAN MANGONON ST.LOUIS UNIV.
7 BAUTISTA RIZZA PERILLO CAVITE S.U.-INDANG
8 BAUTISTA ROBERT DENISE PEREZ BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
9 BAUTISTA TERENCE MALLARI P.U.P.-STA. MESA
10 BAUZON FREDERICK ULPINDO PANPACIFIC U.N.P.
11 BAUZON NOEL MARK VALDEZ ST.LOUIS UNIV.
12 BAWAG DIOVIC CALDERON P.U.P.-STA. MESA
13 BAY JONA ESPIRITU UNIV.OF BATANGAS
14 BAYAN MARIZ MELODY GERONIMO P.L. MANILA
15 BAYEDBED JAY JAY CORTON ST.LOUIS UNIV.
16 BAYNOSA LEA AGUSTINA LEGASPI ADAMSON UNIVERSITY
17 BAYOG JOHN SALVADOR YSULAT BULACAN S.U-MALOLOS
18 BAÑES FRANCIS ANGELO ANGELES FEU-E.A.C.
19 BEBING PAMELA MAY NOTA ADAMSON UNIVERSITY
20 BEJADO MARCELLUS DIONISIO AMA-ANTIPOLO CITY
21 BELANO GRACIELLE DOMINGO P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 326
Seat School
No.
Attended
1 BELEY JOHN REYMOND BERNAL UNIV.OF STO. TOMAS
2 BELISTA DARYL TABUENA ATENEO DE NAGA UNIV.
3 BELLOSILLO DENNIS CALICDAN ADAMSON UNIVERSITY
4 BELO MARY JOY SAGUN U DE MANILA (for.CCM)
5 BELTRAN JERICHO VERIDIANO T.I P.-Q.C.
6 BELTRAN RHYENELLE AMOR BASACA P.U.P.-STA. ROSA
7 BEMBO LEE VAN ROSETE COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
8 BENECISTO ADRIANNE MAMARIL T.U.P.-MANILA
9 BENEDICTO JOSEPH MENDOZA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
10 BENEDICTOS MICHAEL RAYMOND BALUYOT BULACAN S.U-MALOLOS
11 BENEVIDEZ DELMAR TIRA U P H S DALTA-LPINAS
12 BENITEZ ARWIN MANALO RIZAL TECH UNIV
13 BENITO MARIA CRISTINA BODINO P.U.P.-STA. MESA
14 BENITO ROGELIO JR ACUIN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
15 BEQUILLO MARK GIL VALENCIA CAMARINES S.P.C.-NAGA
16 BERGONIO NORWYNN MARIAN BAGO D.L.S.U.-MANILA
17 BERIÑA MA JANINE DIONISIO P.L. MANILA
18 BERIÑO ASHER VERGARA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
19 BERLANDINO ROMMEL VASQUEZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
20 BERMEJO MAE ALVARADO P.U.P.-BATAAN
21 BERMUDEZ KAREN TAMAYO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 327
Seat School
No.
Attended
1 BERNABE JENNALYN SALVADOR DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
2 BERNARDINO DAN KEVIN BERMUDO HOLY ANGEL UNIV.
3 BERNARDINO HOMER DOMAGAS UNIV.OF PANGASINAN
4 BERNARDINO LEAN DOMAGAS UNIV.OF LUZON
5 BERNARDINO ROB AURELIUS ANDAY D.L.S.U.-MANILA
6 BERNARDO JEFFER MALLARI ASIA PACIFIC COLL.
7 BERNARDO JOHN PHILLIP MAGPANTAY DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
8 BERNARDO JOSEPH CHRISTIAN PASCO SO.LUZON S.U.-LUCBAN
9 BERNIL JAYSON BALANE P.L. MANILA
10 BERRUICO CATRINA TALAVERA BULACAN S.U-MALOLOS
11 BERSAMINA KENN ELDRED PACURSA ADAMSON UNIVERSITY
12 BERSAMINA PATRICK JOSEPH DIAZ MAPUA INST.OF TECH.
13 BERTE JOY CATHERINE TILA NEW ERA UNIV.
14 BETITA LIZEL ANNE GIRON BULACAN S.U-MALOLOS
15 BIAG AL JON TANGLAO TARLAC STATE UNIV.
16 BIAGTAN JAN ALVIN TEJADA ST.LOUIS UNIV.
17 BIASON ROSALIE SANTOS T.U.P.-MANILA
18 BICO PINKY DE LA TORRE CAMARINES S.P.C.-NAGA
19 BILASANO JILBERT RABE T.I P.-Q.C.
20 BILLONES LIZA MAY ESPELETA P.U.P.-STA. MESA
21 BINALA KEVIN PASTOR ADAMSON UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 328
Seat School
No.
Attended
1 BINARAO JOYLYN ARAO CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
2 BINUHE JONALIZA MADLAING ST.LOUIS UNIV.
3 BIO JONALYN ALOJADO T.U.P.-MANILA
4 BISCARO JOHN MARK MAYUGA ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
5 BISCOCHO DARREL JON MANALO MAPUA INST.OF TECH.
6 BISCOCHO JAMIE CORTEZ M.S.ENVERGA U-LUCENA
7 BISQUERA FRANCES IZA CASTILLO MAPUA INST.OF TECH.
8 BITANCOR MARY ANN DE CASTRO RIZAL TECH UNIV
9 BITOY ANGELA MAE NAVAL P.U.P.-STA. MESA
10 BLANCO THOMAS KARLO IV PAGDANGANAN ST.LOUIS UNIV.
11 BLEZA MHEL BREND TOPAZ LAGUNA SPC-STA. CRUZ
12 BOCTOT APRIL GRACE BOCTOT AMA-LAS PIÑAS
13 BOGAR JOHN DRIEL CASTILLO MAPUA INST.OF TECH.
14 BOGO JOEPHIL GARCIA UNIV.OF BOHOL
15 BOLATIN MARIE LOUISE FARROL W.V.C.S.T.-LA PAZ
16 BOLHAYON BRONZON YOGYOG UNIV.OF THE CORDILLERAS
17 BOLIVAR BRYAN GERVACIO T.I.P.-MANILA
18 BOLOS MARLON DOMINGO U.E.-CALOOCAN
19 BON ROMEO CARULLO RIZAL TECH UNIV
20 BONAYON RACQUEL AGUDA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
21 BONDAD RAINIER JAY JOSE LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 400
Seat School
No.
Attended
1 BONDOC AJ DARYL DELADIA HOLY ANGEL UNIV.
2 BONDOC ANGELO BRYAN SANTOS TARLAC STATE UNIV.
3 BONDOC NIÑO TONGOL HOLY ANGEL UNIV.
4 BONEO ALDRIN CORRAL AQUINAS UNIVERSITY
5 BONETE GLEFFORD DIN MAPUA INST.OF TECH.
6 BONGAIS JENNIFER DOMEJES W.V.C.S.T.-LA PAZ
7 BONGAT JOCECLAEMEN BATUCAN T.U.P.-MANILA
8 BONIFACIO ALYSSA DONNA SANTOS P.L. PASIG
9 BONIFACIO PHILIP AGUNOS TARLAC STATE UNIV.
10 BONILLA EMER BENSON QUIJANO LYCEUM P-LAGUNA
11 BONNEVIE JUAN ENRICO AMOYAN UNIV.OF STO. TOMAS
12 BONTIA MARY GRACE DIAZ MAPUA INST.OF TECH.
13 BONTO BERNARD TAMAYO T.U.P.-TAGUIG
14 BORAZON CAESAR LLORIN CAMARINES S.P.C.-NABUA
15 BORBON MARK ADRIAN CODIZAL MAPUA INST.OF TECH.
16 BORDEOS ERIC JOHN ACASIO UNIV.OF NVA. CACERES
17 BORDON LEAL ADRIAN SUAREZ HOLY ANGEL UNIV.
18 BORJA ELVIN UNTALAN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
19 BORJA JOSHUA ANTENOR AGAO CHONG JUA-NURSING
20 BORLONGAN SCOTT RAYSON DELA CRUZ D.L.S.U.-DASMARIÑAS
21 BOTE VERNARD GALINATO U.E.-CALOOCAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 401
Seat School
No.
Attended
1 BOTER ALLAN CHRISTIAN DESEPIDA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
2 BRANGAN SHEIRWEN PASCUA V. MILAGROSA UNIV FDTN
3 BRAVO MARK BERCASIO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
4 BRIGUELA BOYET BASCUGUIN UNIV.OF BATANGAS
5 BRISENIO ALVI RIFAREAL UNIV.OF STO. TOMAS
6 BRIZO NAPTHALI JULES JARUDA UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
7 BRIZUELA JAY-AR CAYANG ST.FRANCIS ASSISSI COL.
8 BRUL BENTSEN JAN JANABAJAL UNIV.OF STO. TOMAS
9 BUAG DAVID MARVIN BONDOY P.L. PASIG
10 BUAN MA JERRICA PONTINO P.U.P.-TAGUIG
11 BUCAL MARICAR BALIWAG LAGUNA SPC-STA. CRUZ
12 BUCSIT AILEEN CASUGA ST.LOUIS UNIV.
13 BUCUD ELKIN RIVERA DON HONORIO VENTURA S.U.
14 BUENAVENTE MAY CARMELA RABI LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
15 BUENAVENTURA ELIROME ALLEN FERNANDO AMA-SAN FERNANDO, PAMPANGA
16 BUENAVENTURA JENNEYLYN JULIAN BULACAN S.U-MALOLOS
17 BUENAVIDEZ RONALD PALIJADO P.U.P.-STA. MESA
18 BUENAZEDA CRUZ JESTER AUSTRIA P.L. MANILA
19 BUENDIA AMFI SUBILLAGA T.U.P.-TAGUIG
20 BUENO DARYL LOUIE AMORTIZADO NEW ERA UNIV.
21 BUENO JOSEPH MARCELINO MMSU-BATAC
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 402
Seat School
No.
Attended
1 BUERANO JOEL HUERTO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
2 BUGASTO KEN PATRICK CAPUCAO ST.LOUIS UNIV.
3 BUGAUISAN GIL CORPUZ P. SABLE CORPUZ COLL.
4 BUGAY FRANK ANTHONY TIMBANG BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
5 BUGAYONG MARK LUTHER CAOILE COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
6 BUGUINA JONATHAN TERNURA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
7 BULALACAO YVES BORJAL CAMARINES S.P.C.-NAGA
8 BULANHAGUI ALDRIN NEIL DIOMAMPO UNIV.OF STO. TOMAS
9 BULAON LOUIE JAY OCAMPO ANGELES UNIVERSITY
10 BULATAO MICHAEL LOPEZ ST.LOUIS UNIV.
11 BULOSAN JEHERSON GALO TARLAC STATE UNIV.
12 BULURAN CHARLOU CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
13 BUMATAY ROSE MARIE GABUDAO ST.LOUIS UNIV.
14 BUNAG NATHANIEL PAUL FRANCISCO RIZAL TECH UNIV
15 BUNAGAN CHRISTOPHER MESIAS N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
16 BUNAGAN JAMIROSE CATABAY UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
17 BUNYI FERDINAND EMMANUEL INTAL BULACAN S.U-MALOLOS
18 BUQUEL ALBERT FRANCO TABBU UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
19 BURGOS SHERYNE SARAZA RIZAL TECH UNIV
20 BURTON DENNIS FACIOL UNIV.OF STO. TOMAS
21 BUTCON SHARON ADOVE T.U.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 403
Seat School
No.
Attended
1 BUYCO DENNIS OCTAVIANO P.L. MANILA
2 BUYCO JEZLE JHON LIWAGON T.U.P.-VISAYAS
3 CAACBAY JANSSEN BALOLONG UNIV.OF BAGUIO
4 CAAGBAY KEVIN REINER MACATIAG SO.LUZON S.U.-LUCBAN
5 CAASI KARL CHRISTIAN TANYAG P.L. MANILA
6 CABACUNGAN JANINE BALADAD NEW ERA UNIV.
7 CABACUNGAN NIKKO LAGRIMAS AMA-MAKATI CITY
8 CABAHUG RENNEL OCSON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
9 CABALIT KARLA LOUISE CASTILLO RIZAL TECH UNIV
10 CABALSA ALVIN MORATALLA T.U.P.-TAGUIG
11 CABANATAN JEFFREY TUAZON EVSU-TACLOBAN
12 CABANGGANGAN EMMANUEL ESGUERRA P.U.P.-STA. MESA
13 CABANOS LAWRENCE ANGELO OBEJERA D.L.S.U.-LIPA
14 CABANSAG MARICAR RONQUILLO PAMANTASAN NG CABUYAO
15 CABANTOG JOSEFINA CULALIC BULACAN S.U-MALOLOS
16 CABARLE KENT MANLANGIT ATENEO DE NAGA UNIV.
17 CABARON FAME ANN EDU MMSU-BATAC
18 CABAUATAN NOLI MALSI U.E.-CALOOCAN
19 CABAÑES JEZREL OBRERO P.U.P.-STA. MESA
20 CABERTE CHRISTOPHER NERONA D.L.S.U.-MANILA
21 CABEZUDO JUN ERA D.L.S.U.-LIPA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 404
Seat School
No.
Attended
1 CABILBIL JINKY JUNIO TARLAC STATE UNIV.
2 CABILES RAMIR BAÑARES NEW ERA UNIV.
3 CABRA THINA MAY FALLADO MAPUA INST.OF TECH.
4 CABRERA PRINCE RIENER GARCIA BULACAN S.U-MALOLOS
5 CABRERA RALPH CARL VELASCO UNIV.OF STO. TOMAS
6 CABREROS JULIE MAE TUBALLAS P.L. PASIG
7 CABRETA GIAN FRANCO FORBES BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
8 CABUNDOC JOHN PAUL RUZ AMA-LUCENA CITY
9 CABUNGAN DEE JAY MONTEZA LYCEUM NORTHWESTERN
10 CABUYADAO JUVENELLE BENITEZ BULACAN S.U-MALOLOS
11 CACANANTA NIXON JARIANNE OBNAMIA AMA-MAKATI CITY
12 CACERES RONALD JR GAMIS RIZAL TECH UNIV
13 CACHO GELBERT CAASI PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
14 CACHOLA BRIAN DUGAY UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
15 CACUT ALVIN MANGOSING ADAMSON UNIVERSITY
16 CADAYONA RANBILL ORTIZ U.P.-DILIMAN
17 CADELIÑA SHEENA CAYME ST.LOUIS UNIV.
18 CADIENTE CHRISTOPHER ALLAN GUILLERMO MMSU-BATAC
19 CADION GEFF REY SILLA W.V.C.S.T.-LA PAZ
20 CADORNA JORGE PAYADON P.U.P.-STA. MESA
21 CAGADAS MICHAEL RYAN DIWAYAN T.U.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 405
Seat School
No.
Attended
1 CAHIGAN ALLEN ALJAY BUGUA RIZAL TECH UNIV
2 CAHIGAN DAN MARK RESADO UNIV.OF STO. TOMAS
3 CALABIA APRIL INOVAL P.U.P.-STA. MESA
4 CALAMBA CARLITO ELLORIG RIZAL TECH UNIV
5 CALANOG JEZREEL GUNABAN U PERP HELP-LAGUNA
6 CALDERON CRISTOBAL CALDERON LYCEUM P.U.-MANILA
7 CALDERON RHEA AUBBREY ALCANTARA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
8 CALIBARA KATRILIAN ELIZE CELIO FEU-E.A.C.
9 CALILUNG HAROLD CHRISTIAN GALANG DON HONORIO VENTURA S.U.
10 CALIMAG AL-JOSE VISAYA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
11 CALIMAG GLADYS ANN DALIN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
12 CALIWAG DANIEL RONCALE ST.LOUIS UNIV.
13 CALLUENG ROBERT JOSEPH CALO U.E.-MANILA
14 CALMA KERWIN JAY REFORMINA TARLAC STATE UNIV.
15 CALONIA ADRIAN SUARIO T.I.P.-MANILA
16 CALPATURA DENNIS CAESAR CASTILLO UNIV.OF STO. TOMAS
17 CALUAG CADRIAN ADRIANO BULACAN S.U-MALOLOS
18 CALUAG JOHN ANDREW FERRER BULACAN S.U-MALOLOS
19 CALUB RYAN SALUDO N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
20 CALUBAQUIB ALDIN DIAMANTE T.I P.-Q.C.
21 CALUGAY MADRID PEREZ COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 406
Seat School
No.
Attended
1 CALUPIG MELDYNN SIGUE P.U.P.-STA. ROSA
2 CAMA ALEXIS DE LA CRUZ LYCEUM P.U.-MANILA
3 CAMACHO IRVIN LLOYD BODOMO P.L. MANILA
4 CAMAMA ADRIAN PARCO T.U.P.-MANILA
5 CAMARADOR JEROLD CYRUS SAUL MAPUA INST.OF TECH.
6 CAMAYMAYAN NIEL NELMAR P.U.P.-BATAAN
7 CAMBALIZA MOISES JR CASTILLO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
8 CAMBRONERO EARL MAX QUISOTE MAPUA INST.OF TECH.
9 CAMINTOY JENNIFER MIRANDA P.L. MANILA
10 CAMO MARVIN BASILLA CAMARINES S.P.C.-NAGA
11 CAMPAÑANO LARIZA MAE BAYLA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
12 CAMPOS JASLER BASCO MICROCITY CCF
13 CAMPOS KENNEDY PANGAN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
14 CAMPOS KENT KRISTOFER BACARRO RIZAL TECH UNIV
15 CANABO KEENA BANIGO W.V.C.S.T.-LA PAZ
16 CANALES CHARLES PATRICK SALVILLA UNIV.OF STO. TOMAS
17 CANCINO JOEL CLAVERIA PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
18 CANDA PATRICK LOUI MUSNI DON HONORIO VENTURA S.U.
19 CANDAVA BERN GARCIA MAPUA INST.OF TECH.
20 CANDAVA GLEN DENVER AXALAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
21 CANDO GENE CARLO GONZALES NEW ERA UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 407
Seat School
No.
Attended
1 CANICOSA ANGEL ARBI ONA WESLEYAN U-CABANATUAN
2 CANILLO RONALYN EBOÑA M.S.ENVERGA U-LUCENA
3 CANIVEL MARLON BINUYA P.U.P.-BATAAN
4 CANLAS CHARLES ANDRE PINEDA NEW ERA UNIV.
5 CANLAS KATHLEEN KIM UY ST.LOUIS UNIV.
6 CANLAS MARION LIETH SANTOS MAPUA INST.OF TECH.
7 CANOZA ARVEY RAY CANOZA P.U.P.-BATAAN
8 CANTANO ALAN JAMES JR RANQUE MINDANAO POLYTECH.S.C.
9 CANTUBA CARLO DACO T.I.P.-MANILA
10 CANUTO JIMBO LAG-ASAN UNIV.OF THE CORDILLERAS
11 CAO ZAIRAH JANE DE LEON BALIUAG UNIVERSITY
12 CAPILLANO EDGELYN SEÑAR UNIV.OF NVA. CACERES
13 CAPISTRANO MARK LESTER P.U.P.-STA. MESA
14 CAPISTRANO MARK LOUIE VICTORINO FEU-E.A.C.
15 CAPITAN SARAH JANE BARAIRO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
16 CAPONPON JAN MICHAEL RAMOS MAPUA INST.OF TECH.
17 CAPULE RONALD MARQUEZ BULACAN S.U-MALOLOS
18 CAPUNO GIA RIVERA LYCEUM P-LAGUNA
19 CAPUNO MARK ANTHONY PEDROSO ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
20 CAPUNO MAY AN GARCIA ADAMSON UNIVERSITY
21 CAPUYAN AURELLE GLEXA CASTALONE U OF RIZAL SYS.-MORONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 408
Seat School
No.
Attended
1 CAPUYAN MICAH DUMALTI ST.LOUIS UNIV.
2 CARABBACAN SHERRYMAE MARQUEZ FEU-E.A.C.
3 CARAG MERITO NATHANIEL CATAINA RIZAL TECH UNIV
4 CARAGAY JOCELYN FELIPE BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
5 CARAMBAS JUNE REGASPI UNIV.OF THE CORDILLERAS
6 CARANAY JOHN KENNETH AMBAT NATIONAL UNIV-MANILA
7 CARANDANG KAREN MARTINEZ ADAMSON UNIVERSITY
8 CARBONELL JERIC MERVIN RODRIGUEZ NEW ERA UNIV.
9 CARCILLAR ABIGAIL MAE GALLEGOS NEW ERA UNIV.
10 CARDENAS JAYVEE OLLADO D.L.S.U.-LIPA
11 CARDIEL PAUL CHRISTOPHER ALEJO CAMARINES S.P.C.-NAGA
12 CARGUILLO EUGENE CESTINA C.A & TECH SCH-ALBAY
13 CARIAGA ELBERT GIEL BARIT UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
14 CARIAGA FRANCOIS QUIAL D.L.S.U.-DASMARIÑAS
15 CARIAGA JEREMY GESMUNDO LYCEUM P.U.-MANILA
16 CARIAGA WELLA EUGENIO TARLAC STATE UNIV.
17 CARILLA GERALDINE SAPAYAN T.U.P.-TAGUIG
18 CARINGAL ARAMIN JR FLORENTO NEW ERA UNIV.
19 CARIZAL MARICAR JANE NIVERA MICROCITY CCF
20 CARIÑO DENNIS DOMINGO MMSU-BATAC
21 CARIÑO JESSIE GRACE AGRABIO T.U.P.-TAGUIG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 411
Seat School
No.
Attended
1 CARIÑO KELLY MEJIA ST.LOUIS UNIV.
2 CARLOS ERWELL ESPINOSA FEU-E.A.C.
3 CARLOS FREDERICK ELIOTT SARABIA MAPUA INST.OF TECH.
4 CARLOS JOHN PAUL NICDAO DON HONORIO VENTURA S.U.
5 CARLOS ROGER JERRELE BARLEO DON HONORIO VENTURA S.U.
6 CARLOS TROI ORPILLA LYCEUM P.U.-MANILA
7 CARMELOTES JUNAR ABRERA CEBU INST. OF TECH.
8 CARMONA JEFF RAY NARVAEZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
9 CARONAN KENNETH KAYNE MACARANIAG U.E.-CALOOCAN
10 CARONIA CEZAR NEIL GEMZON UNIV.OF LUZON
11 CARPIO DARVIN MALILLOS D.L.S.U.-LIPA
12 CARPIO RYAN JEFF MACAPAGAL P.L. MANILA
13 CARREON CATHERINE CHINGCUAN U.P.-DILIMAN
14 CARREON PAOLO SORIANO FEU-E.A.C.
15 CARVAJAL ERWIN ARMA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 CARZA MICHAEL CASANOVA NEW ERA UNIV.
17 CASABAR ROD ALVIN GARCIA WESLEYAN U-MARIA AURORA
18 CASAÑARES DARILLE LUCKY MERCADO UNIV.OF BATANGAS
19 CASIL RONNEL IVAN AMBATA D.L.S.U.-MANILA
20 CASIN CHRISTIAN DELA MERCED C.A & TECH SCH-ALBAY
21 CASINTO CHRISTIAN LACSON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 412
Seat School
No.
Attended
1 CASIPIT JOHN ELIZALDE LOZANO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
2 CASIQUIN NEIL KENNETH SANGCAP FEU-E.A.C.
3 CASTAÑEDA PAULINE CLAIRE VIÑA MAPUA INST.OF TECH.
4 CASTILLO ANTHONY ORTEGA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
5 CASTILLO EDUARDO JR SISON AMA-PROJ. 8, QC
6 CASTILLO EDWARD JAMES GIRON ADAMSON UNIVERSITY
7 CASTILLO JANE UMALI D.L.S.U.-LIPA
8 CASTILLO JEADA CASTILLO UNIV.OF BATANGAS
9 CASTILLO JEMUEL JR ALAMEDA MAPUA INST.OF TECH.
10 CASTILLO JEWEL MONTENEGRO COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
11 CASTILLO RICHARD RICHAEL PABILONIA ADAMSON UNIVERSITY
12 CASTILLO RONILLO JR PEREZ D.L.S.U.-LIPA
13 CASTILLO RONLIE CRUZ LAGUNA SPC-STA. CRUZ
14 CASTILLOTE GLENAL YVES PATES MAPUA INST.OF TECH.
15 CASTOR JOHN LEO DATINGUINOO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
16 CASTRO CHRISTIAN WILFRED LABIOS MAPUA INST.OF TECH.
17 CASTRO DORJIE ANN MARANAN SO.LUZON S.U.-LUCBAN
18 CASTRO JAN RAFAEL LOZANO ST.LOUIS UNIV.
19 CASTRO MA KAREN SESBREÑO T.I P.-Q.C.
20 CASTRO MARY ANGELINE FORTEZA NEW ERA UNIV.
21 CASTRO MIKHAIL MATABANG LYCEUM NORTHWESTERN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 413
Seat School
No.
Attended
1 CASTRO MIKHAIL BRYAN DON HONORIO VENTURA S.U.
2 CASTRO SHIELA CAYABYAB NEW ERA UNIV.
3 CASTRO VERGEL CULPA C. C. P.
4 CASTRO ZALDY JR OSTRAES U.I. CONCEPTION-DVO-(fmly ICC
5 CASUGA ANGELO LOUIS RAMOS U PERP HELP-CAVITE
6 CATABAY PERRY RYAN PALECPEC ST.LOUIS UNIV.
7 CATALAN REYZIL BUNDOC WESLEYAN U-CABANATUAN
8 CATANYAG PATRICIA ANNE TIANGCO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
9 CATAPANG JULIUS BARQUILLA P.U.P.-STO TOMAS
10 CATIBAYAN GERMINE DISPULO P.U.P.-CAVITE
11 CATIBOG JOHN PAUL PARTOZA SIENA COLL.-TAYTAY
12 CATIBOG PAULA MARI NICANOR P.L. MANILA
13 CATIPON JEROME ERVIN ATANACIO FEU-E.A.C.
14 CATOLICO CLARENCE JOY VILLAMOR U.P.-DILIMAN
15 CAUAN RACHELLE MAE CAMARILLO ST.LOUIS UNIV.
16 CAVERO CHERRY BALUNSO AQUINAS UNIVERSITY
17 CAVIDA JUNE THEDRIC MIRANDA NEW ERA UNIV.
18 CAVITE FRANCISCO JR FONTE RIZAL TECH UNIV
19 CAWALING JOHNEAL SORIANO MAPUA INST.OF TECH.
20 CAWILLI EILEEN MAE CALAPUS ST.LOUIS UNIV.
21 CAY KENNETH DALLUAY P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 414
Seat School
No.
Attended
1 CAYABYAB CRISTOPHER BACANI U.E.-CALOOCAN
2 CAYABYAB MYRA TOLENTINO UNIV.OF LUZON
3 CAYAGO JOSE MARI HERRERA ST.LOUIS UNIV.
4 CAYETANO NEDINO LESTER DE JOYA P.U.P.-STA. MESA
5 CAYME JAYPEE MARCADEJAS UNIV.OF BAGUIO
6 CAYOG DHINMAR JAMES PASAMONTE P.U.P.-BATAAN
7 CAÑAMO MEKAELA APLASCA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
8 CAÑETE JEROME SANTOS RIZAL TECH UNIV
9 CECILIO ANDREW ANDREI MUTUC MAPUA INST.OF TECH.
10 CELEBRE EMIL EDOS P.U.P.-STA. ROSA
11 CELESTE MARK DENNIS DE CASTRO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
12 CELESTIAL IRISH CHARMAINE HERMOSISIMA T.U.P.-MANILA
13 CELIS PAOLO LIZARDO P.U.P.-STA. MESA
14 CELLO ROMULUS QUAN D.L.S.U.-MANILA
15 CENSON CHRISTIAN JULATON RIZAL TECH UNIV
16 CENSON GERARD CARLO CANENT P.L. MANILA
17 CENTENO REGGIE ROME CERVAS V. MILAGROSA UNIV FDTN
18 CERENIO ELMER DECENA UNIV.OF PANGASINAN
19 CEREZO MARICEL ANDAL P.L. MANILA
20 CERILLA GERALD FERNANDEZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
21 CERVANTES ABDEL EZER TID P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 415
Seat School
No.
Attended
1 CERVANTES MARK EDGAR SALVADOR P.L. MANILA
2 CERVANTES RUNER JAVE VALLO ADAMSON UNIVERSITY
3 CERVILLON RICHARD CABALLERO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
4 CHAVEZ EMELYN GRACE AQUINO DIVINE WORD-CALAPAN
5 CHAVEZ FREDO PARAGINOG ST.LOUIS UNIV.
6 CHAVEZ JOMAR MUTYA U.E.-CALOOCAN
7 CHAVEZ MARY CHARISSE RAMIREZ C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
8 CHAVEZ MICHAEL PAULO CELEMEN UNIV.OF BATANGAS
9 CHING ANDREW DIXIMO NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
10 CHIONG MARVIN DELOS SANTOS MAPUA INST.OF TECH.
11 CHUA CARLO ANTONIO CUA UNIV.OF STO. TOMAS
12 CHUA MARY JEN SEN CASUNURAN P.U.P.-STA. MESA
13 CHUA VERGIE ADELA RUFIN P.U.P.-STA. MESA
14 CIUDAD KATHERINE ARIPOL P.U.P.-STA. ROSA
15 CLARAVALL HERBERT BELGICA AQUINAS UNIVERSITY
16 CLARIN ALVIN POQUIZ P.L. MANILA
17 CLATON NEMESIO UNTALAN WEST BAY COLL.
18 CLAVERIA JAYSON BERNARDINO BALIUAG UNIVERSITY
19 CLAVILLAS DOMINIC ODIAME UNIV.OF NVA. CACERES
20 CLEMENTE JEREMHIAS GUEVARRA P.U.P.-TAGUIG
21 CLEOFAS REMNICK MAINGAT P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 417
Seat School
No.
Attended
1 CLERIGO FRANCISCO JR OLFINDO ATENEO DE NAGA UNIV.
2 CLETO CHRISTOPHER IRWIN BULAONG ST.LOUIS UNIV.
3 CLUTARIO SIXTO JR ADOPTANTE RIZAL TECH UNIV
4 COATES NOEL JOSEPH GAYAMO T.U.P.-MANILA
5 COBARRUBIA LEIA MAE SALUD MAPUA INST.OF TECH.
6 COCJIN WYNDEE KHRISTINE ZALDIVAR MAPUA INST.OF TECH.
7 COCOY JOSE REY LIBRON T.U.P.-TAGUIG
8 CODAMON NEIL TUAZON ST.LOUIS UNIV.
9 COLDES CHERIE ABAD CAMARINES S.P.C.-NAGA
10 COLIFLORES KRISSELLE ANNE MANIPIS T.U.P.-MANILA
11 COLLADO GLENN AMOR LIBAN UNIV.OF THE CORDILLERAS
12 COLUMNA RYAN GERALD REYES SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
13 COMPARATIVO FRAULINE ADOL EARIST
14 COMPLETO JONER BENITEZ DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
15 CONANAN JASON FRANCO SAN AGUSTIN ATENEO DE MANILA U-QC
16 CONCEPCION CARLO PAGUIO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
17 CONCEPCION JEIZEL BACANI BULACAN S.U-MALOLOS
18 CONCEPCION KEO SEBASTIAN U.E.-CALOOCAN
19 CONCEPCION MARIE JOYCE IGNACIO U.E.-CALOOCAN
20 CONCEPCION ROSALYN CATALAN U.E.-CALOOCAN
21 CONCEPCION SAMMY COCHINGCO U.E.-CALOOCAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 418
Seat School
No.
Attended
1 CONDES MARY ROSE FALLER SO.LUZON S.U.-LUCBAN
2 CONOPIO ALVIN JOHN CASTILLO RIZAL TECH UNIV
3 CONOPIO RAFAEL CARLO BECO UNIV.OF STO. TOMAS
4 CONSTANTINO JULIE ANN LAROYA MAPUA INST.OF TECH.
5 CONSUNJI PAOLO MARIA PUNZALAN BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
6 CONTRERAS ANTHONY ZURITA U.E.-CALOOCAN
7 CONTRERAS ARTHUR LOUIE SALCEDO D.L.S.U.-LIPA
8 CONTRERAS JAYSON MADAYAG HOLY ANGEL UNIV.
9 COQUIA HELEN JUDITH GUILALAS P.L. MANILA
10 CORADO ADRIENE SANTOS LYCEUM P.U.-MANILA
11 CORALES JOHN BRYAN GUTIERREZ LAGUNA SPC-STA. CRUZ
12 CORALES MELVIN DICHOSO P.U.P.-STA. ROSA
13 CORBADURA NIÑA DE LEON BULACAN S.U-MALOLOS
14 CORDERO ADELFA MATINING IATEC COMPUTER COLLEGE
15 CORDERO CAMILLE JAPOR SO.LUZON S.U.-LUCBAN
16 CORDERO GRAZCY DEL AUSTRIA EARIST
17 CORESIS KARL BALURAN ATENEO DE MANILA U-QC
18 CORNEJO ARVEE ABADICIO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
19 CORNEJO RENIEL MAGLINAO FIRST AITH
20 CORNISTA EARL JOHN AGBAY MAPUA INST.OF TECH.
21 CORONADO CHRISTOPHER URRIZA P.U.P.-STO TOMAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 419
Seat School
No.
Attended
1 CORONEL RAYE GERONIMO LAXAMANA ANGELES UNIVERSITY
2 COROS RHEA BUENAVENTURA P.L. MANILA
3 CORPUS VIRGILIO CAPAROS P.U.P.-CAVITE
4 CORPUZ APRILYN SIBORBORO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
5 CORPUZ EMMANUEL JR CABANILLA P.U.P.-STA. MESA
6 CORPUZ JESSICA CASTILLO NORTHWESTERN UNIV.
7 CORPUZ JUNFOR MENOR DIVINE WORD-LAOAG
8 CORTEZ DEAN ANDERSON ASILO BALIUAG UNIVERSITY
9 CORTEZ MARK RYAN LONTOC U P H S DALTA-LPINAS
10 CORTEZ RUECELLE MALLARE WESLEYAN U-CABANATUAN
11 CORTEZ SHEILA MAULAWIN MAPUA INST.OF TECH.
12 COSME WREINHARD MENDOZA T.U.P.-MANILA
13 COSTALES PHIL ANGELO VILLACORTE D.L.S.U.-MANILA
14 CREDO SHEENLEY JOIE BANAN M.S.ENVERGA U-LUCENA
15 CRISOSTOMO JAPETH EVAN AMADOR UNIV.OF STO. TOMAS
16 CRISTOBAL ROLLY TIPLES MAPUA INST.OF TECH.
17 CRISTOBAL ROWELL VERCELES U DE MANILA (for.CCM)
18 CRONELIA JASON AGUILLON P.U.P.-TAGUIG
19 CRUCILLO GREMAR CLEDORO ATENEO DE NAGA UNIV.
20 CRUZ ANGELA PAULA TOLENTINO BULACAN S.U-MALOLOS
21 CRUZ ANGELO ALLAN SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 420
Seat School
No.
Attended
1 CRUZ ARMAN BROSAS ADAMSON UNIVERSITY
2 CRUZ CARLO CASTILLA T.U.P.-MANILA
3 CRUZ CHARLES NOEL BLAS BULACAN S.U-MALOLOS
4 CRUZ CONRAD ROY JR ESPANTO UNIV.OF STO. TOMAS
5 CRUZ DANICA RAMOS BULACAN S.U-MALOLOS
6 CRUZ DJON PATRICK DIMAPILIS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
7 CRUZ EPHRAIM BATOL BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
8 CRUZ ERICKSON LEONARDO T.U.P.-MANILA
9 CRUZ FRANCIS RAY ROALES ATENEO DE MANILA U-QC
10 CRUZ IRVIN HAROLD DEL ROSARIO BULACAN S.U-MALOLOS
11 CRUZ JAMEELA CRUZ MAPUA INST.OF TECH.
12 CRUZ JOHN ARTH PAUL ABESAMIS BULACAN S.U-MALOLOS
13 CRUZ JOHN CARLO CASTRO BULACAN S.U-MALOLOS
14 CRUZ JOHN ERIC NAPARATO C. C. P.
15 CRUZ JOHN OSCAR CACHO U PERP HELP-CAVITE
16 CRUZ JULIUS CAESAR DOMINGO ST.LOUIS UNIV.
17 CRUZ KARLA PATRICIA SOLON P.U.P.-STA. MESA
18 CRUZ LAWRENCE ANTHONY DE VERA ADAMSON UNIVERSITY
19 CRUZ LEONARD KENNETH PANALIGAN BALIUAG UNIVERSITY
20 CRUZ LOVELY ANN PANGANIBAN NEW ERA UNIV.
21 CRUZ NIÑA WEMDY GARCIA BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 421
Seat School
No.
Attended
1 CRUZ REGINE JOY TULDO WESLEYAN U-CABANATUAN
2 CRUZ RIZALITO SANCHEZ COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
3 CRUZ ROBINSON MALLARI ANGELES UNIVERSITY
4 CRUZ RODRIGO POÑADO ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
5 CRUZ STEPHANIE JASMINEZ T.U.P.-MANILA
6 CRUZAT ANTHONY VIBAS DIVINE WORD-CALAPAN
7 CU KELVIN DE JOSEPH UNIV.OF STO. TOMAS
8 CUA ARVIN SIO MAPUA INST.OF TECH.
9 CUANICO JAN ARNO ORTEGA P.L. PASIG
10 CUASAY MARIAN KATE GUILA D.L.S.U.-CANLUBANG
11 CUBE JULIAN JORGE RAMOS T.I.P.-MANILA
12 CUDIA AARON PAUL DIONISIO BULACAN S.U-MALOLOS
13 CUERDO MARIA LOVELLA RESURRECCION UNIV.OF THE CORDILLERAS
14 CUETO KRISELLE DE CASTRO UNIV.OF BATANGAS
15 CUEVA REY BRIEZ CAMARINES S.P.C.-NAGA
16 CUEVAS MARIEL LANDICHO T.U.P.-MANILA
17 CUIZON ERIC GLENN DIANO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
18 CUNANAN ANNALYN NEBRES P.L. MANILA
19 CUNANAN JAKE PAGCU U DE MANILA (for.CCM)
20 CUNANAN JULIUS TORALBA U.E.-CALOOCAN
21 CUNANAN MICHAEL JOHN DAVID LYCEUM SUBIC BAY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : S. F. C.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 422
Seat School
No.
Attended
1 CUNANAN SHERWIN ALLAIN RAMOS MAPUA INST.OF TECH.
2 CURA ALREB KENNETH DOMER D.L.S.U.-LIPA
3 CURAMENG JOHN HENRI SANCHEZ T.I P.-Q.C.
4 CURIBA MARIA MILA ORBE MAPUA INST.OF TECH.
5 CUSTODIO BENJAMIN PANOL AMA-PROJ. 8, QC
6 CUSTODIO CLAUDINE ALCEDO U.E.-CALOOCAN
7 CUSTODIO DANIELEEN REYES BULACAN S.U-MALOLOS
8 CUSTODIO J PAULO SIWA U.E.-CALOOCAN
9 CUYUGAN JAHN CHRISTIAN RIVAS MAPUA INST.OF TECH.
10 DAAG ANDREW AUBEN FAUSTO T.U.P.-MANILA
11 DABU KLEINTSON FRANCISCO MAPUA INST.OF TECH.
12 DACANAY EDLIN JAVELLANA CICOSAT
13 DACANAY GIAN CARLO STA MARIA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
14 DACAPIAS JAN MICHAEL PARUNGAO ST.LOUIS UNIV.
15 DACUMA RAPHAEL CHARLES BACORRO D.L.S.U.-MANILA
16 DAGALEA LOBERT J TUNDAG ASIA PACIFIC COLL.
17 DAGUMANPAN EDZELL JOHN MENDOZA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
18 DAGURO JOHN RENN CONCEPCION UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
19 DAGÑALAN DEMOSTHENES ALIPIO C. C. P.
20 DAILEG JOJO PASCUA TARLAC STATE UNIV.
21 DAJAC GLENN RAFAEL GENUINO U.E.-CALOOCAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 311
Seat School
No.
Attended
1 DALANGIN JAYSON LEONARDO T.U.P.-MANILA
2 DALEON JAMILYN VIRIÑA M.S.ENVERGA U-LUCENA
3 DALIPOG MAY ROME LUMABAO NORTHWESTERN UNIV.
4 DALISAY FLORENCE KELNORE GONZALES BULACAN S.U-MALOLOS
5 DALISAY JOSE MARI ESTRELLA U.E.-CALOOCAN
6 DALIVA JHOANA MARIE CABRERA T.U.P.-TAGUIG
7 DALUMPINES CARNILLE CAESAR SUERTE W.V.C.S.T.-LA PAZ
8 DALUNGAN RITCHELLE ANNE ERABON P.L. PASIG
9 DAMASCO HAIFA JIMENEZ FEU-E.A.C.
10 DAMASCO MARCO ANGELO AQUINO P.L. MANILA
11 DAMILES JOHN PATRICK SOLIS MAPUA INST.OF TECH.
12 DANCEL CINDERELLA DELOS SANTOS U.E.-CALOOCAN
13 DANGAYO CLENTON FRAYNE DATONG ST.LOUIS UNIV.
14 DANTES RON JAIME CALACHAN ST.LOUIS UNIV.
15 DAPPIE CRISTINE RINE MAJUCA RIZAL TECH UNIV
16 DAQUIGAN JETRIE DULAY T.I.P.-MANILA
17 DARIA PAUL JAMES FADRILAN T.U.P.-MANILA
18 DAROYA SHIEDRICK CABISON EARIST
19 DATOR JOHN ERVIN LUMBAO U PERP HELP-LAGUNA
20 DAVID JAMES TRISTAN MOLANO MAPUA INST.OF TECH.
21 DAVID JAYMART BRIONES DON HONORIO VENTURA S.U.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 401
Seat School
No.
Attended
1 DAVID KIMBERLY AGUILAR HOLY ANGEL UNIV.
2 DAVID MARVIN RAAGAS T.U.P.-MANILA
3 DAVID MICHAEL EDRICK SOLIDUM HOLY ANGEL UNIV.
4 DAVID PRETINA JO CADO CAMARINES S.P.C.-NAGA
5 DAWANG MARK LLOYD DELOS REYES MAPUA INST.OF TECH.
6 DAWINAN RACHEL ANNE GALINA P.U.P.-STA. ROSA
7 DAYAG JOSE JR JURADO U.E.-CALOOCAN
8 DAYAP DANIEL CABATAN P.U.P.-STA. MESA
9 DAYRIT HERBERT SIMBUL DON HONORIO VENTURA S.U.
10 DAYTO BENEX KELVIN VIBAR U.P.-DILIMAN
11 DE ASIS FREDERICK CHARLES OMPOC MAPUA INST.OF TECH.
12 DE ASIS IRISH JEAN MENDOZA LYCEUM P-LAGUNA
13 DE CASTRO JEROME SENDICO ATENEO DE NAGA UNIV.
14 DE CASTRO PAOLO MIGUEL MASANQUE MAPUA INST.OF TECH.
15 DE GALA KEVIN RESURRECCION AMA-DASMARIÑAS
16 DE GUERTO MARIA ODESSA MEJIA UNIV.OF LUZON
17 DE GUIA ERIC JAN AUSTRIA ST.LOUIS UNIV.
18 DE GUIA GENESIS EVANGELISTA P.U.P.-CAVITE
19 DE GUZMAN ALISON IAN IBE HOLY ANGEL UNIV.
20 DE GUZMAN CHARLES JAYVIN TESORO P.U.P.-STO TOMAS
21 DE GUZMAN CIELO MARISSE VIESA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 402
Seat School
No.
Attended
1 DE GUZMAN ERIC GAVILAN UNIV.OF PANGASINAN
2 DE GUZMAN GERALD PETER NIELJARES DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
3 DE GUZMAN JEROME CRUZ U OF RIZAL SYS.-MORONG
4 DE GUZMAN JOANNA ROSELLE BUCE T.U.P.-MANILA
5 DE GUZMAN KATHERINE MARIE REYES U.E.-CALOOCAN
6 DE GUZMAN TREXIA MARIE SAYAT T.U.P.-MANILA
7 DE JESUS DAVID PAUL PANGANORAN BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
8 DE JESUS JAIVIN PAUL MARTILLANO U.E.-CALOOCAN
9 DE JESUS JAN SERNICK CORDERO BULACAN S.U-MALOLOS
10 DE JESUS JHON LESTER DE SAGUN AMA-DASMARIÑAS
11 DE JESUS MARLO JOSE MANAHAN BULACAN S.U-MALOLOS
12 DE JUAN ALDRIN DAYRIT NEW ERA UNIV.
13 DE LA CRUZ JENIEFER JAMES MMSU-BATAC
14 DE LA CRUZ JOAQUIN II PABLO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
15 DE LA PAZ ALAIN MARC CADAG NEW ERA UNIV.
16 DE LA PEÑA MARY ROSE ESPIRITU D.L.S.U.-MANILA
17 DE LA TORRE LYNETTE ALERA LYCEUM P-LAGUNA
18 DE LARA MARVIN SORIANO U.P.-DILIMAN
19 DE LARA MAYETH VILLEZA T.U.P.-MANILA
20 DE LEON CARLA CARMELLA CARREON T.I.P.-MANILA
21 DE LEON DARNIEL IGNACIO P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 403
Seat School
No.
Attended
1 DE LEON ELTON MARTIN CASACLANG COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
2 DE LEON FRANK LLOYD CASIPIT LYCEUM P.U.-MANILA
3 DE LEON JOANNA JORELLE MALLARE T.U.P.-MANILA
4 DE LEON JOHN NEIL RUBIO T.I P.-Q.C.
5 DE LEON JONATHAN DAVID BERNARDO UNIV.OF STO. TOMAS
6 DE LEON JONEL DELA CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
7 DE LEON MARY ANNE IMATONG NEW ERA UNIV.
8 DE LEON RENE ROSE ANDAYA BULACAN S.U-MALOLOS
9 DE LEON STIAN SACDALAN FEU-E.A.C.
10 DE LOS REYES JOLO EMMANUEL PASAHOL SO.LUZON S.U.-LUCBAN
11 DE LOS SANTOS CATHERINE SANCHEZ NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
12 DE LOS SANTOS FEBIE CERENO CAMARINES S.P.C.-NABUA
13 DE LUNA JONALD LESTER GUIDING LYCEUM P-LAGUNA
14 DE MESA RYAN GATUDAN LYCEUM P-LAGUNA
15 DE OCAMPO MA LYDIE ANILAO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
16 DE OCAMPO MACY ANNE ROBLES T.U.P.-TAGUIG
17 DE QUIROZ RYAN RAMIREZ MAPUA INST.OF TECH.
18 DE RAMA CARLO JOSE REYES AMA-ANTIPOLO CITY
19 DE RAMA MARLON GUTIERREZ AMA-MAKATI CITY
20 DE SAGUN ALJON GARCES D.L.S.U.-LIPA
21 DE SAGUN MARK JOHN DE SAGUN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 404
Seat School
No.
Attended
1 DE SILVA BRYAN GEORGE DE SILVA AMA-LIPA CITY
2 DE VEGA SHANE DE LEON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
3 DE VELEZ LOUIS MIHALI DADIZ ST.LOUIS UNIV.
4 DE VENECIA DON TAJA UNIV.OF THE CORDILLERAS
5 DE VERA JAMES MARTIN ALVARO UNIV.OF STO. TOMAS
6 DE VERA LYNDON BRYAN PIMENTEL T.U.P.-MANILA
7 DE VERA MICHAEL RAMPAS PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
8 DE VERA SHERRY ROSE AVELINO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
9 DECENA REYEL DECENA RIZAL TECH UNIV
10 DEHAY ALDRICH KIN RIVERA NORTHWESTERN UNIV.
11 DEL MUNDO FRANCIS EMILL CHICO UNIV.OF STO. TOMAS
12 DEL MUNDO JHON JARREL DIAZ U.E.-MANILA
13 DEL MUNDO LIZA ADLAWAN NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
14 DEL MUNDO NIÑO ANDAYA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 DEL PILAR BERNARDO TESADO P.U.P.-STA. MESA
16 DEL PILAR RICHARD MIGUEL U.E.-CALOOCAN
17 DEL ROSARIO DEBORAH LINA VEGA MAPUA INST.OF TECH.
18 DEL ROSARIO JOSE MICHAEL ENGUA ATENEO DE MANILA U-QC
19 DEL ROSARIO LIRA GARCIA U.E.-CALOOCAN
20 DEL ROSARIO RAQUEL RAMILO P.U.P.-STA. ROSA
21 DEL ROSARIO ROBINSON OBAÑA N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 405
Seat School
No.
Attended
1 DELA CRUZ AIKO PACOLOR RIZAL TECH UNIV
2 DELA CRUZ ANJO RAY PINEDA UNIV.OF STO. TOMAS
3 DELA CRUZ BAYRON JOCSON RIZAL TECH UNIV
4 DELA CRUZ BEVERLY ANNE DILAO U.E.-CALOOCAN
5 DELA CRUZ DARWIN PADIN ST.LOUIS UNIV.
6 DELA CRUZ DENNIS ROBLES BULACAN S.U-MALOLOS
7 DELA CRUZ EDHELBERT NIELO P.U.P.-STA. MESA
8 DELA CRUZ FLOYD ANTONY DIAZ LYCEUM P.U.-MANILA
9 DELA CRUZ GISELLE MARIE ANIMO T.I P.-Q.C.
10 DELA CRUZ JAYMOND CABRERA P.U.P.-STO TOMAS
11 DELA CRUZ JONARD BRYAN MATEO FEU-E.A.C.
12 DELA CRUZ KAREN MAY GERONA BULACAN S.U-MALOLOS
13 DELA CRUZ LUCKY GALLARDO ST.LOUIS UNIV.
14 DELA CRUZ MIGUEL VICTOR MALUPING MAPUA INST.OF TECH.
15 DELA CRUZ MYLENE CORTEZ T.U.P.-TAGUIG
16 DELA CRUZ RAZELLE ANN ADRIANO BULACAN S.U-MALOLOS
17 DELA CRUZ RHEA LYN PAGUIRIGAN U.E.-CALOOCAN
18 DELA CRUZ ROLAND DAYAG ADAMSON UNIVERSITY
19 DELA CRUZ SHARAH ROJO P.L. MANILA
20 DELA CRUZ ZYANDELLBERT VILLAVERDE NEW ERA UNIV.
21 DELA PEÑA ALVIN TOLENTINO MICROCITY CCF
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 406
Seat School
No.
Attended
1 DELA ROSA CARLOS JR SIRUNO ST.LOUIS UNIV.
2 DELA ROSA GLENN DE LEON UNIV.OF BAGUIO
3 DELA ROSA HAZEL ANNE ALFELOR T.U.P.-MANILA
4 DELA TORRE LUIZ EDISON AGUIMATANG MAPUA INST.OF TECH.
5 DELA TORRE MARK KEVIN HERMOSO C. C. P.
6 DELA TORRE REUBEN JAMES DELOS ARCOS NEW ERA UNIV.
7 DELA VEGA ROMAR DIAZ RIZAL TECH UNIV
8 DELEN JEFFERSON IMPERIAL NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
9 DELEN JOHN ALLAN MARK SET U.P.-DILIMAN
10 DELGADO ALVIN ATIENZA LAGUNA SPC-STA. CRUZ
11 DELICANA ACE BARRIOS AMA-PROJ. 8, QC
12 DELIMA PREZIE JHON ASALDO EVSU-TACLOBAN
13 DELISO ANNALYN CONDINO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
14 DELOS REYES ALBERT CALANO ADAMSON UNIVERSITY
15 DELOS REYES ALLELLI PEYE VALDOZ NEW ERA UNIV.
16 DELOS REYES CLARA LIZ ENRILE BULACAN S.U-MALOLOS
17 DELOS REYES MC EDRIENNE LAFUE P.L. MANILA
18 DELOS REYES RUSELL JUNE BUENO DON HONORIO VENTURA S.U.
19 DELOS REYES ZARAH JANE GUEVARRA LAGUNA SPC-STA. CRUZ
20 DELOS SANTOS ANTON NICOLAS BULACAN S.U-MALOLOS
21 DELOS SANTOS EDRIAN SERAGON T.I P.-Q.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 407
Seat School
No.
Attended
1 DELOS SANTOS EDUARD ROGER GLORIA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
2 DELOS SANTOS JERALD JAMES P.L. MANILA
3 DELOS SANTOS JOHN PAUL VALENZUELA UNIV.OF STO. TOMAS
4 DERAIN JHUNIR BACQUIAN D.L.S.U.-DASMARIÑAS
5 DESACOLA RONALD FERNANDO T.U.P.-MANILA
6 DESCALSOTA MARK ANGELO AGUEL D.L.S.U.-CANLUBANG
7 DESCALZO MICHAEL JOSEPH MAQUILLA MAPUA INST.OF TECH.
8 DESPUIG LOED LOLOS ATENEO DE NAGA UNIV.
9 DESTURA ALVIN VALERIO U P H S DALTA-LPINAS
10 DESUMALA JAONYL FESI C. C. P.
11 DEYAWAN JENNIFER BANITOG ST.LOUIS UNIV.
12 DIAMANTE JUNIEBOY CALALUNG ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
13 DIAZ RAQUELYN SIBULANGCAO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
14 DICTAAN RICHARD AQUINO NAT.COLL.SCI & TECH-SAN FERNANDO
15 DILAG PAUL JOHN VILLALOBOS FEU-MANILA
16 DIMACULANGAN LORENZO LANDICHO BATAAN HEROES MEM.COLL.
17 DIMACULANGAN RAFAEL AÑONUEVO NATIONAL UNIV-MANILA
18 DIMACULANGAN RONA DAY MAGADIA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
19 DIMAFELIX ARABELLE MALIXI U PERP HELP-LAGUNA
20 DIMALANTA MEL KENNETH OLANDESCA ADAMSON UNIVERSITY
21 DIMALANTA RAY MARK CAMPOS BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 408
Seat School
No.
Attended
1 DIMAPILIS RONNA MAY BANAAG ATENEO DE MANILA U-QC
2 DIMARUCUT JANSEN GARCIA RIZAL TECH UNIV
3 DIMARUCUT RAYMART GURNOTE HOLY ANGEL UNIV.
4 DIMATIRA JOAN BAEZ ULIC ULIC U OF RIZAL SYS.-MORONG
5 DIMAYUGA CHRISTIAN DENNIS ARELLANO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
6 DIMAYUGA MICHAEL ROLAND MAGBOJOS BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
7 DIMAYUGA RIEL CASTILLO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
8 DIONA LEIZEL CERILLO UNIV.OF BATANGAS
9 DIONISIO ELIZA ANGELA STA ANA P.U.P.-STA. MESA
10 DIONISIO JAMES CARLO SANTIAGO P.L. MANILA
11 DIONISIO JENNIE ROSE VILLAFUERTE BULACAN S.U-MALOLOS
12 DIONISIO JENNIELLE BULURAN BULACAN S.U-MALOLOS
13 DIONISIO JOHN PAUL EMANUEL LESCANO ST.LOUIS UNIV.
14 DIONISIO KENNY PALE MACALINO ANGELES UNIVERSITY
15 DIOSO MARL ADRIAN RESTY GALO MAPUA INST.OF TECH.
16 DISTOR LEX LESTER DELA CRUZ U.E.-MANILA
17 DITA SHERRINE JOY OBTIAL T.U.P.-MANILA
18 DIVERSON RONALD RAE CORTEZ BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
19 DIZON EDELMYR SANTOS FEATI UNIVERSITY
20 DIZON KEITH CESTONA ST.LOUIS UNIV.
21 DIZON LEVY ANA PORTUGUEZ ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 409
Seat School
No.
Attended
1 DOCTOR JON MICHAEL BOCAR P.U.P.-CAVITE
2 DOLLETE MARK JOEL NAVARROZA P.U.P.-CAVITE
3 DOLLETON ANNA LEAH ALVAREZ LYCEUM P.U.-MANILA
4 DOMA RENZ VERGIL SALAS UNIV.OF STO. TOMAS
5 DOMAOAL KENT PAUL NOEL DELA CRUZ BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
6 DOMASIG WILFREDO NEGRETE BULACAN S.U-MALOLOS
7 DOMINGO ARVIN SANTIAGO V. MILAGROSA UNIV FDTN
8 DOMINGO BRYAN JAY IBANGGA NEW ERA UNIV.
9 DOMINGO DANIEL TECH DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
10 DOMINGO EDGAR ALLAN ACOB UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
11 DOMINGO JERRIMY FRONDA WESLEYAN U-CABANATUAN
12 DOMINGO JOMAR ANAHAW T.I.P.-MANILA
13 DOMINGO JULIUS VIERNES N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
14 DOMINGO RAY PHILIP CUELLAR P.U.P.-STA. MESA
15 DOMINGO ROBERTO JR PAGSIBIGAN TARLAC STATE UNIV.
16 DORIA CRISANTO JR TESORERO NEW ERA UNIV.
17 DORIG MARVEN CRIS SALAMAT P.L. MANILA
18 DRAPER JAMES RYAN VILELA EARIST
19 DRIZ SHERWIN CAYACYAC SO.LUZON S.U.-LUCBAN
20 DUADUA FRANCIS KERVIN RUFINO NOTRE DAME-MARBEL
21 DUAZO GENE ANTHONY FRANCISA FEU-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 410
Seat School
No.
Attended
1 DUBAN ANGELO GABRIEL SARMIENTO HOLY ANGEL UNIV.
2 DUCLAYAN RONALD MARIANO ST.LOUIS UNIV.
3 DUEÑAS ARJAY PINEDA COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
4 DULA AARON DELA CRUZ MICROCITY CCF
5 DULA CECILIO RAY FAJARDO MAPUA INST.OF TECH.
6 DULAY ALWIN GARCIA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 DULAY JAN PAUL MANGAOANG ST.LOUIS UNIV.
8 DULDULAO MARK CHRISTIAN AGUSTIN NORTHWESTERN UNIV.
9 DUMAGO MERCY JUANIZA T.U.P.-VISAYAS
10 DUMALANTA PHILIP RAGSAG LYCEUM NORTHWESTERN
11 DUMALAOS KELVIN ESTILLORE ST.LOUIS UNIV.
12 DUMAOP ALDRIN ESPINO T.U.P.-MANILA
13 DUMAYAS IAN JEFF LANDINGAN ST.LOUIS UNIV.
14 DUMLAO CHRISTOPHERSON TALOSIG ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
15 DUMLAO MARION ANTHONY RAÑOLA P.U.P.-STA. MESA
16 DUMLAO MICHAEL INSERTO FEU-E.A.C.
17 DUPO RAYMART BAUTISTA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
18 DURAN EUGENE ATIENZA LYCEUM P.U.-MANILA
19 DURBAN RODEL ABETRIA ADAMSON UNIVERSITY
20 DURUIN JOHN LESTHER CONTILLO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
21 DUYAN REO RAQUEL M.S.ENVERGA U-LUCENA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 411
Seat School
No.
Attended
1 DY GERARD DEAPERA MAPUA INST.OF TECH.
2 DY SHERYLL ANNE NEPOMUCENO U.E.-CALOOCAN
3 DYSANGCO UNIQUE CARLO LUGTU AMA-PROJ. 8, QC
4 ECHIN EMERSON MEMORACION DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
5 ECHIPARE LANIE LAURAYA T.U.P.-MANILA
6 ECHON PAULA MAE MANLULU COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
7 ECLARINAL JAYSON ELVEÑA P.L. PASIG
8 EDNAVE GOLDWYN AMADOR U DE MANILA (for.CCM)
9 EDUARTE MARK LESTER LOMBOY T.U.P.-MANILA
10 EDUARTE MELVIN LOMBOY DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
11 EGMAO PATRICK PAUL LA PAZ P.U.P.-BATAAN
12 EGUIA R JAY BULAONG P.U.P.-STA. MESA
13 EJERCITO BIANCA SORELLA CERTEZA U.P.-DILIMAN
14 ELARMO TIMOTHY JIMENEZ MAPUA INST.OF TECH.
15 ELASIO JAMES PATRICK ARCAO P.U.P.-STA. ROSA
16 ELERIA DIOSDADO JR QUITEVES ST.LOUIS UNIV.
17 ELERIA PAUL CAESAR MADRID ST.LOUIS UNIV.
18 ELIC STEPHEN GLENN SOLO MAPUA INST.OF TECH.
19 ELISES MARK EZRA FLORES PAMANTASAN NG CABUYAO
20 ELIZON WILMINA PERIA P.U.P.-STO TOMAS
21 ELLA ROY LORENZO AÑONUEVO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 412
Seat School
No.
Attended
1 ELLORDA MARK ANTHONY RAMOS UNIV.OF PANGASINAN
2 ELPEDEZ SHEILA ALALID ADAMSON UNIVERSITY
3 EMPENADO MA ROWENA MERCADO P.U.P.-TAGUIG
4 ENCARNACION ROMA STEPHANIE CLIMACOSA P.U.P.-CAVITE
5 ENDAYA CHRISTINE OBONG BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
6 ENDAYA GILBERT MAGSINO FIRST AITH
7 ENERO NOB DEK SAYCON D.L.S.U.-MANILA
8 ENOVAL CHRISTIAN POQUIZ P.U.P.-STA. MESA
9 ENOVAL NORMEL JOHN EBARDO MAPUA INST.OF TECH.
10 ENRIQUEZ ARJHAY ESTRADA BULACAN S.U-MALOLOS
11 ENRIQUEZ FRITS GERALD MAGLALANG BULACAN S.U-MALOLOS
12 ENRIQUEZ JONNAH MAE GRACE MENDOZA MAPUA INST.OF TECH.
13 ENRIQUEZ MA CEZARE CASABUENA T.U.P.-MANILA
14 ENRIQUEZ MARVIN MARIANO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
15 ENRIQUEZ RAYE-CHELLE MARIE CANTOS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 ENTICO JULIE ROSE LLANITA U.E.-CALOOCAN
17 ERA KEVIN RHOY DARADAR U.E.-CALOOCAN
18 ERANZO GRACE ANNE MERCADO T.U.P.-MANILA
19 ERIPOL SHERMIAN BAUTISTA P.L. MANILA
20 ERMITA GLACYLYN ARAOS P.U.P.-STA. ROSA
21 ERMITAÑO JON CHRISTOPHER CONSTANTINO BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 501
Seat School
No.
Attended
1 ERRO ROMNICK FRONDA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
2 ERVAS JONNA BORLAGDAN T.I.P.-MANILA
3 ESCALANTE EMYROSE ANTAZO P.U.P.-CAVITE
4 ESCALERA REYNALYN DORADO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
5 ESCAREZ DIONISIO JR ANAGARAN LYCEUM P.U.-MANILA
6 ESCARO HANSEL DOMINIC MAGALLONA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
7 ESCARTIN ZARAH JEAN JARMIN LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
8 ESCOBAL REYGEN CADORNIGA HOLY NAME UNIV
9 ESCOBAR MARICEL UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
10 ESCOBAR OLIVER BALAY UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
11 ESCONDE JANELLE PANIS ST.LOUIS UNIV.
12 ESCOPEL JAIME CARLO TUMANGUIL C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
13 ESCOTO CHRISTIAN ROSS GERONIMO MAPUA INST.OF TECH.
14 ESCUETA WENDY ANN SANTOS P.U.P.-STA. ROSA
15 ESCURO BONIFF MARVEN NANTES CAMARINES S.P.C.-NABUA
16 ESCURO JOENAR SORETA CAMARINES S.P.C.-NABUA
17 ESCUSA RAYNIEL RHOL ONA U.E.-CALOOCAN
18 ESGUERRA KINLY DELA ROSA MAPUA INST.OF TECH.
19 ESGUERRA SHEILA MARIE PEREZ MAPUA INST.OF TECH.
20 ESMAR CHARLEE MAE EDEJER LYCEUM SUBIC BAY
21 ESMILLARIN BETHEL CAÑA UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 502
Seat School
No.
Attended
1 ESPAÑOL SEBREN JAY PACULDO MAPUA INST.OF TECH.
2 ESPAÑOLA DARRYL MANALANG BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
3 ESPAÑOLA JAIRUS MARK VILLANUEVA U P H S DALTA-LPINAS
4 ESPEJO DAVID ILUSTRE UNIV.OF STO. TOMAS
5 ESPELITA MADONNA MANLINCON COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
6 ESPERANZA ESPERANZA FORTEZA T.U.P.-MANILA
7 ESPERIDA LEE-ANN PRESBITERO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
8 ESPINO CARL JAYSON SOLIMAN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
9 ESPINO GENESIS ESGUERRA BULACAN S.U-MALOLOS
10 ESPINO RINALYN LAPUZ COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
11 ESPINOLA BENJIE JABIDANDO U P H S DALTA-LPINAS
12 ESPINOSA ANNA KATRINA ARCEGA P.U.P.-CAVITE
13 ESPINOSA JOREY RELOTA T.U.P.-VISAYAS
14 ESPINOSA JOSEPH GREGOR DAROY COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
15 ESPINOSA NEIL PATRICK CANOZA P.U.P.-STA. MESA
16 ESPINOSA VIENNA MARIZZE MAGPILI P.U.P.-CAVITE
17 ESPIRITU ARTHUR GERALD III GARCIA MAPUA INST.OF TECH.
18 ESPIRITU JERVY SALUTE D.L.S.U.-LIPA
19 ESPIRITU ROSCHELLE ILANO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
20 ESQUIVEL JOHNMICAH HITOSIS LYCEUM P.U.-MANILA
21 ESTABILLO ADONIS BACCAY RIZAL TECH UNIV
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 503
Seat School
No.
Attended
1 ESTABILLO ARON LERVIN CARPIO MAPUA INST.OF TECH.
2 ESTAYOLA FLORENDO SOSAS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
3 ESTEBAN JANETH ELIGADO WESLEYAN U-CABANATUAN
4 ESTEBAN JOHN MICHAEL LASQUITE FEU-E.A.C.
5 ESTELEYDES JAMES BRYAN VIEJO UNIV.OF STO. TOMAS
6 ESTIDOLA ELENOR JOHN PARDILLO NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
7 ESTIFANO EVONY ESFORMA W.V.C.S.T.-LA PAZ
8 ESTIMO JAYSON CARLO CANTORIA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
9 ESTOLAS BRIAN JOHNSON REYES P.U.P.-STA. MESA
10 ESTOLONIO IVY GOTIS ADAMSON UNIVERSITY
11 ESTORES ABIGAIL SABANGAN D.L.S.U.-DASMARIÑAS
12 ESTRADA LAEPAUL ALER MAPUA INST.OF TECH.
13 ESTRELLA GERALD BUENAFLOR U.N.E.P.
14 ESTRELLA MARK EARVIN LABRADOR BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 ESTRELLA RON KERRSHEY DELOS REYES U PERP HELP-CALAMBA
16 ESTROPE JOYCE ANNE GONZALES SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
17 EUFEMIA JOEY MADRONA PANPACIFIC U.N.P.
18 EUGENIO WALTER GABRIEL HERBOLARIO PAMANTASAN NG CABUYAO
19 EUSEBIO MARK ANTHONY FERRERAS T.U.P.-MANILA
20 EUSEBIO NICK VIRGILIO VILLARANTE BULACAN S.U-MALOLOS
21 EUSTAQUIO KENNETH NEIL BUSANTE P.L. PASIG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 504
Seat School
No.
Attended
1 EVANGELIO ROBIN JOHN ALCURAN ADAMSON UNIVERSITY
2 EVANGELISTA ALLEN MACAPAGAL BULACAN S.U-MALOLOS
3 EVANGELISTA ANALYN PAULINO BULACAN S.U-MALOLOS
4 EVANGELISTA CHARLES REYES T.U.P.-MANILA
5 EVANGELISTA CLARISS VILLANUEVA D.L.S.U.-LIPA
6 EVANGELISTA EDCARLO LICARTE LYCEUM P-LAGUNA
7 EVANGELISTA GIL MAGTANONG T.U.P.-MANILA
8 EVANGELISTA JONATHAN MIRANDA P.U.P.-STO TOMAS
9 EVERO ALYSA MARIE PERALTA ADAMSON UNIVERSITY
10 FAA JIREH LEE MONCADA WESLEYAN U-CABANATUAN
11 FABIAN DONN JOHNSON ARINES NATIONAL UNIV-MANILA
12 FABREAG MA CRISELDA REPIL BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
13 FABROS JOSEPH VALDEZ P.U.P.-STO TOMAS
14 FABULA DEXTER DELA CRUZ P.L. PASIG
15 FADRILAN JAMES CARLO FADRI D.L.S.U.-DASMARIÑAS
16 FADRIQUELA MICHAEL DAVE FEGALAN D.L.S.U.-LIPA
17 FAIN RYAN DELA TORRE U P H S DALTA-LPINAS
18 FAJARDA JONAS EMMANUEL AQUINO FIRST AITH
19 FAJARDO ARISTEO JR BRIOSO CAMARINES S.P.C.-NAGA
20 FALCON MARY LOUIZE LIMBITCO RIZAL TECH UNIV
21 FAMA CHRIS ECHIN AMA-DASMARIÑAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 505
Seat School
No.
Attended
1 FANDIÑO ERWIN CALMA LYCEUM P-LAGUNA
2 FANTONIA KYLE VINCENT BALLESTA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
3 FATALLA ALEXIS SOCITO MAPUA INST.OF TECH.
4 FELICIANO ROMARICK LUNGAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
5 FELIPE ARMAN VICTOR MACAPAGAL FEU-E.A.C.
6 FELIPE MARCELO JR BAYLON BULACAN S.U-MALOLOS
7 FELIX VINCENT VENTURINA WESLEYAN U-MARIA AURORA
8 FERNANDEZ GENZON CARL LORIA P.L. MANILA
9 FERNANDEZ LEE ANGELO BALLESTEROS LYCEUM P.U.-MANILA
10 FERNANDEZ NICHELLE CHUA T.I P.-Q.C.
11 FERNANDEZ NIÑA CABILING MICROCITY CCF
12 FERNANDEZ RAY-AN PERALTA ST.LOUIS UNIV.
13 FERNANDEZ ROBERT BRYAN FERNANDEZ ADAMSON UNIVERSITY
14 FERNANDO GLENN JOHN OFILADA UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
15 FERNANDO JOHN ISRAEL REMOLACIO V. MILAGROSA UNIV FDTN
16 FERRANCULO EMMANUEL FONTAMILLAS MAPUA INST.OF TECH.
17 FERRARIZ MA LUZ BORRO W.V.C.S.T.-LA PAZ
18 FERRER AYRA RANGEL ST.LOUIS UNIV.
19 FERRER ERICKSON BERROYA AMA-BINAN,LAGUNA
20 FERRERA RYAN JAY PURA ATENEO DE MANILA U-QC
21 FERROLINO LOUIELITO UMALI P.L. MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 506
Seat School
No.
Attended
1 FERWELO FRANCIS PILAPIL AEMILIANUM INSTITUTE
2 FESTIN FRITZ GERALD PAZ MAPUA INST.OF TECH.
3 FIEDACAN MARIPPANE FALAME NEW ERA UNIV.
4 FIGAROA JANETTE BABASA T.U.P.-TAGUIG
5 FIGUEROA DEMCEENERE ABUTIN SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
6 FIGUERRES LYNDON JAY KIGIE ST.LOUIS UNIV.
7 FIGURACION ROLDAN TOLENTINO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
8 FILLAR PRISCILLA CAPARAS BULACAN S.U-MALOLOS
9 FISICO GENNADY DIMALIWAT P.U.P.-STA. MESA
10 FLORA RONALD BRIAN LIBED ST.LOUIS UNIV.
11 FLORANDA JAYSON ESTORNINOS P.U.P.-STA. MESA
12 FLORENDO PAULO JAMES VALERA RIZAL TECH UNIV
13 FLORES DARWIN ENDAYA BULACAN S.U-MALOLOS
14 FLORES EVAN EMERSON AYDALLA T.I P.-Q.C.
15 FLORES GILBERT JONAS CAPULSO P.U.P.-TAGUIG
16 FLORES GUILLERMO JR BORJA U PERP HELP-CALAMBA
17 FLORES JAN PATRICK RAVINA UNIV.OF STO. TOMAS
18 FLORES JESUSA NARTATES WESLEYAN U-CABANATUAN
19 FLORES MICHAEL ANGELO ABE WESLEYAN U-CABANATUAN
20 FLORES REGINE PAGUNTALAN T.U.P.-TAGUIG
21 FLORES SAMANTHA TABITHA LAMAGLIA MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 507
Seat School
No.
Attended
1 FLORES TANYA ALONZO ADAMSON UNIVERSITY
2 FLORES XRYZTAL KAYE PABONAN ST.LOUIS UNIV.
3 FLORES ZORREN MACABULOS DON HONORIO VENTURA S.U.
4 FLORIDA MARK JONAS DE IMUS M.S.ENVERGA U-LUCENA
5 FOJAS ARIS RODRIGUEZ SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
6 FOLLERO KAREN TOGORES CAMARINES S.P.C.-NABUA
7 FOLLOSCO LAWRENCE VERCELES ST.LOUIS UNIV.
8 FORBES HAZEL YUMOL BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
9 FORBILE JAN YVAN DELA CRUZ MAPUA INST.OF TECH.
10 FORIO JON CARLO FAINSAN C. C. P.
11 FORMARAN AIKKO JAYNNE VILLAVERDE M.S.ENVERGA U-LUCENA
12 FORMELOZA ZHERLET ANN REYES P.U.P.-STA. MESA
13 FORTALEZA TROY MARK SOLIMAN COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
14 FORTELA VIC JAYSON BALAIS MMSU-BATAC
15 FORTES MERUELLE JAKESON CASTILLO MAPUA INST.OF TECH.
16 FRAN BON RYAN MALLORCA T.U.P.-MANILA
17 FRANCISCO CARLO MIGUEL UNIV.OF STO. TOMAS
18 FRANCISCO DIANE AUBREY JAVIER U DE MANILA (for.CCM)
19 FRANCISCO EMMALYN DIMACALE BALIUAG UNIVERSITY
20 FRANCISCO MA NAGELA ANDRES BULACAN S.U-MALOLOS
21 FRANCISCO SHARWIN RAY MACATANGAY UNIV.OF BATANGAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 508
Seat School
No.
Attended
1 FRANCO ARON ROM SINLAO AMA-PROJ. 8, QC
2 FRANCO MICHAEL KING TIMBREZA P.L. MANILA
3 FRANY SONNY RIO JAVATE TARLAC STATE UNIV.
4 FREGILLANA NARRY BUSCAINO PANPACIFIC U.N.P.
5 FRIAS DALE ANTHONY NICOLAS P.U.P.-STA. MESA
6 FRIAS ROGINE MAMARIL EARIST
7 FUCHIGAMI HANSEL TAWANNA ST.LOUIS UNIV.
8 FUENTECILLA RALPH ROSCOE BUENAVENTURA MAPUA INST.OF TECH.
9 FUENTES KEITH EMPAS M.S.U.-GEN.SANTOS
10 FUENTES MICHAEL PINCA LYCEUM P.U.-MANILA
11 FUERTES OWEN JR SAMSON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
12 FULGENTES TATIANA JOVAN YUBOCO ATENEO DE NAGA UNIV.
13 FUNTILAR CARLO OLIVETE ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
14 GABA CHRISAN REYES UNIV.OF STO. TOMAS
15 GABAYOYO REYMOND MANAHAN BULACAN S.U-MALOLOS
16 GABRIEL ADRIAN MARK MATILLANO MICROCITY CCF
17 GABRIEL MARIANNE CAMILLE LOPEZ U.P.-DILIMAN
18 GACOSTA FRANZIS DENISE DE HITTA ATENEO DE NAGA UNIV.
19 GACOSTA RALPH JIM ARAGON FEU-E.A.C.
20 GACUTAN JOSELITO JR LACANILAO AMA-PROJ. 8, QC
21 GAJITOS JOSE ZOILO VALDECANTOS D.L.S.U.-DASMARIÑAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 509
Seat School
No.
Attended
1 GAJO CHUKIE GILI P.U.P.-STA. MESA
2 GAJUDO JERICSON URTUA U.E.-CALOOCAN
3 GALAMAY RODANTE JR ARGUEZA T.U.P.-MANILA
4 GALANG MIO MIGUEL OCAMPO U.P.-DILIMAN
5 GALANG TERRENCE RICAFORT C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
6 GALAPON MICHAEL QUEYPO MMSU-BATAC
7 GALEON MARK ANTHONY DE JESUS SURIGAO S.C.T.
8 GALICHA REBECCA CASTILLO U.P.-DILIMAN
9 GALICIA PAULINE MEDIAVILLO P.L. MANILA
10 GALLARDO EMMANUEL OCAMPO PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
11 GALLARDO MARK JANSEN SERAN NEW ERA UNIV.
12 GALLEGO MICHAEL ANGELO ANGELES BULACAN S.U-MALOLOS
13 GALLEMIT ALVIN TOLENTINO C. C. P.
14 GALURA JAY AR FLORES DON HONORIO VENTURA S.U.
15 GALVEZ EVAN GRACELLE DOLOR CAMARINES S.P.C.-NAGA
16 GALVEZ KATHERINE EMOCLING BULACAN S.U-MALOLOS
17 GALVEZ WILFREDO RAMOS U P H S DALTA-LPINAS
18 GAMBON JULIUS GUINTO U.E.-CALOOCAN
19 GAMIAO DENNIS NOVIE AGPAOA DIVINE WORD-LAOAG
20 GAMINDE ROSS CARLO ELAURIA U P H S DALTA-LPINAS
21 GAMMAD REGGIE ILAGAN ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 510
Seat School
No.
Attended
1 GAN DANILYN GANAO P.U.P.-STA. MESA
2 GANAL JUNIUS DAVID ALOG P.L. MANILA
3 GANDIA ALJON RUPERT BAUTISTA ST.LOUIS UNIV.
4 GANDIA JAYNE CAMILLE GANDIA UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
5 GANIA ALEXANDRA BONOS BULACAN S.U-MALOLOS
6 GANNABAN BRIAN JOSEPH CALDO FEU-E.A.C.
7 GANO KELVIN JOHN GANO UNIV.OF BAGUIO
8 GAPUZ DEXTER TIMBLACO ST.LOUIS UNIV.
9 GARAY CATHERINE BRUSAS ADAMSON UNIVERSITY
10 GARCIA CYNDY JUNTILLA NEW ERA UNIV.
11 GARCIA FREDERICK PALAPAL MAPUA INST.OF TECH.
12 GARCIA JEFFREY LORENZO P.U.P.-STA. MESA
13 GARCIA JHON MICHAEL NATAL P.U.P.-TAGUIG
14 GARCIA JOEFREY CORTEZ NEW ERA UNIV.
15 GARCIA MARC DOMINICK CARLOS TARLAC STATE UNIV.
16 GARCIA MARISOL QUIAPO CAMARINES S.P.C.-NABUA
17 GARCIA MARVIN TINIO P.U.P.-STA. MESA
18 GARCIA MARVIN JOI GOMEZ TARLAC STATE UNIV.
19 GARCIA MARY GRACE DISMAYA LYCEUM NORTHWESTERN
20 GARCIA NICO ARMAND DAYRIT UNIV.OF STO. TOMAS
21 GARCIA RANNEL ANTHONY ORODIO ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : UNIVERSITY OF THE EAST Address: C. M. RECTO, MANILA
Building : C. A. S.
Floor : 5TH Rm/Grp No.: 511
Seat School
No.
Attended
1 GARCIA REYMOND KRISTOFFER GAMBOA ADAMSON UNIVERSITY
2 GARDIANO ERVIN KARL ROLDAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
3 GARDUQUE NIKKO CARLO ANTONIO RIZAL TECH UNIV
4 GARGOLES MARK MANA-AY W.V.C.S.T.-LA PAZ
5 GARINGA AARON LLANETA LYCEUM P-LAGUNA
6 GARONITA RANDY COSTAN U DE MANILA (for.CCM)
7 GARRETT JOAN GARCIA FEU-E.A.C.
8 GARRIDO JULIUS MIGUEL CULLA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
9 GASPAR EARL CARLO AQUINO U.P.-DILIMAN
10 GASPAR PRINCESS SERRANO T.U.P.-MANILA
11 GASPILLO RAYMUND GERARO SOLATORIO U.N.O.R.
12 GATAN JOYLIN TARUN T.I.P.-MANILA
13 GATAN YVETTE PAGUIGAN EARIST
14 GATDULA AARON QUIJANO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
15 GATMAITAN REVZEL APOSTOL HOLY ANGEL UNIV.
16 GATO DIONESIO JR CUEVAS CEBU TECH U-TUBURAN
17 GATPANDAN KIM LESTER CUBIO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
18 GAVINA JOHNIFER ESTRELLA ST.LOUIS UNIV.
19 GAWARAN CHARLES RYAN FLORES U.E.-MANILA
20 GAYONDATO JENNIELYN DIMAGUHA P.U.P.-STA. MESA
21 GAZA JORDAN BULILAN ANGELES UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 1ST Rm/Grp No.: 101
Seat School
No.
Attended
1 GAZA MARK OLIVER GAYOT ST.LOUIS UNIV.
2 GECALE RAUMIL MICHAEL JOSHUA JIMENEZ UNIV.OF STO. TOMAS
3 GELEN FLORENCE LOUISE LORETO T.U.P.-MANILA
4 GELIDO MICHELLE DIOQUINO V. MILAGROSA UNIV FDTN
5 GELLE JOHN ELMER ANAHAW D.L.S.U.-DASMARIÑAS
6 GENEROSO IAN SALVATIERRA P.L. MANILA
7 GENETA JOHN PETER PILARIZA P.U.P.-TAGUIG
8 GENETA PEPITO NAVARRO UNIV.OF THE CORDILLERAS
9 GENTILES CLIFFORD RAY VERANO T.U.P.-MANILA
10 GEPILANO MICHAEL ANGELO PEREZ P. SABLE CORPUZ COLL.
11 GERMAN GERARD IAN LAYDIA UNIV.OF STO. TOMAS
12 GERODIAS RUSSELL RAYMOND CABRIGAS P.U.P.-STA. ROSA
13 GERON JAE KRISTOPHER PASICOLAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
14 GERON JORDAN ARANDIA UNIV.OF LUZON
15 GERON ROMMEL PEREZ BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
16 GERONA MARK JOEBEN ARAO NEW ERA UNIV.
17 GERONIMO BRIAN BALAJADIA P.L. MANILA
18 GESMUNDO HANNAH MAE GULAPA NEW ERA UNIV.
19 GETUABAN OLIBETH ANDAJAO ADAMSON UNIVERSITY
20 GHOSN RYAN ARIAS U P H S DALTA-LPINAS
21 GIGANTE CHRISTIAN IVAN SUMILANG MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 1ST Rm/Grp No.: 102
Seat School
No.
Attended
1 GILBUENA JOHN PATRICK JIMENEZ ST.LOUIS UNIV.
2 GIRON RESTITUTO MERCADO BULACAN S.U-MALOLOS
3 GLINOGO MARK LOUIE KEMPIS C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
4 GLORIA MHARY DEL OLAES ST.LOUIS UNIV.
5 GO JONAS BEN GARCIA AQUINAS UNIVERSITY
6 GO MIDA MARIE IÑIGO UNIV.OF STO. TOMAS
7 GOJO MEL DAVID JORDAN PRINCIPIO DIVINE WORD-LAOAG
8 GOLI CRUZ EFREN JR MARTIJA P.U.P.-STA. ROSA
9 GOMEZ ABEGAIL DUNGCA DON HONORIO VENTURA S.U.
10 GOMEZ IRENE UBALDE XAVIER UNIVERSITY
11 GONDA ARLENE VILLA P.U.P.-STA. MESA
12 GONDA TERYFEL GARCIA DON HONORIO VENTURA S.U.
13 GONGORA BRYAN UNTALAN ST.LOUIS UNIV.
14 GONGORA JOHAREE EDWYNE KATON T.I P.-Q.C.
15 GONZALES EDBERG RIOBALDEZ RIZAL TECH UNIV
16 GONZALES GEM WISDOM MABANAG NEW ERA UNIV.
17 GONZALES GLADYS KATE HERNANDEZ LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
18 GONZALES JANE CARIÑO AMA-PROJ. 8, QC
19 GONZALES JANE MALONZO NEW ERA UNIV.
20 GONZALES JEAN CAGUIMBAL UNIV.OF BATANGAS
21 GONZALES JERICK ESPINOSA TARLAC STATE UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 1ST Rm/Grp No.: 103
Seat School
No.
Attended
1 GONZALES JOSE RODLEO SESTOSO MAPUA INST.OF TECH.
2 GONZALEZ ARISTON NICOLAS U.P.-DILIMAN
3 GONZALEZ JOSE CARLOS TUAZON P.U.P.-STO TOMAS
4 GONZALO APRIL JOY MAGSINO P.L. MANILA
5 GORMAL ANDREI ALEXEI PANGA HOLY ANGEL UNIV.
6 GOROSPE CHARMAINE LAPIRA SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
7 GOTIDOC SEAN COLLINS MALAYBA D.L.S.U.-CANLUBANG
8 GOZUN JOHN CARL TAN U.P.-DILIMAN
9 GRACIAS MARBEN IBATAN CAMARINES S.P.C.-NAGA
10 GRAFILO GIOVANNI ALFONSO MONTERICO RIZAL TECH UNIV
11 GRAJO RICO KIM NIETO P.U.P.-STA. MESA
12 GRANADA LUNA ROSA MEJIA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
13 GRANADA MARK VINCENT IGOS RIZAL TECH UNIV
14 GRANTOZA JAMIE ANN NAVARRO P.L. PASIG
15 GRATIL ALJON BOHOL P.U.P.-TAGUIG
16 GRAVADOR KENN ALBERT LIBRADO MAPUA INST.OF TECH.
17 GRAVIDEZ JAN CARLO ANDRADA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
18 GREGORIO APHRIL RUTH CASTILLO MMSU-BATAC
19 GREGORIOS BRUCE JOHN RAY JUANICO U DE MANILA (for.CCM)
20 GRINDULO ARVIN PAOLO PATRON RIZAL TECH UNIV
21 GROSPE BERNLEY BRIOSOS ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 1ST Rm/Grp No.: 104
Seat School
No.
Attended
1 GUADAÑA GELLA EDDA GUADAÑA T.I.P.-MANILA
2 GUANZON DIANE MIRANDA U.E.-CALOOCAN
3 GUANZON JERICHO SARROCA D.L.S.U.-MANILA
4 GUANZON LESLIE PEARL DE LEON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
5 GUANZON ROSSAN ELINOR DELA CRUZ U.E.-CALOOCAN
6 GUBA DEXTER QUIRON ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
7 GUERRA JENIFER ORTIZ BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
8 GUERRA LAURENCE ANTHONY ROBOSA P.L. MANILA
9 GUEVARRA NICCOLO JYKO ALINEA UNIV.OF STO. TOMAS
10 GUEVARRA PEPITO JR MANUEL BALIUAG UNIVERSITY
11 GUHIT GIANCARLO APILADO ST.LOUIS UNIV.
12 GUIAM ARVIN PATRICK RAYMUNDO P.U.P.-STA. MESA
13 GUILLERMO ALDWIN PAJARILLO MMSU-BATAC
14 GUILLERMO JANLOI MELDRICK AGUSTIN MMSU-BATAC
15 GUINO EDELYN ONDOY UNIV.OF BATANGAS
16 GUINTO CHRISTINE ANGELES P.L. MANILA
17 GUIRA GRINGO GESLANI TARLAC STATE UNIV.
18 GUITTAP ADONIS AGLAUA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
19 GULENG GLENDEL GATCHALIAN ST.LOUIS UNIV.
20 GULMATICO IAN HOPE CARNAJE UNIV.OF SAN AGUSTIN
21 GUMABON GLADDEN JAKE LAWINGCO HOLY ANGEL UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 1ST Rm/Grp No.: 105
Seat School
No.
Attended
1 GUMAPAC ROMUALDO ROULLO RIZAL TECH UNIV
2 GUMAUA EBRALYN PANGILAGAN MAPUA INST.OF TECH.
3 GUNO EMMANUELLE REY MERCADO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
4 GURANGO RAMESES LAZO M.S.ENVERGA U-LUCENA
5 GUSTILO HAROLD ASUNCION RIZAL TECH UNIV
6 GUTIERREZ ALEXIS PEREZ FEU-E.A.C.
7 GUTIERREZ ANN RAPUNZEL RODRIGUEZ D.L.S.U.-DASMARIÑAS
8 GUTIERREZ ARCHERNAR MALLARI U.P.-DILIMAN
9 GUTIERREZ JANNELE CENTENO P.U.P.-STA. ROSA
10 GUTIERREZ MARK KENNETH DELA CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
11 GUTIERREZ MICHAEL RAEMART CANSAS DON HONORIO VENTURA S.U.
12 GUTIERREZ RHEA ALVENDA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 GUTIERREZ ROCHEL JEAN MACLANG BULACAN S.U-MALOLOS
14 GUZMAN ARNOLD JACINTO SERRANO CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
15 GUZMAN CHRISTIAN PAUL BULAONG BULACAN S.U-MALOLOS
16 GUZMAN EMMA BALANOBA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
17 GUZMAN REGINA ANDREA ANG ATENEO DE NAGA UNIV.
18 HABOC ALEJANDRO JR FABRO ST.LOUIS UNIV.
19 HALAMANI MARIA LEONORA CASTRO D.L.S.U.-MANILA
20 HALILI NIKKI LOU FERMIN ST.LOUIS UNIV.
21 HARINA MAE ANN HARINA MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 207
Seat School
No.
Attended
1 HASAN MOHAMMAD AMEER ABIL M.S.U.-MARAWI CITY
2 HERMOGENES LARA DE CASTRO U.E.-CALOOCAN
3 HERMOSURA CARLO ESPIRITU U.E.-MANILA
4 HERNANDEZ APRILLE ARJHILYNNE DOREGA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
5 HERNANDEZ ERNAN AREVALO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
6 HERNANDEZ FRANCIS BRENN CLARON ATENEO DE NAGA UNIV.
7 HERNANDEZ JAN ROLDAN BUENAVENTURA P.U.P.-STA. MESA
8 HERNANDEZ KRISTINA DIANNE ALFEREZ UNIV.OF STO. TOMAS
9 HERNANDEZ LARA ELAINE SILVA P.U.P.-STO TOMAS
10 HERNANDEZ LINCOLN PURISIMA P.L. MANILA
11 HERNANDEZ MARK RYDELL PANGANIBAN MAPUA INST.OF TECH.
12 HERRERA CINDY FAUSTINO ST.LOUIS UNIV.
13 HERRERA KARL RAINIER REYES MAPUA INST.OF TECH.
14 HILARIO LEONARD DE PERSIA P.U.P.-STA. MESA
15 HIPOL JAN MICHAEL MISA ST.LOUIS UNIV.
16 HIPOL MARIO TAMONDONG ST.LOUIS UNIV.
17 HIPOLITO HYASIENNA PERILLA D.L.S.U.-LIPA
18 HITEROZA MANELYN AUSTRIA P.U.P.-STA. MESA
19 HOFFMAN JACQUELINE FARIÑAS COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
20 HONG WILLES NIÑO SARDON XAVIER UNIVERSITY
21 HUGO DANNY FORMALES CAMARINES S.P.C.-NABUA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 208
Seat School
No.
Attended
1 HUGO JONETTE ZAIDE PAMANTASAN NG CABUYAO
2 HUPGUIDAN BRENT LAPNAOAN P. SABLE CORPUZ COLL.
3 IBALE ALVIN ESTABILLO P.U.P.-STO TOMAS
4 IBASCO DON ANDREW VALINO T.U.P.-MANILA
5 IBIS NELSON DANGALAN LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
6 IBRE DELLIEGIN ASUTILLA LYCEUM P-LAGUNA
7 IDIAN KAREN RESPICIO PAMANTASAN NG CABUYAO
8 IGLESIAS JOHN MARK CLEOPE T.U.P.-MANILA
9 ILABAN ALDERSEN II TOLENTINO MMSU-BATAC
10 ILAGAN RONALD ROY GARCIA T.U.P.-MANILA
11 ILUMIN MARITES FLORES PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
12 IMPERIAL GIAN CARLO SING ST.LOUIS UNIV.
13 INABANGAN DONN CORTEZ NATIONAL UNIV-MANILA
14 INCISO MAY ANN CABARDO T.I P.-Q.C.
15 INDELIBLE DARREN CAMACLANG BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
16 INDONILLA RADIE JR MORTEL T.I P.-Q.C.
17 INIETO EMMANUELITO VALERIO UNIV.OF STO. TOMAS
18 INOFRE LINUEL NEMIL EARIST
19 INSO KEVIN ANDREW BAGA T.I P.-Q.C.
20 INTIA ROI ORETA LYCEUM P-LAGUNA
21 ISIDRO ANNA JANE BELLO BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 301
Seat School
No.
Attended
1 ISIDRO BRESNEV BORICANO FEU-E.A.C.
2 ISIDRO JHON POL ANTHONY MONGE ADAMSON UNIVERSITY
3 ISIP PAULA MARIE DE LEOZ C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
4 ISIP YVES MIZHAEL PACETE HOLY ANGEL UNIV.
5 ITLIONG SHIELA MARIE INDONG ST.LOUIS UNIV.
6 IWAYA ANDRE' STEVENS U.E.-CALOOCAN
7 JACAMA ARCHEL ACLON U.P.-DILIMAN
8 JACINTO ANGELO CARLO ALZATE ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
9 JACINTO JASON LONGCAY E. A. C.-DASMARIÑAS
10 JACINTO JAYSON BURAC UNIV.OF BAGUIO
11 JACINTO JAYZEL RAMIRO ADAMSON UNIVERSITY
12 JACINTO PAUL ISAAC GALASGAS ST.LOUIS UNIV.
13 JADULCO JEAN ANTONETTE TILLADA MAPUA INST.OF TECH.
14 JAGMANY EDMUNDO JR ACOSTA FULLBRIGHT COLL.
15 JAGMIS KEEN ALBERT SILVA D.L.S.U.-LIPA
16 JAKOSALEM MICHELLE KAREN DALUPAN MAPUA INST.OF TECH.
17 JALBUENA JABER NADRES MAPUA INST.OF TECH.
18 JAMON BERNARD EVAN VALEN P.L. MANILA
19 JANTE JOSE MANUEL RODRIGUEZ P.L. MANILA
20 JAO NATASHA MAE BERGADO M.S.U.-IIT-ILIGAN CITY
21 JAPLIT SHERWIN AGDAN NORTHWESTERN UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 302
Seat School
No.
Attended
1 JARABA RAY JOSEPH NOHAY BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
2 JARAPA DEICEREE TEJADA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
3 JARAPLASAN JEFFREY MALBATAAN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
4 JAVELOSA JANE MARTIZANO D.L.S.U.-MANILA
5 JAVIER AHLLEN VALENZUELA T.U.P.-MANILA
6 JAVIER ARNOLD DAVID FEU-E.A.C.
7 JAVIER BIEN VERLITO ANDALAJAO P.U.P.-CAVITE
8 JAVIER HERMIE MIRANDA ADAMSON UNIVERSITY
9 JAVIER JOANNA MAE DELFIN WESLEYAN U-CABANATUAN
10 JAVIER JONAH RAMIREZ P.L. MANILA
11 JAVIER JONATHAN REBOREDO FEU-E.A.C.
12 JAVIER JULIUS RAMOS U.E.-CALOOCAN
13 JAVIER MARY ROSE QUIATCHON P.U.P.-STO TOMAS
14 JAVIER SHERYL EVERA NORTHWESTERN UNIV.
15 JAVINIAR CYNARA MARCELINO P.U.P.-STA. MESA
16 JAYLONI SAMMY GUAY LYCEUM P.U.-MANILA
17 JEREMIAS YVETTE DIVINAFLOR P.U.P.-STA. MESA
18 JIMENEZ CHRISTIAN MORADOS RIZAL TECH UNIV
19 JIMENEZ MA-AN THEREZA ESTRADA MAPUA INST.OF TECH.
20 JIMENEZ MARK ANGELO RASAY P.U.P.-STA. MESA
21 JIMENEZ MART KING REYES COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 303
Seat School
No.
Attended
1 JIMENEZ MICHELLE GARCIA U.E.-CALOOCAN
2 JIMENEZ MIRAQUEL GENETA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
3 JIMENEZ SARA GRANETA T.U.P.-TAGUIG
4 JOAQUIN ENJAY MACANAS P.U.P.-STA. MESA
5 JOAQUIN ROWIE RUSTAN ERLANO P.L. MANILA
6 JOCSON CRIS JOHN PARISAN U.E.-MANILA
7 JOCSON MARK IVES CORPUZ MMSU-BATAC
8 JOSE ANDREW JOSHUA CANTIL D.L.S.U.-MANILA
9 JOSE JAYROLD ROQUE T.U.P.-MANILA
10 JOVERO MARIE KRISTIE PAGDANGANAN ADAMSON UNIVERSITY
11 JOVES JAMAL JR QUIAMBAO ST.JOHN TECH. COLL. OF THE PHIL.
12 JOYAS JULIUS ANDREW VERAIN LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 JUAN SHIELA MARIE MATEO U.E.-CALOOCAN
14 JUANE JULIUS MARTIN SANTIAGO WESLEYAN U-CABANATUAN
15 JUANILLAS MICHAEL VINCENT BRAGAIS CAMARINES S.P.C.-NABUA
16 JUGO MAYBELLE VILLANUEVA MAPUA INST.OF TECH.
17 JUHAN SHAMER SAJI NOTRE DAME UNIV.-COTABATO
18 JULIAN DONNA MAY VALENTIN P.U.P.-CAVITE
19 JULIANO JERMIN CUBACUB BULACAN S.U-MALOLOS
20 JULITA RONA MAE U P H S DALTA-LPINAS
21 JUMIANJANG NASSER FABRO FEU-E.A.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 304
Seat School
No.
Attended
1 JUNSAY RHEXILLYN PEREZ ST.FRANCIS ASSISSI COL.
2 JUSAY JERICHO MANAHAN FEU-E.A.C.
3 JUSAY JOSEPH ABAD UNIV.OF STO. TOMAS
4 KALINISAN JOBELLYN MONZON T.U.P.-MANILA
5 KASALA FRANZ JOSEF SARATAN D.L.S.U.-MANILA
6 KASING RIZZA SISTER UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
7 KHALIL KHALID MOHAMMED FOUAD ESTRELLA MAPUA INST.OF TECH.
8 KO GAW JOHN JOSEPH GONGON UNIV.OF STO. TOMAS
9 KUAN ANGELO LEZTER LOZANO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
10 KUMAR NIVAS PAN D.L.S.U.-MANILA
11 LABITAG LYSANDER FRANCIS PURA AQUINAS UNIVERSITY
12 LABITORIA JENNINA ROSE CARVAJAL D.L.S.U.-DASMARIÑAS
13 LABRADOR JOAN RANIAGA FEU-E.A.C.
14 LABRAGUE MICHAELA JABOYA P.L. MANILA
15 LABUAC GEOFFREY AMALIZA T.U.P.-MANILA
16 LABUGUEN ROLLYN TIU ATENEO DE MANILA U-QC
17 LACADIN GERALD DIVINE WORD-LAOAG
18 LACANILAO LESLIE CESA T.I.P.-MANILA
19 LACHAONA CHALLINAY SHIRLEY WANATON N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
20 LACSON JOHN RENE CUSI UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
21 LADERA JUDGE REINFOLD AMIGABLE COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 305
Seat School
No.
Attended
1 LAFRADES MARK DANIEL TO-OS U P H S DALTA-LPINAS
2 LAGADIA FRANCIS ROEL CRUZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
3 LAGANA RONALD OYET VELASCO P.U.P.-STA. MESA
4 LAGARICO NIGEL STEVEN QUE UNIV.OF STO. TOMAS
5 LAGASA KYRA MARIE TIU NEW ERA UNIV.
6 LAGMAN ROMNICK GEGANTE HOLY ANGEL UNIV.
7 LAGMAY JAYWIN MANUEL DIVINE WORD-LAOAG
8 LAGO EDEN ILAGAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
9 LAGORZA KARLO RISANTE RAMOS MAPUA INST.OF TECH.
10 LAGROSA MA JOVI LYNN PALOMO RIZAL TECH UNIV
11 LAGUDA ARGEL JOSEPH ESPERIDA UNIV.OF SAN AGUSTIN
12 LAGUNDI NIKKO PECSON ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
13 LAJO JONAVEN PALMEDA P.L. PASIG
14 LALANGAN DARYL FESTEJO ST.LOUIS UNIV.
15 LAMA JAYSON MODERACION ADAMSON UNIVERSITY
16 LAMBOLOTO AL IVAN GATBONTON U DE MANILA (for.CCM)
17 LAMONERA CHRISTIAN TELAN TARLAC STATE UNIV.
18 LAMORENA HERWIN ANDRES ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
19 LAMSEN PERRY MENDEZ COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
20 LAMUG ILONAH MAY REYES P.U.P.-STA. MESA
21 LANCETA KATHERINE ANN DELA CRUZ P.U.P.-TAGUIG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 306
Seat School
No.
Attended
1 LANDICHO JESSIE MARALIT BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 LANDICHO RENZ ANTHONY FONTALLA NEW ERA UNIV.
3 LANDICHO ROY NOVENO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 LANDOY JULIE ANN MADLA T.U.P.-MANILA
5 LANSANGAN KENNETH JAMES TUNGOL U.E.-CALOOCAN
6 LANSANGAN MARK DE LEON LYCEUM SUBIC BAY
7 LANTING CRISTINE CABELLO FIRST AITH
8 LAO CHESTON DALE HINGCO FEU-E.A.C.
9 LAO DONHOPE LIPAY RIZAL TECH UNIV
10 LAO ROWMHAR CRISTIAN LACSAMANA MAPUA INST.OF TECH.
11 LAO VANDOLF DUMALAGA T.U.P.-MANILA
12 LAPIGUERA DONALD MAGTURO BULACAN S.U-MALOLOS
13 LAPIÑA ROWELL MAITIM NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
14 LAPUZ ANNE LACUATA TARLAC STATE UNIV.
15 LAPUZ KEVIN BENNY NULUD DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 LARGO MATHEW FRANCIS EMBILE ATENEO DE NAGA UNIV.
17 LARIOS ALLEN BENJIE MALONZO COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
18 LARIOSA ERHIKZON ISORENA UNIV.OF STO. TOMAS
19 LAROSA JOHN MERVIN LIM P.U.P.-STA. MESA
20 LASCANO JEREMIAH GALSIM P.L. MANILA
21 LASTIMOSA HAZEL ANNE SALAZAR D.L.S.U.-DASMARIÑAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 307
Seat School
No.
Attended
1 LAT DARWIN TILOS PAMANTASAN NG CABUYAO
2 LAT MENCHIE DE OCAMPO FIRST AITH
3 LATAYAN RICHIE RAUSSER AMBION ROGATIONIST COLL.
4 LAU ALEXANDER MAN CHUN RAMOS MAPUA INST.OF TECH.
5 LAURENTE OLIVER MOLAR CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
6 LAURENTE ROBERT JOHN VALDEROSA U.E.-CALOOCAN
7 LAVADIA JOHN PAUL PADERNAL AEMILIANUM INSTITUTE
8 LAXAMANA ALDRIN VELASCO DON HONORIO VENTURA S.U.
9 LAXAMANA JHON-PAUL GABAD BULACAN S.U-MALOLOS
10 LAXAMANA LAWRENCE LARIN UNIV.OF STO. TOMAS
11 LAYGO RYAN JEZTER DIMAANO DIVINE WORD-CALAPAN
12 LAYNESA FRANVIC MARK OBRERO CAMARINES S.P.C.-NABUA
13 LAYNO MARYROSE CAINGUIDAN ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
14 LAYUG RAYMART YUSI HOLY ANGEL UNIV.
15 LAZA REYMAR CAYABYAB BATAAN HEROES MEM.COLL.
16 LAZARITO LIZA JOY ARGONSOLA WEST NEGROS COLL.
17 LAZARO JHUBIELYN DIONISIO NEW ERA UNIV.
18 LAZARO JOSE VICTOR CABARON DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
19 LAZO ALPHARD GRAY LLANTO FIRST AITH
20 LAZO JENNIELYN ZUBIETO SO.LUZON S.U.-LUCBAN
21 LAZO JOHN KRISTOPHER ALON DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 308
Seat School
No.
Attended
1 LAZO PAMELA LYN WONG T.U.P.-MANILA
2 LAÑADA GERIMIE SABINIANO UNIV.OF STO. TOMAS
3 LEABRES ALPHEA GRACE ANCHETA WESLEYAN U-CABANATUAN
4 LEABRES BILLY JO CANTILLO FEU-E.A.C.
5 LEAL ROMMEL SANTOS RIZAL TECH UNIV
6 LEGAMIA JOHN ANTHONY MARALLI U.E.-MANILA
7 LEGASPI DAN MARK BALATCOPO LYCEUM P-LAGUNA
8 LEGASPI NOLI TARIGA P.L. MANILA
9 LEGASPI RAYMOND JAY LEGASPI BULACAN S.U-MALOLOS
10 LEONARDO ARJAY FALCUTILA ADAMSON UNIVERSITY
11 LEONARDO MELODY ANN MERCADO BULACAN S.U-MALOLOS
12 LEONOR JOSEPH ERROL DELIGENTE MAPUA INST.OF TECH.
13 LEORIN LEONARD BRYAN DELA CRUZ BALIUAG UNIVERSITY
14 LERON JERONIMO PUNZALAN ADAMSON UNIVERSITY
15 LESCANO LANCELOT VALENCIA LYCEUM P-LAGUNA
16 LEYNES RAMIER CASAPAO D.L.S.U.-LIPA
17 LIBAN ALBERT FERMIN DOMINGUEZ ST.LOUIS UNIV.
18 LIBBY GAZELEENE NINNA BASALLOTE D.L.S.U.-CANLUBANG
19 LIBIRAN AARON MOISES ZAMBRANO NATIONAL UNIV-MANILA
20 LIBRES EMMANUEL JR BRILLANTES P.U.P.-TAGUIG
21 LIBUNAO VIRGILIO JR TEPACE T.U.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 401
Seat School
No.
Attended
1 LICUANAN MELINDA FANTONE V. MILAGROSA UNIV FDTN
2 LIDAY DARWIN VILLANUEVA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
3 LIM FRANCIS CHLOE LEE MAPUA INST.OF TECH.
4 LIM GIAN CARLO LLAMO LYCEUM P.U.-MANILA
5 LIM JAN MICKAEL FLORENDO CAMARINES S.P.C.-NABUA
6 LIM JOHN JOSEPH YU MAPUA INST.OF TECH.
7 LIM JULIUS CAESAR VICTOR MARVIN JR GREGORIO BULACAN S.U-MALOLOS
8 LIM KEER CANILLO P.U.P.-STA. MESA
9 LIM KWIN AIRA DOQUENIA AMA-PROJ. 8, QC
10 LIM LESTER TAN ATENEO DE MANILA U-QC
11 LIM MARIA CONSUELO TULAYLAY MAPUA INST.OF TECH.
12 LIM MARIS MEI PE D.L.S.U.-MANILA
13 LIM OSMUNDO JR MARTINEZ P.U.P.-STA. MESA
14 LIM SARAH MARIE MALATE P.L. MANILA
15 LINGAO EMMANUEL KENNETH BRAVO MAPUA INST.OF TECH.
16 LITA JONYL ALBERT RICAFUENTE P.U.P.-TAGUIG
17 LITERAL ZHARRA CALINOG U OF RIZAL SYS.-MORONG
18 LIU DAVID JAMES TSOI UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
19 LIWANAG JOEN MANALANG HOLY ANGEL UNIV.
20 LIWANAG MARK JAMES RIMORIN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
21 LIZARDO ELBERT ALLA LYCEUM P-LAGUNA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 402
Seat School
No.
Attended
1 LLAGUNO JOSHEREENA MATOS ATENEO DE NAGA UNIV.
2 LLAMADO MARK ANGELO ROMBAOA U.E.-CALOOCAN
3 LLAMAS MIRRIAM SADIA T.U.P.-MANILA
4 LLANA ANGELO FORTES BULACAN S.U-MALOLOS
5 LLANES JESSAMINE ROLLUQUE P.U.P.-STA. MESA
6 LLARENA IVAN STEPHEN TORRES P.U.P.-STO TOMAS
7 LLAUSAS YVES CLENT OHIMAN XAVIER UNIVERSITY
8 LLENAREZ KRISTINE MALONZO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
9 LLENO MAE CHARMAINE BERNALES D.L.S.U.-DASMARIÑAS
10 LLORENTE CHRISTOPHER CABAÑA ATENEO DE NAGA UNIV.
11 LLUSALA BEANPOLE JHON NAGAL ST.LOUIS UNIV.
12 LO LEONARDDO JR PANGAN U.E.-CALOOCAN
13 LOBO MARK ANTHONY BATOON HOLY ANGEL UNIV.
14 LOBRIGO LOIS JOHN LICO RIZAL TECH UNIV
15 LOCABERTE HERJOLOVIE DORIA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
16 LOMAHAN NORIEL PADIN ADAMSON UNIVERSITY
17 LOMATAO J BERLIN CRIS ZOILO AUSTRIA CAMARINES S.P.C.-NABUA
18 LOMEDA DARYL MENDOZA FEU-E.A.C.
19 LONGANILLA LLOYD ANGELO ABUDA UNIV.OF STO. TOMAS
20 LONTOC OPHER KRISTIAN SISANTE D.L.S.U.-DASMARIÑAS
21 LONTOC PETER ANDREW LOPEZ MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 403
Seat School
No.
Attended
1 LOPENA APRIL LEEN AGUTEP P.U.P.-STA. ROSA
2 LOPEZ ADRIAN MAMORE P.U.P.-STA. ROSA
3 LOPEZ ALVIN BULAN BATAAN HEROES MEM.COLL.
4 LOPEZ ARNEL JUSAY EARIST
5 LOPEZ FLORIANE NANUD FEU-E.A.C.
6 LOPEZ JANETH MEJILLA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
7 LOPEZ MICHAEL NAVARRO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
8 LOPEZ NEHEMIAH MAGALONG P.U.P.-BATAAN
9 LOPOS RYAN INCOGNITO U.E.-MANILA
10 LORENZO JOHN PAUL RAMOS BULACAN S.U-MALOLOS
11 LORENZO LUER BREECH BAUTISTA MAPUA INST.OF TECH.
12 LORENZO RALPH HAROLD CASOLITA P.L. MANILA
13 LORIO MHIKE III PACINOS MAPUA INST.OF TECH.
14 LOS BAÑOS PATRICK FAJARDO UNIV.OF STO. TOMAS
15 LOYOLA ERVEE LENSICO P.U.P.-CAVITE
16 LOZADA RICKY CADANO EARIST
17 LUARCA LOVIE REZZIE REGINALDO AMA-ANTIPOLO CITY
18 LUARTES FREDERIK JASON GREGORIO UNIV.OF STO. TOMAS
19 LUCERO AMIEL JOSEPH MALALUAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
20 LUCERO REX JAMON ST.LOUIS UNIV.
21 LUCIO DONNIE RAY CLASARA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 405
Seat School
No.
Attended
1 LUCIO SANDER CHING BULACAN S.U-MALOLOS
2 LUCIS GERRIE MAE ESCALONA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
3 LUCOS MICHAEL ALVIN SINCIOCO MAPUA INST.OF TECH.
4 LUDOVICE MARK JOSEPH ROXAS CAMARINES S.P.C.-NAGA
5 LUDOVICE SHEILA MAY TURAY SO.LUZON S.U.-LUCBAN
6 LUGTO MARLYNE JOY SANTIAGO NEW ERA UNIV.
7 LUGTU HOWELL GENESIS SANTOS ST.LOUIS UNIV.
8 LUIS CARISSA ANGELICA LAUDE DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
9 LUIS RAUL JR JOVEN P.L. PASIG
10 LUMAGUI KAREN DIMAUNAHAN NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
11 LUMBA MICHAEL SONGCO HOLY ANGEL UNIV.
12 LUMBANG KELVIN JUDE TIQUI TARLAC STATE UNIV.
13 LUMBO MARK JAYSON MACALINAO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
14 LUMIBAO ALLAN JOHN GONZALES BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 LUNA DANREB SORIANO ADAMSON UNIVERSITY
16 LUNA JOSHUA AGUILAR T.I P.-Q.C.
17 LUSABIA MICHAEL CARL PALMONES T.U.P.-VISAYAS
18 LUYUN JOHN MARK GAMMAD D.L.S.U.-MANILA
19 LUZON CATHERINE EVANGELISTA UNIV.OF BATANGAS
20 MAALA BENEDICK BELTRAN RIZAL TECH UNIV
21 MABITAZAN CHARLES VICTOR ALISANGCO UNIV.OF BAGUIO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 406
Seat School
No.
Attended
1 MABIYA JAY-MAICA BLASABAS T.U.P.-MANILA
2 MABULAY NEIL ANGELO VILLAROSA U.E.-MANILA
3 MACABUHAY JUSTINO III VALENZUELA FEATI UNIVERSITY
4 MACAHIA DIANE CRISTEL MOJICA MONDRIAAN AURA COLL
5 MACALALAD SYLVESTER LIM ST.LOUIS UNIV.
6 MACALE CHESTER ABE SO.LUZON S.U.-LUCBAN
7 MACALINAO MARVIN MENDOZA P.U.P.-CAVITE
8 MACALINO GLIEZL DAGLE D.L.S.U.-CANLUBANG
9 MACARAIG EDISON CINCO RIZAL TECH UNIV
10 MACARANAS JOSE JR DEQUIÑA LYCEUM NORTHWESTERN
11 MACASADIA PAUL JENDRIC ROBLES LYCEUM P-LAGUNA
12 MACASIAB MANILYN DELOS REYS D.L.S.U.-LIPA
13 MACASPAC GEORGIO PELAYO DON HONORIO VENTURA S.U.
14 MACATANGAY HAZEL ANNE ANTIG D.L.S.U.-LIPA
15 MACATANGAY KRISSA JOY MACATANGAY BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
16 MACATANONG XANDER LANDICHO NEW ERA UNIV.
17 MACAZO EDWIN TRINIDAD RIZAL TECH UNIV
18 MACLANG JUSTIN RIFAREAL BULACAN S.U-MALOLOS
19 MADALOGDOD LEMUEL MALQUERIDO W.V.C.S.T.-LA PAZ
20 MADLANG-AWA ANTONIO JOSE ESPIRITU BULACAN S.U-MALOLOS
21 MADRIAGA CHARMAINE SARMIENTO T.U.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. JOSEPH
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 408
Seat School
No.
Attended
1 MADRIAGA CHRISTIAN ALPHONSUS MUÑOZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
2 MADRIAGA MELFRED OLPINDO ST.LOUIS UNIV.
3 MADRIDEO DONNA APRIL ROSALINAS AQUINAS UNIVERSITY
4 MADRIGALLOS JONAH MICAH PANG AMA-PROJ. 8, QC
5 MADRONIO JINKY BALINAN HOLY ANGEL UNIV.
6 MADRONIO MARVIN GARCIA ST.LOUIS UNIV.
7 MAGALANG REY MEDALLA DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
8 MAGALING DENNIS TORRES BULACAN S.U-MALOLOS
9 MAGALLANES MORHEL RUEDAS P.U.P.-STA. MESA
10 MAGALLON JONAS BUENA CAMARINES S.P.C.-NABUA
11 MAGANTE ALYSSA MARIE FLORES LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
12 MAGBANUA MARIA RITA FRANCISCO RIZAL TECH UNIV
13 MAGBANUA MARY JOY MATAVIA LYCEUM P.U.-MANILA
14 MAGBOO ROSE ANN EVANGELISTA DIVINE WORD-CALAPAN
15 MAGBUHOS DENNIS AMOSCO EARIST
16 MAGCALAS ROMMEL MECAYER BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
17 MAGCAWAS ELOISA ENTREDICHO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
18 MAGDAEL ROMER ANJO MARTIN LAGUNA SPC-STA. CRUZ
19 MAGDARAOG SARAH JANE MARTINEZ T.U.P.-MANILA
20 MAGISTRADO MICHAEL MATRIANO MAPUA INST.OF TECH.
21 MAGLALANG JOHN DALE I BAUTISTA BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 6
Seat School
No.
Attended
1 MAGLALANG JOVEN RAQUIZA BULACAN S.U-MALOLOS
2 MAGLANQUE RYAN DE LEON HOLY ANGEL UNIV.
3 MAGLUNSOD NEIL JUN BALONDO CAMIGUIN POLY. STATE COLL.
4 MAGNAYE GEMMA DOTADO M.S.ENVERGA U-LUCENA
5 MAGNAYE JAMES ALLAN VICENTE T.U.P.-MANILA
6 MAGNO FARLOU RAY VELEZ ASIA PACIFIC COLL.
7 MAGNO MADELEINE ELEINOR PEREZ P.L. MANILA
8 MAGNO SHERWIN SY T.I.P.-MANILA
9 MAGORA CHRISTIAN ANTHONY CABBAB UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
10 MAGPANTAY IAN RICO REAL P.U.P.-BATAAN
11 MAGPOC NELANIE MORALES BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
12 MAGSAYO KEITH JOHN REYMART GERALDE XAVIER UNIVERSITY
13 MAGSINO ALVIN ROY BRION LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
14 MAGSUMBOL HANNA ROSANNA MARCAIDA U.E.-CALOOCAN
15 MAGTIBAY JENIFER MENDOZA EARIST
16 MAGTIBAY SHERWIN MENDOZA RIZAL TECH UNIV
17 MAGUNDAYAO MABEL ADSACA FEU-E.A.C.
18 MAHINAY ROY CHRISTOPHER PELIGRINO MAPUA INST.OF TECH.
19 MAIWAT JAYSON ROJO ADAMSON UNIVERSITY
20 MAKASIAR JAN CHRISTOPHER LACASTESANTOS AMA-ANTIPOLO CITY
21 MALABANAN CRISPINO JR CANCIO ADAMSON UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 7
Seat School
No.
Attended
1 MALABANAN FRANCIS ATIENZA FIRST AITH
2 MALACCA LIBERTY JEAN PABLO BULACAN S.U-MALOLOS
3 MALANA CLAIRE ANN BANASIHAN UNIV.OF STO. TOMAS
4 MALASIQUE MARK JOSEPH MANZANILLA P.U.P.-STO TOMAS
5 MALAYAN CHRYSTEL BLITHE ALE MMSU-BATAC
6 MALDONADO NELSON PESIGAN AMA-LIPA CITY
7 MALGAPO IMEE JAPSON D.L.S.U.-LIPA
8 MALIG MICHAEL KENNETH GARCIA LAGUNA SPC-STA. CRUZ
9 MALIHAN FRELLY VILLAPANDO NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
10 MALINAO SHAYNE RIEGO T.U.P.-MANILA
11 MALING ADRIAN ARAGO U P H S DALTA-LPINAS
12 MALINNAG JOYCE MARIE FLORIDA LINGGAYO ST.LOUIS UNIV.
13 MALIWANAG DARYLL GEITY PALINAR FEU-E.A.C.
14 MALIWAT MARK DAVE BUSTOS BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 MALLARE JOMAR SORIANO ST.LOUIS UNIV.
16 MALLARI AUDREY DELA CRUZ MONDRIAAN AURA COLL
17 MALLARI EDWARD KEVIN CONANAN U.E.-CALOOCAN
18 MALLARI JOHN JEROME TAMONDONG P.L. MANILA
19 MALLO JOSE III PANASE D.L.S.U.-MANILA
20 MALOLOY-ON GEROME BAUZA P.U.P.-TAGUIG
21 MALONZO RHEA MARIE DE CLARO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 8
Seat School
No.
Attended
1 MALTO KEVIN LAGADON UNIV.OF STO. TOMAS
2 MAMA PRINCESS FATIMA ANGKAY NOTRE DAME-MARBEL
3 MAMANGUN ARMAN SANGUYO HOLY ANGEL UNIV.
4 MAMBA LEIMER FADRILAN P.U.P.-STA. MESA
5 MAMBURAM DIOSCORO II UROT FEU-E.A.C.
6 MAMINTA MARIA ATHENA AGUA M.S.ENVERGA U-LUCENA
7 MAMISAY NICKSON MADERAZO UNIV.OF STO. TOMAS
8 MAMOKHAN MOHAMMAD EMRAN SALI EARIST
9 MAMON LEMUEL LOBERIZA UNIV.OF SAN AGUSTIN
10 MAMON VAN WILLIAM CAMILON P.U.P.-CAVITE
11 MANABAT IRISH GALE BASTIDA UNIV.OF STO. TOMAS
12 MANAHAN BERNIE CORTEZ BULACAN S.U-MALOLOS
13 MANAHAN MIKHAIL ANGELO VIERNES WESLEYAN U-CABANATUAN
14 MANALASTAS MARVIN CANIMO P.U.P.-STA. MESA
15 MANALAYSAY CARMINA CLEMENTE BULACAN S.U-MALOLOS
16 MANALAYSAY JOHN LEONARD TOLENTINO BULACAN S.U-MALOLOS
17 MANALO JEFFREY PANOPIO UNIV.OF STO. TOMAS
18 MANALO JENNETH CUYOS RIZAL TECH UNIV
19 MANALO KIROY RIMAS P.U.P.-STO TOMAS
20 MANALO KRISTINA AMOR ALFELOR P.U.P.-STO TOMAS
21 MANALO RAMON GRAFIL ADAMSON UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 10
Seat School
No.
Attended
1 MANALO RAYMON MENDOZA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 MANALO RONALD JOE RAMOS D.L.S.U.-LIPA
3 MANALOTO CHRISTIAN GARCIA HOLY ANGEL UNIV.
4 MANALUNGSUNG MAY PINEDA EARIST
5 MANANGKIL JEROME IVAN ALVIAR C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
6 MANANTAN ERIC MELCHOR GOMEZ NAT.COLL.SCI & TECH-SAN FERNANDO
7 MANANTAN KRISTINE JOY CENIZA P.U.P.-STA. MESA
8 MANANTAN MARK KRISTIAN RAMOS ST.AUGUSTINE COLL.-BALIUAG
9 MANARANG CATHERINE ANNE CELESTIAL FEU-E.A.C.
10 MANARIN JEFFEL KURT NAN SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
11 MANAUIS MC-NEIL ANOG UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
12 MANCE JOHN CARLO JAVIER D.L.S.U.-LIPA
13 MANDAPAT MARY GRACE MAJAN U PERP HELP-LAGUNA
14 MANESE KEAN CARLO BASILIO HOLY ANGEL UNIV.
15 MANESE KENSLEY ARMON FERNANDEZ HOLY ANGEL UNIV.
16 MANGA RACHEL RODRIGUEZ T.U.P.-VISAYAS
17 MANGAHAS KENNETH PANGILINAN FEU-E.A.C.
18 MANGANA FRANCIS CAIG M.S.ENVERGA U-LUCENA
19 MANGANIP REAGAN CUNTAPAY UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
20 MANGASER SERGIO JR SANTOS T.I P.-Q.C.
21 MANGILA FRANCISCO MANALO P.L. PASIG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 11
Seat School
No.
Attended
1 MANGONA FRANCES AIMEE MANALO T.U.P.-MANILA
2 MANGONDATO AARON KENNETH DOMINGO MAPUA INST.OF TECH.
3 MANGUBAT FRANCIS DIMAANO P.U.P.-BATAAN
4 MANGUIAT KRIZCHELL OLARTE NEW ERA UNIV.
5 MANGULABNAN GARY DE GUZMAN BULACAN S.U-MALOLOS
6 MANIAGO JENNILYN SIOCO DON HONORIO VENTURA S.U.
7 MANIEGO VLADIMIR BRANDT SEBASTIAN NEW ERA UNIV.
8 MANIEVO RENZ RAPHAEL EPE ADAMSON UNIVERSITY
9 MANIGBAS NEIL CHRISTIAN LACORTE D.L.S.U.-LIPA
10 MANIMTIM ARJAY AQUINO HOLY ANGEL UNIV.
11 MANINANG AIZA SERRANO MICROCITY CCF
12 MANINANG RONALD JIMENEZ ANGELES UNIVERSITY
13 MANINGO JAMES ALBERT LUALHATI UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
14 MANIPON PANTALEON SOLOMON UNIV.OF PANGASINAN
15 MANLAPAZ ALEX BUDADONG RIZAL TECH UNIV
16 MANLAPAZ LOUIE ANGELO REFORMINA P.L. MANILA
17 MANLUTAC MICHAEL ANGELO SANTOS P.L. PASIG
18 MANUEL ACE JAMIE CAOILI NATIONAL UNIV-MANILA
19 MANUEL FLORENDO BERIE P.U.P.-BATAAN
20 MANUEL JENNICA ALEXIS NON MAPUA INST.OF TECH.
21 MANUEL JOSE ACCAD CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 12
Seat School
No.
Attended
1 MANUEL LEW BRIAN LARA MAPUA INST.OF TECH.
2 MANUEL MARK ALFRED SARATE RIZAL TECH UNIV
3 MANZANILLO ARIZ CZAR LOBRINO UNIV.OF STO. TOMAS
4 MANZANO BRIAN KENNETH RIMANDO PANPACIFIC U.N.P.
5 MANZANO JEROME CORREOS FEU-E.A.C.
6 MANZANO RICHARD JOHN BRIAN DE LUMBAN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
7 MANZO MARTIN JOSEPH TOTANES D.L.S.U.-MANILA
8 MAPANAO JON KENNETH BRIGOLA MAPUA INST.OF TECH.
9 MAQUIRANG SHEENA JOY LOTERTE P.U.P.-STA. MESA
10 MAQUIÑANA CINDY REDITO AQUINAS UNIVERSITY
11 MAQUIÑANA MAC BRIAN MENDONES ATENEO DE NAGA UNIV.
12 MARABI RAULITO JR CUEVA P.L. MANILA
13 MARAGAY JOSHUA SILVA MAPUA INST.OF TECH.
14 MARAMBA JAN MICHAEL ALVAREZ FEU-E.A.C.
15 MARANAN JENNY LYN CALICDAN LAGUNA SPC-STA. CRUZ
16 MARASIGAN BRIAN JOSEF FAYLONA FEU-E.A.C.
17 MARASIGAN GLEN LOWELL MOJICA NEW ERA UNIV.
18 MARATA CLIFFORD LUCKY APONGOL ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
19 MARAVILLA JEROME JIMENEZ MAPUA INST.OF TECH.
20 MARAÑA CRISTEL CATUDIO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
21 MARCELINO REMIGIO JR GODDI ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 13
Seat School
No.
Attended
1 MARCELO JELMARC JONES LARGO LYCEUM P.U.-BATANGAS
2 MARCELO JOSEPH MICHAEL TORRALBA BULACAN S.U-MALOLOS
3 MARCO CLARENCE JEREMY TIAMZON D.L.S.U.-MANILA
4 MARCO MARK LENIEL PATULOT ATENEO DE NAGA UNIV.
5 MARCOS MA ANN CHRISTINE LAPORE P.U.P.-STA. MESA
6 MARI RECHEL CASER ST.LOUIS UNIV.
7 MARIANO ALYSSA BOLINAS ST.LOUIS UNIV.
8 MARIANO BURT ELLAN LINGAD COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
9 MARIANO GLORY ANGELINE BALDONADO PAMANTASAN NG CABUYAO
10 MARIANO MAEBELLE MANIO BULACAN S.U-MALOLOS
11 MARIANO ROSEMARIE ANYAYA BULACAN S.U-MALOLOS
12 MARIÑAS ORLANDO II HADUCANA ST.LOUIS UNIV.
13 MARMETO HEGINIO JR DOMINGO P.U.P.-STA. MESA
14 MAROLLANO RONNIE LADIM P.L. PASIG
15 MARQUEZ BRYAN JAY RUBANTE BULACAN S.U-MALOLOS
16 MARQUEZ EDWARD LUNA DIVINE WORD-CALAPAN
17 MARQUEZ IDA MAUREEN MONTECLARO MAPUA INST.OF TECH.
18 MARQUEZ IVAN KRISTOFF GONZALES P.U.P.-STO TOMAS
19 MARQUEZ KEVIN OBEÑA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
20 MARQUEZ MARC REDERIC GUTIERREZ ST.LOUIS UNIV.
21 MARQUEZ NEIZSA MAE MARCHADESCH P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 14
Seat School
No.
Attended
1 MARQUEZ NOREEN LOVELLE ABANTE BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 MARQUEZ TONY BOY GUERRERO P.L. PASIG
3 MARTEJA JEFFREY ANTHONY AMBROCIO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 MARTIN ANGELO GOLOYUGO D.L.S.U.-MANILA
5 MARTIN EDMARK CAYANAN P.L. MANILA
6 MARTIN GLENN JOSEPH GALANG BULACAN S.U-MALOLOS
7 MARTIN JOSE BERNARD CAPULI UNIV.OF STO. TOMAS
8 MARTIN JOSE CHRISTOPHER MAPUA INST.OF TECH.
9 MARTIN MARICEL BARADILLO U.E.-MANILA
10 MARTIN MARY JANE TALOSIG T.U.P.-TAGUIG
11 MARTIN RAFAEL ANGELO VALDEZ P.L. MANILA
12 MARTIN RENZ ALDRIN BANSIL T.U.P.-MANILA
13 MARTINEZ DJ REYNALD GALICIA P.L. PASIG
14 MARTINEZ EDISON GREGORIO ST.JOHN TECH. COLL. OF THE PHIL.
15 MARTINEZ NIÑO IÑIGO CARLO MANABAT WESLEYAN U-CABANATUAN
16 MARTINEZ ROMEL CANO U DE ZAMBOANGA
17 MARTORILLAS JESSA ABAÑO MONDRIAAN AURA COLL
18 MARUDO IVAN CHRISTIAN REYES D.L.S.U.-LIPA
19 MARZ MA CRISTINA CHANISSE RAMIRO FEU-E.A.C.
20 MARZOL REYMOND BORJA NORTHWEST SAMAR S.U.
21 MAS CHRISTIAN ZARAGOZA FEU-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : COLLEGE OF THE HOLY SPIRIT Address: MENDIOLA, MANILA
Building : MOTHER JOSEFA
Floor : Rm/Grp No.: 15
Seat School
No.
Attended
1 MASALONGA RUBEN III TAN P.L. MANILA
2 MASANGCAY TESSA VER MORADA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
3 MASICAP MARK FRANCIS MEDINA CAVITE S.U.-INDANG
4 MASION JAMES ROLAN CONSON ADAMSON UNIVERSITY
5 MATA JEFFREY IGHARAS ST.LOUIS UNIV.
6 MATEO DEONELENE JIMENEZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
7 MATEO SHELLA ANN TRONGCOSO EVSU-TACLOBAN
8 MATEO VIA FRANCESCA LEGANSON ATENEO DE MANILA U-QC
9 MATIC MILLICENT GATPANDAN P.U.P.-STA. MESA
10 MAUNAHAN JEUDIEL SY C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
11 MAYNIGO MICHAEL ANGELO SALAGUBANG COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
12 MAZA EPHARAIM OWEN ESCAÑO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
13 MEDALLA KRISELDA LARWA P.U.P.-STO TOMAS
14 MEDINA ALVIN VIZCONDE BALIUAG UNIVERSITY
15 MEDINA FERNANDO JR TALON P.U.P.-TAGUIG
16 MEDINA JAN JEPHRAIM BONILLA MAPUA INST.OF TECH.
17 MEDINA JEFFREY JAVIER T.U.P.-MANILA
18 MEDINA JOSEPHINE GUTIERREZ BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
19 MEDRANO JOHN STEVEN GUNO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
20 MEDRANO MARK JIM CALLUENG UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
21 MEIMBAN AARON ABRINCIA AMA-DAGUPAN CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 261
Seat School
No.
Attended
1 MEJIA MA JOSEPHINE ROMERO T.I P.-Q.C.
2 MELANIO LEAN JAY NAPIZA LYCEUM P-LAGUNA
3 MELENDEZ JACQUELINE LAGAO PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
4 MELO HAROLD KIM CRUZ BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
5 MELU MELVICK CALAYAG U.E.-CALOOCAN
6 MENCIO JOHN PAUL OCAMPO ST.LOUIS UNIV.
7 MENDEZ LEONIL ALE TENEFRANCIA T.U.P.-MANILA
8 MENDIGORIN ROLAND MISOLA U.E.-CALOOCAN
9 MENDIOLA MIKO AQUINO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
10 MENDOZA BENIGNO BELLO U DE MANILA (for.CCM)
11 MENDOZA CATHERINE JOY SUNGA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
12 MENDOZA CZARINA NAYVE COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
13 MENDOZA DARREN REYES MAPUA INST.OF TECH.
14 MENDOZA DIANNE MARIE JOY DIMAANO UNIV.OF STO. TOMAS
15 MENDOZA DON RICO MENDOZA D.L.S.U.-LIPA
16 MENDOZA EMMANUEL ASIDERA P.U.P.-STO TOMAS
17 MENDOZA JAKE ERICSON MARASIGAN LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
18 MENDOZA JESSA MARIE ABRENICA P.U.P.-TAGUIG
19 MENDOZA JOEMER GUTIERREZ U OF RIZAL SYS.-MORONG
20 MENDOZA JOHN CHRISTOPHER HINGGAN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
21 MENDOZA JULIUS CATAPANG DIVINE WORD-CALAPAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 262
Seat School
No.
Attended
1 MENDOZA KATRIN CARL LOMUNTAD D.L.S.U.-CANLUBANG
2 MENDOZA MA LOURDES MAGLALANG BULACAN S.U-MALOLOS
3 MENDOZA MARC RUTHER CASTAÑEDA LYCEUM P.U.-MANILA
4 MENDOZA MARK EUGENE DETECIO UNIV.OF STO. TOMAS
5 MENDOZA MICHAEL MAGISTRADO UNIV.OF BAGUIO
6 MENDOZA MICHAEL JHUN ABARDO P.L. PASIG
7 MENDOZA MICHAEL LOUIE MILANES ADAMSON UNIVERSITY
8 MENDOZA OLIVER ULAR LYCEUM P-LAGUNA
9 MENDOZA PAOLO LUIGI ARANDELA D.L.S.U.-MANILA
10 MENDOZA PATRICK JURY DE LOS REYES SO.LUZON S.U.-LUCBAN
11 MENDOZA RAYMARK RAMOS BULACAN S.U-MALOLOS
12 MENDOZA ROBERT JOSE MARI CALIGUIA ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
13 MENDOZA ROBERT MIGUEL SANMOCTE D.L.S.U.-MANILA
14 MENDOZA SAMUEL TABORA BULACAN S.U-MALOLOS
15 MENDOZA WHELLA MAE DECASA T.I P.-Q.C.
16 MENESES MARY ANN MANGSAT COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
17 MENESES RODERICK DELA CRUZ COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
18 MERCADER JASON DACANAY WESLEYAN U-CABANATUAN
19 MERCADO DENNIS JHOBEN VERGARA FEU-E.A.C.
20 MERCADO ENRICO MARCO TUAZON UNIV.OF STO. TOMAS
21 MERCADO KARISSE AIRA ARCEGA U DE MANILA (for.CCM)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 263
Seat School
No.
Attended
1 MERCADO RAYSON SOTO HOLY ANGEL UNIV.
2 MERCADO REIMAR ANGEL BALDEO P.U.P.-STA. MESA
3 MERCOLESIA MARK ANTHONY SALUDES AMA-LUCENA CITY
4 MERCULLO ABYGUEL MANITO P.U.P.-TAGUIG
5 MERDEGIA RICKY BARTOLABAC NEW ERA UNIV.
6 MERILLES APRIL FELIX CAMARINES S.P.C.-NAGA
7 MERILLES JENILYN ALVAREZ P.U.P.-STA. ROSA
8 MERILLES MICHAEL DEJELO UNIV.OF BATANGAS
9 MERQUITA JENNIFER ALULOD DIVINE WORD-CALAPAN
10 MESIANO AARON PANGILINAN COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
11 MESIAS RONALD LAGUNZAD P.L. PASIG
12 MESINA CHARISSE LEUTERIO RIZAL TECH UNIV
13 MEÑEZ JOEL NIKKO LAQUIAN LYCEUM P.U.-BATANGAS
14 MIARAL JOHN PATRICK SANTOS ADAMSON UNIVERSITY
15 MICOR JOHN EMERSON TABAN BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
16 MICOSA MARIA HYGINE MARANAN PAMANTASAN NG CABUYAO
17 MIGUEL MARK STEPHEN GAMALINDA AMA-TARLAC CITY
18 MIGUEL VRION MARK PALICPIC FEU-E.A.C.
19 MIJARES KEN RICHARD FAZ T.I.P.-MANILA
20 MIJARES RENATO JR ELGUIRA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
21 MIJARES ROBERT BRIAN CASTRO MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 264
Seat School
No.
Attended
1 MILLADO RYAN ANUNSENCION TARLAC STATE UNIV.
2 MILLARE PHOEBE INABAYAN P.U.P.-STA. MESA
3 MILLENA RHOSSETTE KRISTIEDELL NEPOMUCENO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
4 MILLEZO GERALD LASCANO DON HONORIO VENTURA S.U.
5 MINALABAG ALVIN REGIDOR LAGUNA SPC-STA. CRUZ
6 MINGUILLAN VIRGIL JOSHUA ESPERANZA D.L.S.U.-MANILA
7 MINOC MARK DANIEL PABALATE P.U.P.-CAVITE
8 MIRAFLOR JAYSON APOSTADO P.U.P.-STA. MESA
9 MIRAFLORES MELVIN LAURIO UNIV.OF NVA. CACERES
10 MIRANDA CHRISTOPHER LLOYD CULLA ADAMSON UNIVERSITY
11 MIRANDA JOHN CHRISTOPHER GONZAGA ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
12 MIRANDA KAREEN VIRAY UNIV.OF LUZON
13 MIRANDA MA EDEN PENULIAR ST.LOUIS UNIV.
14 MIRANDO ARNOLD PALACIO CAMARINES S.P.C.-NABUA
15 MISSION JASON DELOS SANTOS CAMARINES S.P.C.-NAGA
16 MISSION NEPTUNE BESTIL P.L. MANILA
17 MISTAL GIZELLE PAOLA MOLBOG MAPUA INST.OF TECH.
18 MOGARTE CLARENCE XANTIPPE ROSAL FEU-E.A.C.
19 MOICO MARK CARLO CAYADO U DE MANILA (for.CCM)
20 MOJADO RICKY JAMES APOLINARIA T.U.P.-MANILA
21 MOLDOGO ROBERT JAY RICAFRANCA P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 267
Seat School
No.
Attended
1 MOLINA CHERYL MONTUYA NEW ERA UNIV.
2 MOLINA DAN CHRIS RAGASA LYCEUM SUBIC BAY
3 MOLINA DANISSA VILLAROJO ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
4 MOLINA DONNA KRIS BARTOLOME UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
5 MOLINA DORIS CASTILLO BULACAN S.U-MALOLOS
6 MOLINA JENNIFER SOLIS LYCEUM NORTHWESTERN
7 MOLINA JONATHAN OALLESMA NORTHWESTERN UNIV.
8 MONICADO JAKE ARRIESGADO UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
9 MONREAL KEVIN ANGELO DAMIAN P.U.P.-STA. MESA
10 MONSANTO FRANCIS DELA CRUZ U.VISAYAS-CEBU CITY
11 MONSERRAT QUEEN AMOR SANCHA MAPUA INST.OF TECH.
12 MONTALES MARY ANGELINE ACEBES ADAMSON UNIVERSITY
13 MONTAÑANO ALAIN MONRICK TAPALLA D.L.S.U.-LIPA
14 MONTE RICHARD FERNANDEZ MAPUA INST.OF TECH.
15 MONTE ZALDEE ESPIRITU U.N.E.P.
16 MONTE DE RAMOS ALBERT ENTICO NEW ERA UNIV.
17 MONTECILLO CARLO REGINO ELVEÑA FEU-E.A.C.
18 MONTECILLO EDMUND JOSEF PERALTA FEU-E.A.C.
19 MONTENEGRO JENNIFER OSMEÑA P.L. MANILA
20 MONTENEGRO JOHN MARK BALLESTEROS MMSU-BATAC
21 MONTILLA MARK ANDREW CURATO FEU-E.A.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 361
Seat School
No.
Attended
1 MONTILLA ROLLY TEJERO CAMARINES S.P.C.-NAGA
2 MOOG MA CRISTINA MAGSADIA M.S.ENVERGA U-LUCENA
3 MOPIA MABELLE BERNARDO CAVITE S.U.-INDANG
4 MORA JEROME ORTIZ D.L.S.U.-LIPA
5 MORADA ARDEN CHESTER LUALHATI DIVINE WORD-CALAPAN
6 MORALES ARVIN JAY GO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 MORALES BRYAN CHRISTOPHER PANGILINAN MAPUA INST.OF TECH.
8 MORALES JAYSON SANCHEZ EARIST
9 MORALES LAWRENZE SERRANO FEU-E.A.C.
10 MORALES MICHAEL ANTHONY ABAYARI UNIV.OF STO. TOMAS
11 MORALES PAULO JESSIE RAMOS U.P.-DILIMAN
12 MOREL JAYSES NANAY LYCEUM OF NORTHERN LUZON
13 MORELOS JOHN ALVIN GESLANI D.L.S.U.-MANILA
14 MOREN JOSEF LASAT BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
15 MORENO JERICO GOZUN P.L. MANILA
16 MORENO MARTIN ANTHONY CIRIACO U.E.-CALOOCAN
17 MORENO VALORIE VALENCIA LYCEUM SUBIC BAY
18 MORILLO JEFFERSON PACULA NEW ERA UNIV.
19 MORTEL AMORMEO ADORNA CAMARINES S.P.C.-NAGA
20 MORTEL ARIES PIERCH MORENTE T.I.P.-MANILA
21 MOSEROS MARY ANN MAMARADLO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 362
Seat School
No.
Attended
1 MOSQUEDA MARK RICHARD GONZALES ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
2 MUGOL CHRISTINE LISAMA P.U.P.-CAVITE
3 MUJAR JOANNE LIBUNAO T.I P.-Q.C.
4 MUNDA CARLO VILLALUZ P.U.P.-STA. MESA
5 MURILLO KENNETH APURA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
6 MURILLO THEODORE JOSEPH TOLENTINO U.E.-MANILA
7 MUÑOZ JOEL AGBUYA TARLAC STATE UNIV.
8 MUÑOZ KIERVIN ANTONIO HOLY ANGEL UNIV.
9 NABATA MARK JAYSON ZAPANTA TARLAC STATE UNIV.
10 NABAYRA RONALD TOGONON P.L. MANILA
11 NABULNEG SHAIRA MEI RABANAL ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
12 NALUA RAY-ANN MALANUM AMA-BINAN,LAGUNA
13 NANEA PHILLIP CHESTER OBLEA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
14 NANIONG DENNIS NIMER PANPACIFIC U.N.P.
15 NANONG JHESSA JOY CALUPIG SO.LUZON S.U.-LUCBAN
16 NARIZ JESSMAR CARANDANG CAMARINES S.P.C.-NAGA
17 NARVAEZ KIRK MARVIN CONCEPCION D.L.S.U.-CANLUBANG
18 NARVAEZ PAUL JHON PEREYNA EARIST
19 NASOL MARK JOMMEL SANTOS RIZAL TECH UNIV
20 NATINGA JOAN EUNICE OPELANIO P.L. MANILA
21 NATIVIDAD JENNY CANTOS BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 363
Seat School
No.
Attended
1 NATIVIDAD JOEY YULO T.U.P.-MANILA
2 NAVAL CHRISTINE JOY TEJANO U.I. CONCEPTION-DVO-(fmly ICC
3 NAVAL KATHRENE JANE LUCAS ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
4 NAVARRETE JAN PHILIP RODRIGO CAMARINES S.P.C.-NAGA
5 NAVARRO ALAINE JAY MADAYAG COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
6 NAVARRO CHRISTOPHER EDMUND BALIGOD RIZAL TECH UNIV
7 NAVARRO GIL ANDREW REYES FEU-E.A.C.
8 NAYANAYA LIBERT MONTEZA BULACAN S.U-MALOLOS
9 NAYVE RACHEL ANNE DAYMON ATENEO DE MANILA U-QC
10 NAZARETH KAMILLE SYSY C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
11 NEDIC JULIUS PHLEN COLOMA BULACAN S.U-MALOLOS
12 NEO ANDREW CAPUA U.P.-DILIMAN
13 NERI KEVIN CRIS BARBERO EVSU-TACLOBAN
14 NEYRA MARY EDUEL ABADILLA P.U.P.-STA. MESA
15 NEYRA MONICA MAE BARREDO P.L. MANILA
16 NICDAO IRMA YUMUL DON HONORIO VENTURA S.U.
17 NICODEMUS CERVANTES ENRIQUEZ FEU-E.A.C.
18 NICOLAS AARON ESTIBAR P.L. PASIG
19 NICOLAS APRIL CAEZELLE MATUTE D.L.S.U.-MANILA
20 NICOLAS ARIEL VILLA M.S.ENVERGA U-LUCENA
21 NICOLAS ERELANN HENRI REYES NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 364
Seat School
No.
Attended
1 NICOLAS JESTREB WESLEY MEDINA ST.LOUIS UNIV.
2 NICOLAS JOHN MICHAEL DE LUGAR P.U.P.-STA. MESA
3 NICOLAS JUVY LYN CRUZ T.I P.-Q.C.
4 NICOR NICK JR CORONG U PERP HELP-LAGUNA
5 NIDEA MARVIN RAMOS RIZAL TECH UNIV
6 NIDO MARK JOSEPH DELA PUNTA LAGUNA SPC-STA. CRUZ
7 NISAY RENE OLIVER NATHANIEL GUEVARRA MAPUA INST.OF TECH.
8 NITRO SOFRONIO FLORES D.L.S.U.-LIPA
9 NIÑO KRISTA MARIE MENDEZ UNIV.OF STO. TOMAS
10 NOMBRADO DON MICHAEL ESTUDIAN PAMANTASAN NG CABUYAO
11 NONAN JOEL DULAY CICOSAT
12 NORIEGA RHEZA MAREE CHECA U.E.-CALOOCAN
13 NOROÑA NORBERTO JR RAMOS ADAMSON UNIVERSITY
14 NOTORIO NOLI COGUIRON CAMARINES S.P.C.-NABUA
15 NOVAL NEIL JAMES PANTUA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
16 NUCASA JEFFERSON DULAY PANPACIFIC U.N.P.
17 NUCUP GERALDINE BERNARDO ST.LOUIS UNIV.
18 NUECA JAMIE BOBILA P.U.P.-STA. MESA
19 NUESTRO MARK ANTHONY ROGACION T.U.P.-MANILA
20 NUGUIT JAMES DOMINIC IRINCO NATIONAL UNIV-MANILA
21 NUÑEZ JOHN JOSEPH IBARRA UNIV.OF BAGUIO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 365
Seat School
No.
Attended
1 NUÑEZ JUSTIN BANZON MAPUA INST.OF TECH.
2 NUÑEZ MARK AUDIMER MARCIA NEW ERA UNIV.
3 NUÑEZ NIÑA BONNALYN CORDOVA U.E.-MANILA
4 OBEDENCIO ANTHON CAILO PELAEZ D.L.S.U.-DASMARIÑAS
5 OBEDOZA NICO IZON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
6 OBEROS ANDREW COLOPANO P.U.P.-STA. ROSA
7 OBIAS JESSABEL PRADO CAMARINES S.P.C.-NAGA
8 OBRERO JEROME BALINDAN CAMARINES S.P.C.-NABUA
9 OCAMPO CHRIS ALBERT ALICANTE U.E.-MANILA
10 OCAMPO MARC STEPHEN DOLOT U.P.-DILIMAN
11 OCAMPO ODRALON RICHARD SANTILLAN ADAMSON UNIVERSITY
12 OCOL KLARIZZE DAYNE GAMAS P.U.P.-TAGUIG
13 OCSON GILBERT APEROCHO EARIST
14 OCTERA RANDY BANJAWAN P.U.P.-STA. MESA
15 ODOÑO JOHANNA CARMELA MASAGPAG D.L.S.U.-LIPA
16 OFRECIO MARC ANGELO GATDULA NEW ERA UNIV.
17 OFTANA KENNETH MANGUIAT C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
18 OLAGUERA JEHU AMARANTO AQUINAS UNIVERSITY
19 OLANO MOISES JR PACIS U.E.-CALOOCAN
20 OLAP ROSE ANN CALMA T.U.P.-MANILA
21 OLARTE LUIS JR MAGLAYA UNIV.OF BAGUIO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 366
Seat School
No.
Attended
1 OLARTE MARK ALBERT MAGCAWAS D.L.S.U.-LIPA
2 OLAVE MADHEL DE CASTRO UNIV.OF BATANGAS
3 OLEDAN JOEL QUICHO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 OLIQUINO JOHN KENNETH SANTORCAS P.L. PASIG
5 OLIVER LIMUEL OBIAS CAMARINES S.P.C.-NAGA
6 OLOSAN JESSIE AARON SENONG AMA-BAGUIO CITY
7 OMAÑA ROY PAOLO RENTINO ADAMSON UNIVERSITY
8 OMILES XYRUS ANDREI EGALLA P.L. MANILA
9 OMLAS NIKKO ANDREW CADIZ AMA-ANTIPOLO CITY
10 OMLI EUNEL ELENA C. C. P.
11 ONG ARNOLD FRITZ QUEROBINES T.I.P.-MANILA
12 ONG JESUS RODRIGUEZ UNIV.OF STO. TOMAS
13 ONG JOHN KRISTIAN MIRANDO ATENEO DE NAGA UNIV.
14 ONG JOHN MATTHEW SEVILLA NEW ERA UNIV.
15 ONG RALFH MANUEL AGUILA C. C. P.
16 ONG REYMARC LUISTRO M.S.ENVERGA U-LUCENA
17 ONG WINSTON IVAN PIMENTEL MAPUA INST.OF TECH.
18 ONOD ADRIAN ELOTIN U.E.-CALOOCAN
19 ONTANGCO SHIELA MARIE DE LOS REYES P.U.P.-STA. MESA
20 ONTOY KRIZZIA CANDINO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
21 OPINIO MARK DONNE ORAA AEMILIANUM INSTITUTE
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 367
Seat School
No.
Attended
1 OPIZ CLARIS MAE MORILLO P.U.P.-STO TOMAS
2 OQUIÑO JOHN ERUEL CASTRO U DE MANILA (for.CCM)
3 ORA MARIE FAYE BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 ORDOÑEZ MA MICAELA LAVA LYCEUM P.U.-MANILA
5 ORDUNA MARK SISON UNIV.OF LUZON
6 ORENSE JENNIFER TORRES T.U.P.-MANILA
7 ORILLA KASANDRA MARI SANCHEZ MAPUA INST.OF TECH.
8 ORILLANEDA JUDEL MARK MOLINA U PERP HELP-CAVITE
9 ORIÑA MARY ANNE HUFANA LYCEUM NORTHWESTERN
10 ORMIDO MARY MANILYN DUA U PERP HELP-CALAMBA
11 ORPILLA ALPHON RAOUL GUADAÑA ST.LOUIS UNIV.
12 ORTIZ VAN JOVEN BARNES RIZAL TECH UNIV
13 ORUGA MARY JANE TOLENTINO P.U.P.-STO TOMAS
14 ORZAL EMIL CUBE CICOSAT
15 OSORIO ERICK ANTIPORDA FEU-E.A.C.
16 OVIEDO REINE MARIE IBARLIN P.U.P.-BATAAN
17 OÑAS ADLEMI-SHELL GONZALES UNIV.OF STO. TOMAS
18 PABELONIA CYRES ALTOVAR SO.LUZON S.U.-LUCBAN
19 PABICO JONATHAN WENCESLAO UNIV.OF STO. TOMAS
20 PABILLAR JERICO DEL ROSARIO FEU-E.A.C.
21 PACIO EVELYN TURING ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 368
Seat School
No.
Attended
1 PACIS JEFFREY SABADO UNIV.OF PANGASINAN
2 PACO HAZEL BAGOOD NOTRE DAME UNIV.-COTABATO
3 PACOL JAE VONNE DESCALZO FEU-E.A.C.
4 PADACA CHRISTER BILANGO MAPUA INST.OF TECH.
5 PADERO JAN CHRISTIAN BENITO COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
6 PADOLINA JAMES CONRAD MANALO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
7 PADRON LEOMARK SANTILLAN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
8 PADRONES ISAR REÑA AMA-LIPA CITY
9 PADUA ANTHONY NAZARETH CAMARINES S.P.C.-NABUA
10 PAGALPALAN RIGOR ROSE ADAMSON UNIVERSITY
11 PAGATPATAN MARC GERARD INGUSAN BULACAN S.U-MALOLOS
12 PAGKALINAWAN ARLENE REQUINTO T.U.P.-MANILA
13 PAGUIA PAUL MARIO GATCHALIAN BULACAN S.U-MALOLOS
14 PAGUIO JASON MICLAT ST.LOUIS UNIV.
15 PAGULAYAN NERWIN LOZADA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
16 PAHATI FRANCISCO JR SAN ANTONIO BULACAN S.U-MALOLOS
17 PAHUTAN RAYMUND MARTIN CABRERA D.L.S.U.-CANLUBANG
18 PAILANO IAN CHRISTOPHER NICOLASORA W.V.C.S.T.-LA PAZ
19 PAJATIN OLIVER ESBERTO T.U.P.-TAGUIG
20 PALACIOS ANGELO DECENA T.U.P.-MANILA
21 PALAD KARLO DOMINIC CARABEO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : Rm/Grp No.: KOREAN
Seat School
No.
Attended
1 PALADIO JOHN PATERSON LAURELES T.I P.-Q.C.
2 PALARCA EDILBERTO CATALLA U DE MANILA (for.CCM)
3 PALARCA MARRION RAY ALVIN LAURIAN ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
4 PALARUAN GERALD DE FRANCIA ST.LOUIS UNIV.
5 PALATAN MARIA LOURDES MAHINAY UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
6 PALATTAO RONEL DANAO CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
7 PALAY RONALD ABREA U.E.-CALOOCAN
8 PALENCIA JOSE RAUL ISAAC DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
9 PALENCIA MARLOU VENTAJAR CAMARINES S.P.C.-NABUA
10 PALILEO ISRAEL JOHN PUEBLA U.E.-CALOOCAN
11 PALINO JEFFREY ALDEN VIGO AMA-NAGA CITY
12 PALINO JOHN MICHAEL DE VERA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
13 PALISOC RICHARD YANG T.I P.-Q.C.
14 PALLAYA RICHARD ONG UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
15 PALLINGAYAN PHILIP MIRAFUENTE ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
16 PALMA ERICKSON SOLOMON SO.LUZON S.U.-LUCBAN
17 PALMA PATRICIA ROXANNE MARVA MAPUA INST.OF TECH.
18 PALMA RYAN JAY DE JESUS SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
19 PALMEA EDMOND ANGELO AMLOG MONDRIAAN AURA COLL
20 PALOMA LEX ANTHONY GONZAGA ADAMSON UNIVERSITY
21 PALOMERA LEIZA MALAPITAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : Rm/Grp No.: THAI
Seat School
No.
Attended
1 PALTEP ANTHONY JESUS CARRANZA T.U.P.-MANILA
2 PAMFILO LEAN RUTH MAMANTA P.L. PASIG
3 PAMINTUAN ERWIN QUIZON DON HONORIO VENTURA S.U.
4 PAMINTUAN LESTER NARCISO ANGELES UNIVERSITY
5 PAMITTAN MICHEL SOTELO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
6 PANALIGAN JANSON GABUCAN U PERP HELP-CALAMBA
7 PANALIGAN JENNY BULANADI TARLAC STATE UNIV.
8 PANCHO PATRICK URRIZA T.I P.-Q.C.
9 PANDAC CHRISTIAN MAIGTING U OF RIZAL SYS.-MORONG
10 PANELA NATHANAEL BALITON U PERP HELP-LAGUNA
11 PANES CHRIZOSIMO EMMANUEL DE LA CRUZ DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
12 PANGAN CELY ROSE APPLE MANALASTAS T.U.P.-MANILA
13 PANGAN JUDE DANIELLE MAGSAKAY BULACAN S.U-MALOLOS
14 PANGANIBAN CHRISTIAN SY UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
15 PANGANIBAN CHRISTINE JOY ACON BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
16 PANGANIBAN DEXTER GIL FABIAN BULACAN S.U-MALOLOS
17 PANGANIBAN KATRINA MAY MUÑOZ NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
18 PANGANIBAN MARC HOWARD DETERA T.U.P.-MANILA
19 PANGANIBAN RAYMOND BAES D.L.S.U.-DASMARIÑAS
20 PANGANIBAN RYAN BANDOLUZ P.U.P.-CAVITE
21 PANGILINAN DARWIN PANTOJA P.U.P.-CAVITE
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ST. AGUSTINE
Floor : Rm/Grp No.: CONFUCIO
Seat School
No.
Attended
1 PANGILINAN MARTIN IVAN EYAYA CAVITE S.U.-INDANG
2 PANTAL JOHN JARETH GARCIA ADAMSON UNIVERSITY
3 PANTALEON REY MARK PEREZ P.L. MANILA
4 PANTE VIA IRENE SOBIDA P.U.P.-STA. ROSA
5 PANTON LEONARD JOBET VILLAFLOR AMA-ANTIPOLO CITY
6 PANTORILLO DAVID JOASH SARATE P.U.P.-STA. MESA
7 PANUELOS AVEGAIL AVANTE MAPUA INST.OF TECH.
8 PAPA CHERRYANN RESUELLO U.E.-CALOOCAN
9 PAPA RAIZA ANGELIE SALCEDO U.P.-DILIMAN
10 PAPAG ANNA ISABEL PAGKALIWANGAN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
11 PARAGAS EDMOND DELA CRUZ P.U.P.-BATAAN
12 PARAGAS EDWIN ICYDOR II SAGUINDAN NATIONAL UNIV-MANILA
13 PARAS NIÑO CARLO BAUTISTA BULACAN S.U-MALOLOS
14 PARAYNO ANTONIO DE VERA ST.LOUIS UNIV.
15 PARAÑAL ANTHONY MONTE CAMARINES S.P.C.-NABUA
16 PARCO ADRIAN LEWIS JAPSAY UNIV.OF STO. TOMAS
17 PARCON PETER PAUL POSADAS CENTRAL PHIL. UNIV.
18 PARICO JANETTE LAFIGUERA U.E.-CALOOCAN
19 PARISAS JOHN PETER ESTOQUE ST.LOUIS UNIV.
20 PAROLAN GERALD MENDOZA MAPUA INST.OF TECH.
21 PARONG RONALIE REGALA DON HONORIO VENTURA S.U.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 201
Seat School
No.
Attended
1 PARULI SHAYNE LAMPA DON HONORIO VENTURA S.U.
2 PASAHOL DIANNE TIGAS U PERP HELP-LAGUNA
3 PASAOA HENRY YANES FEATI UNIVERSITY
4 PASCO JENELYN CUENCA D.L.S.U.-LIPA
5 PASCUA JOEDENICK MARK DELOS SANTOS U.E.-CALOOCAN
6 PASCUA KRISTINE MORFE MICROCITY CCF
7 PASCUA MARK LESTER OBENZA P.U.P.-STA. MESA
8 PASCUA MICHAEL ANGELO BORJA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
9 PASCUAL ALEXIS FELICIANO WESLEYAN U-CABANATUAN
10 PASCUAL ARRIS ABELARD GORDULA C. C. P.
11 PASCUAL JAN DENMARK JUGUETA FEU-E.A.C.
12 PASCUAL JOHN JAMES MUYUELA D.L.S.U.-MANILA
13 PASCUAL JONNEL LANDICHO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
14 PASCUAL JULIUS VAL REMOLACIO AMA-PROJ. 8, QC
15 PASCUAL MARIA PRINCES DE HONOR DON HONORIO VENTURA S.U.
16 PASCUAL PHILIP JEFFREY PALUSTRE ROGATIONIST COLL.
17 PASIA CHRISTIAN MAGNAYE UNIV.OF BATANGAS
18 PASIBE SHERWIN TANAO TANAO CAMARINES S.P.C.-NAGA
19 PASOS ABIGAIL CAUAN ST.LOUIS UNIV.
20 PATACSIL PHILIP JASON SOBEJANA ST.LOUIS UNIV.
21 PATAWARAN KEVIN DEGRACIA HOLY ANGEL UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 202
Seat School
No.
Attended
1 PATUNGAN KATHERINE MACARANAS NEW ERA UNIV.
2 PAULE ANGELI PANGANIBAN NEW ERA UNIV.
3 PAVIA CHRISEL SISON ADAMSON UNIVERSITY
4 PAWE ZENY CHALUYEN UNIV.OF THE CORDILLERAS
5 PAYUMO KRISTOFFER FERNANDEZ P.U.P.-STA. MESA
6 PAZ DANISH ALMOND DE GUZMAN P.L. MANILA
7 PAZ REY DARWIN ORDOÑA P.U.P.-STA. MESA
8 PAÑA ZENKIE CONTRERAS P.U.P.-TAGUIG
9 PECAYO JOVETTE ANDAYA D.L.S.U.-LIPA
10 PEDRIÑA RICHARD BLAS CENTRAL PHIL. UNIV.
11 PEDRON ROLDAN VISITACION SO.LUZON S.U.-LUCBAN
12 PEDROSO ARISTOTLE FERRER ST.LOUIS UNIV.
13 PEGUIT JAN ANTHONY DEL MUNDO AMA-PROJ. 8, QC
14 PELERA MARIA RIZZA MASECAMPO U OF RIZAL SYS.-MORONG
15 PELLAS JACINTO JR SIASON T.I.P.-MANILA
16 PELOBELLO BERNARD ANDAYA U.E.-CALOOCAN
17 PENDRE ROBERT JOHN BELGADO P.U.P.-STA. MESA
18 PENOLIAR PAULO DATUIN T.I.P.-MANILA
19 PEQUERO JEFFREY BELLEZA RIZAL TECH UNIV
20 PERALTA JAN YVES IGNACIO ST.LOUIS UNIV.
21 PERALTA PAULINE REMEDIOS SUGUE MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 203
Seat School
No.
Attended
1 PERDON ADRIAN PAUL BASCUÑA CAMARINES S.P.C.-NAGA
2 PEREA ROBELLE ANNE PROFETA P.U.P.-CAVITE
3 PEREGRINO JONATHAN TOLEDO SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
4 PEREMNE JASPER MALITAO T.I P.-Q.C.
5 PEREY EDWIN JOHN ACOSTA UNIV.OF STO. TOMAS
6 PEREZ AMADEO JR GARCIA LYCEUM NORTHWESTERN
7 PEREZ AR-JAY POSE UNIV.OF BATANGAS
8 PEREZ ESRYAN JAY NACU TARLAC STATE UNIV.
9 PEREZ IAN MANUEL DEL ROSARIO ATENEO DE NAGA UNIV.
10 PEREZ JAMES PAÑA UNIV.OF BATANGAS
11 PEREZ JOANNE URGENA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
12 PEREZ JOEY AYSON ST.LOUIS UNIV.
13 PEREZ JOHN EMMANUEL CHICOTE FEU-E.A.C.
14 PEREZ MARY JUDY ANN TRUGULLO SURIGAO S.C.T.
15 PEREZ NADINE JOY ALTEJOS P.U.P.-TAGUIG
16 PEREZ NIKKI REZ GERONIMO P.L. PASIG
17 PEREZ PRINCESS DELUZ ABIGAIL LIM UNIV.OF STO. TOMAS
18 PEREZ RICHARD SANTOS BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
19 PEREZ ROWELL ANGELO BUCSIT ST.LOUIS UNIV.
20 PEREZ RUSTY DALISAY COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
21 PEREZ ZERAH KEEM BUSADRE T.I.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 206
Seat School
No.
Attended
1 PERIDA NIÑO JOHN TABLAZON NOTRE DAME-MARBEL
2 PERILLA NIMFA BALAHADIA ST.FRANCIS ASSISSI COL.
3 PERILLO HERBIN RAULE AQUINAS UNIVERSITY
4 PERLAS REXNER PADOLINA IATEC COMPUTER COLLEGE
5 PERMEJO ALFRED RHEINER TRINIDAD UNIV.OF STO. TOMAS
6 PEROCHO WENNA BLANDO NEW ERA UNIV.
7 PEROL ILONAH JEAN DAVID T.I P.-Q.C.
8 PERTEZ AUGUSTINE ANDREY T.I P.-Q.C.
9 PESCA GERALD VINCENT BAUTISTA CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
10 PEÑA ALEXIS PAULO PAREDES P.L. MANILA
11 PEÑA LEIF MARTIN DUARTE MAPUA INST.OF TECH.
12 PEÑA RAMON TORNO P.U.P.-STA. ROSA
13 PEÑAFLOR KATHLEEN DEJURAS ATENEO DE NAGA UNIV.
14 PEÑAMORA ABRAM VOSS MERCADO UNIV.OF STO. TOMAS
15 PEÑARANDA SHIERVONN DISTURA W.V.C.S.T.-LA PAZ
16 PEÑONES AIRA KATHERINE DE SALIT T.U.P.-TAGUIG
17 PIALAGO EDGAR JR BIYOY ANDRES BONIFACIO COL
18 PICO MARVIN ALFRED MERCADO ST.LOUIS UNIV.
19 PIGAR ELISEO JR SILVA U.E.-CALOOCAN
20 PILI WIN LOVE REGLOS CAMARINES S.P.C.-NABUA
21 PILLEJERA DIANA ESCANDOR BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 207
Seat School
No.
Attended
1 PILONGO KIMBERLY ANN TINGE DIVINE WORD-CALAPAN
2 PINEDA FATIMA SORIANO DON HONORIO VENTURA S.U.
3 PINEDA JOEBERT TORIBIO NEW ERA UNIV.
4 PINEDA PAUL GLEN DE JESUS WESLEYAN U-CABANATUAN
5 PINEDA RICHARD BALTAZAR HOLY ANGEL UNIV.
6 PINEDA RIZA CARMELA MARRON ST.LOUIS UNIV.
7 PINEDA SHEILA MAY ULIC-ULIC U OF RIZAL SYS.-MORONG
8 PINEDA TIMOTHY JOSEPH GUNDRAN FEU-E.A.C.
9 PINGUL FRANGELLE MANDAP HOLY ANGEL UNIV.
10 PINSON JAMAICA MALLILLIN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
11 PIO RODA ANGELIQUE CRUZ UNIV.OF STO. TOMAS
12 PIONELA MARY JOYCE DE LA TORRE LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 PIOQUINTO JESSANETTE SEMINIANO P.U.P.-STA. MESA
14 PIÑERA KEVIN GAPASANGRA ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
15 PLACIDO PAUL CALIP BULACAN S.U-MALOLOS
16 PLANILLO DANICA CASTRILLO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
17 PLAZO MARY ANN BUENA P.L. PASIG
18 POBRE MARY FRANZ CABUG C.A & TECH SCH-ALBAY
19 POJA ARNEL LIMOS U.E.-CALOOCAN
20 POLICARPIO JONAS ARIES REYES P.U.P.-STA. MESA
21 POLO ARNOLD ALIS UNIV.OF BAGUIO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 208
Seat School
No.
Attended
1 PONIENTE LEONARD MUEGA P.U.P.-CAVITE
2 PORLEY MAY ANNE GAMBUTA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
3 PORLUCAS HAROLD TORRES FEU-E.A.C.
4 PORTALES NORIEL ASTOVEZA MAPUA INST.OF TECH.
5 PORTE MARVIN ACLAN P.U.P.-STO TOMAS
6 PORTUGAL RICHARD RICAFRENTE CAMARINES S.P.C.-NABUA
7 PORTUGUEZ JAN CHRIS SAYIN ATENEO DE NAGA UNIV.
8 POSADAS JEFFRI QUINTOS U PERP HELP-LAGUNA
9 POSADAS MARK ANTHONY GONZALES MAPUA INST.OF TECH.
10 POSADAS MAY ANNE LAGOS P.U.P.-STA. MESA
11 POSPOS MARSIAN CUICO AMA-PROJ. 8, QC
12 PRADO JANNAH KRISTINA LABINDAO W.V.C.S.T.-LA PAZ
13 PRADO KRISSI MARIE SANCHEZ MAPUA INST.OF TECH.
14 PRADO SEIGFRED VALDERAMA UNIV.OF STO. TOMAS
15 PRECONES EPHRAIM JULATON NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
16 PRINGASE CRIS BASTASA T.U.P.-TAGUIG
17 PRUDENCIANO ZYRA RINGOR T.U.P.-MANILA
18 PULINTAN JONATHAN BARTOLOME P.L. PASIG
19 PULMANO ARIEL NARVAEZ P.U.P.-STO TOMAS
20 PULMANO ZARAH KATRINA ESTEBAN ATENEO DE MANILA U-QC
21 PUNO SOCRATES PUNZALAN NATIONAL UNIV-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 211
Seat School
No.
Attended
1 PUNONGBAYAN PHILIP MENDOZA BULACAN S.U-MALOLOS
2 PUNZALAN CARL ALVIN RIVERA MAPUA INST.OF TECH.
3 PUNZALAN JEFFREY ORCULLO LYCEUM SUBIC BAY
4 PURIO MARK ANGELO CABRERA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
5 PUSANA RACHEL GAMALI T.U.P.-TAGUIG
6 PUSONG LESTER LUSTRIA MAPUA INST.OF TECH.
7 QUEZON JOHN PHILIP ESPIRITU U.E.-CALOOCAN
8 QUIAMBAO ALLYSSA MARIE DANGANAN BULACAN S.U-MALOLOS
9 QUIAMBAO JOHN ROGEL FLORES C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
10 QUIAMBAO MALOU BAUTISTA DON HONORIO VENTURA S.U.
11 QUIAZON MARLO LOPEZ DON HONORIO VENTURA S.U.
12 QUILANG FERNANDO JR LABANG U DE MANILA (for.CCM)
13 QUILATAN RUBY ROSE ENDERIO T.U.P.-MANILA
14 QUILLA NICOLAS JR RUBIS D.L.S.U.-LIPA
15 QUIMSON ISRAEL VALENCIA FEU-E.A.C.
16 QUING RAY REJANO T.I P.-Q.C.
17 QUINIO HERSON DAVE ASPILLAGA ST.LOUIS UNIV.
18 QUINIT ROWELL DULDULAO P. SABLE CORPUZ COLL.
19 QUINTANA EDELLE MARIE ESTRELLA BULACAN S.U-MALOLOS
20 QUINTO FRANCIS CESAR NERIZON COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
21 QUIPE ED MARK CONSIGNADO RIZAL TECH UNIV
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 212
Seat School
No.
Attended
1 QUIROZ CHRISTIAN LARA WESLEYAN U-CABANATUAN
2 QUITEVIS EDGAR JOSEPH MMSU-BATAC
3 QUIZON MARK PAOLO VALDEZ NEW ERA UNIV.
4 QUIZON MAXIMILLAN GIDEON CONCEPCION ANGELES UNIVERSITY
5 RABACAL ABDUL AZIZ DELOS SANTOS FEU-E.A.C.
6 RABANES AGUSTIN DALUBATAN EVSU-TACLOBAN
7 RABENA ROMEO III DE OCAMPO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
8 RABIN JUNE ANDREW MENDOZA UNIV.OF STO. TOMAS
9 RACELIS MARK DAVID APARICI MAPUA INST.OF TECH.
10 RACOMA JOHN CEASAR BARAQUERO ST.LOUIS UNIV.
11 RADA RANSEL JAVA ST.FRANCIS ASSISSI COL.
12 RADAM MARY DEN CARESSE MENDOZA P.U.P.-CAVITE
13 RADOVAN WILZEN CRIZALDO P.U.P.-BATAAN
14 RAGANIT LESTER MANERA MMSU-BATAC
15 RAGPALA JONATHAN GARCIA P.L. MANILA
16 RAMBLA KEITH LAWRENCE VILORIA T.I P.-Q.C.
17 RAMEL MARVIN FERRER P.U.P.-STA. MESA
18 RAMIREZ ALLAN FRANCO SAN MIGUEL MAPUA INST.OF TECH.
19 RAMIREZ ANTHONY JR BASCO AMA-ANTIPOLO CITY
20 RAMIREZ JAN RANDOLPH TORRES T.U.P.-MANILA
21 RAMIREZ NARITA KARLA DELGADO NORTHWEST SAMAR S.U.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 213
Seat School
No.
Attended
1 RAMIREZ RYAN JAMES RAMOS BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
2 RAMIREZ VANIELYN DEAUNA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
3 RAMO MARK PHILIPE ZAFRA U.P.-DILIMAN
4 RAMOLETE JOSE CARLOS HERRERO M.S.U.-IIT-ILIGAN CITY
5 RAMONES KARL JASON GOZUM FEU-E.A.C.
6 RAMOS ANGELI PEARL REYES UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
7 RAMOS ARIS BALUYUT TARLAC STATE UNIV.
8 RAMOS ARLENE MARIE ANNE GUINA U.E.-CALOOCAN
9 RAMOS CHRISTIAN TUTAY UNIV.OF NVA. CACERES
10 RAMOS ELLAINE DIMALANTA P.L. MANILA
11 RAMOS ERWIN ENMACINO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
12 RAMOS FAYE ANGELIQUE NAPEÑAS ST.LOUIS UNIV.
13 RAMOS GERALD GUIMMAYEN U.E.-CALOOCAN
14 RAMOS GRACE ANN MAGSALIN U OF RIZAL SYS.-MORONG
15 RAMOS JAMES CONRAD ROSAL D.L.S.U.-MANILA
16 RAMOS JOHN REY BAQUIRAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
17 RAMOS KARISA ROSE ALOMIA U PERP HELP-LAGUNA
18 RAMOS KRISTIN GRACE PANGANIBAN BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
19 RAMOS LEONEL SUPREMO AMA-STA. MESA
20 RAMOS MARK ANTHONY VAJIO BALIUAG UNIVERSITY
21 RAMOS MARK JAMES AMBROSE RONDARIS FEU-E.A.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 217
Seat School
No.
Attended
1 RAMOS MARY JOY HARINA DIVINE WORD-CALAPAN
2 RAMOS MICHELLE GANITANO MMSU-BATAC
3 RAMOS MINNETTE JOY HORRO CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
4 RAMOS NIXON ALBERT ESTACIO P.U.P.-STA. MESA
5 RAMOS RALPH JOHN MONTEMAYOR ST.LOUIS UNIV.
6 RAMOS RAM-ANGELO PUSE U DE MANILA (for.CCM)
7 RAMOS RAYMOND LAURENCE ORACION BULACAN S.U-MALOLOS
8 RAMOS REX MERVIN PASCUAL MAPUA INST.OF TECH.
9 RAMOS RICO GENEROSO GAVIOLA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
10 RAMOS ROBERT REYES RIZAL TECH UNIV
11 RAMOS ROENTGEN SALONGA P.U.P.-STA. MESA
12 RAMOS ROMMEL TUNGPALAN NEW ERA UNIV.
13 RANIGO BON BRIAN ESCAREZ D.L.S.U.-LIPA
14 RANJO JERRYMIAH CALAGUI ST.LOUIS UNIV.
15 RAPADA ARIES PASTOR COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
16 RASALAN RODOLFO JR BUMANGLAG NORTHWESTERN UNIV.
17 RASONABLE ELGIE GUY-AB P.L. PASIG
18 RAYMUNDO JOHN PAUL SALVADOR COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
19 RAYMUNDO JOSIAH ORDOÑA FEU-E.A.C.
20 RAZO RONNIE BARAWID WESLEYAN U-CABANATUAN
21 RAÑA IAN OWEN AQUILINO CAMARINES S.P.C.-NAGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 218
Seat School
No.
Attended
1 RAÑADA JUBAIR BAY BAY LAGUNA SPC-STA. CRUZ
2 RAÑON JOHNATAN NOVELEON GUTIERREZ D.L.S.U.-DASMARIÑAS
3 RAÑOSA ANGELO TEMPLO FEU-E.A.C.
4 RAÑOSA ERNIE STEVEN PISPIS AQUINAS UNIVERSITY
5 REAÑO ROSE ANNE LAT P.U.P.-STO TOMAS
6 REBAMONTAN WILSON ESCANDOR PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
7 REBARTER JOYCE NEAL PILI T.I.P.-MANILA
8 REBULTAN JAN DELINILA UNIV.OF PANGASINAN
9 RECABAR MICHAEL EDGAR GAMULO D.L.S.U.-MANILA
10 RECIO ARIA MAE TRINIDAD P.U.P.-STA. MESA
11 RECTO RALPH NATO ADAMSON UNIVERSITY
12 RECTO VERNALIZA VILLANUEVA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
13 REDONDO ADRE MEL PHILIP HERNANDEZ ATENEO DE MANILA U-QC
14 REGALA RALPH JOSEPH OBOS P.U.P.-STA. MESA
15 REGALADO ARABELLE LOPEZ T.U.P.-MANILA
16 REGALADO JOHNDALE BAMBA T.U.P.-MANILA
17 REGALADO RIGOR GARCIA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
18 REGALARIO JOHN RYAN DINGLASAN T.I.P.-MANILA
19 REGNER IVAN CHRIS PADUA LYCEUM P.U.-MANILA
20 RELATO RAYMOND BUNDANG COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
21 REMOLACIO NATHANIEL REY BANTOG P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 219
Seat School
No.
Attended
1 REMOLADOR ARMIE ROQUE BULACAN S.U-MALOLOS
2 RENDON MARIO JR CONTANTE ADAMSON UNIVERSITY
3 REPOMENTA MARINEL TINNA ELOPRE NEW ERA UNIV.
4 RESIDUO DEMETRIO JR PEREDA RIZAL TECH UNIV
5 RESPLANDOR DOMINIC RAMIREZ SO.LUZON S.U.-LUCBAN
6 RESPONDE ALEXIS LAGRIMAS UNIV.OF NVA. CACERES
7 RESUBAL AIME ANNE TAMAYO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
8 RESULTAY ALVIN RYANN ELEFANE ST.LOUIS UNIV.
9 RESULTAY RIZALYN BANIQUED V. MILAGROSA UNIV FDTN
10 RESURRECCION MARION JOHN SAN DIEGO MAPUA INST.OF TECH.
11 RESURRECCION VENCHITO JR PEÑALOSA MAPUA INST.OF TECH.
12 RETOME LEO NAMBATAC U DE MANILA (for.CCM)
13 RETORIANO HERNANE JR GERONIMO U.E.-CALOOCAN
14 REVELAR PAUL JUDE MACALINDONG T.I.P.-MANILA
15 REVILLA ARNEL ANGELO PASCUA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
16 REYES AARON MENDOZA BULACAN S.U-MALOLOS
17 REYES ALEX JR ATILANO LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
18 REYES ANTHONY ABANES CAMARINES S.P.C.-NAGA
19 REYES ANTHONY DINLASAN NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
20 REYES ARMON ALF ULIBAS AMA-BAGUIO CITY
21 REYES ARSENIO GIBRAN JR AGAMATA ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 302
Seat School
No.
Attended
1 REYES BRIAN PAULO LACANILAO U.E.-MANILA
2 REYES DARYL MACASPAC BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
3 REYES EMIL PIZARRO BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
4 REYES EUGENE MARIUS VILAR WESLEYAN U-CABANATUAN
5 REYES JESSIE JR CARLOS BULACAN S.U-MALOLOS
6 REYES JOHN ERICK CRUZ MAPUA INST.OF TECH.
7 REYES JOHN RONEIL DINGCONG EARIST
8 REYES JOSEPH RODRIGUEZ D.L.S.U.-LIPA
9 REYES JULIUS BAYON ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
10 REYES LILIBETH BASIT M.S.ENVERGA U-LUCENA
11 REYES MARK ADRIANO U OF RIZAL SYS.-MORONG
12 REYES MARK JOSEPH FLORES ASIA PACIFIC COLL.
13 REYES MARVIE JEM FLORANTE BULACAN S.U-MALOLOS
14 REYES MARVIN FAUSTINO UNIV.OF STO. TOMAS
15 REYES MIGUEL ANGELO AGUSTIN UNIV.OF STO. TOMAS
16 REYES PRINCESS CAMILLE VILLANUEVA NEW ERA UNIV.
17 REYES REUBENICK LOU SY MAPUA INST.OF TECH.
18 REYES REY NUEVA CAMARINES S.P.C.-NABUA
19 REYES RICED JEAN ESTIPONA CAVITE S.U.-INDANG
20 REYES ROVY SHANE GILLACO MAPUA INST.OF TECH.
21 RIBAC JOHN DICKSON DOMRIQUE ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 303
Seat School
No.
Attended
1 RICAFORT ANDRIO NICOLE LAXA MAPUA INST.OF TECH.
2 RICAFORT RYAN PALADA U.E.-MANILA
3 RICO FREDERICK JR PADILLA T.U.P.-MANILA
4 RICO JADE ANTONETTE AREVALO UNIV.OF STO. TOMAS
5 RICOHERMOSO GENELYN LINCHOCO T.I.P.-MANILA
6 RIGA SHEENA KHRISTINE TATEL MAPUA INST.OF TECH.
7 RILI JESUS MIKHAEL MANUEL D.L.S.U.-MANILA
8 RIMUNDO ELPIDIO JR ESTUESTA U.E.-CALOOCAN
9 RIOSA JAY MATO P.U.P.-BATAAN
10 RITUMALTA ROMULO MALBOG LYCEUM NORTHWESTERN
11 RIVERA ALVIN MARTIN P.U.P.-STA. MESA
12 RIVERA BERNARD TALAVERA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 RIVERA DARYL LAURENCE MANASAN ANGELES UNIVERSITY
14 RIVERA HACINTH MHYRAL ARTIEDA U PERP HELP-LAGUNA
15 RIVERA LLOYD FRANCIS DELA CRUZ D.L.S.U.-MANILA
16 RIVERA MA DIANE SILVESTRE HOLY ANGEL UNIV.
17 RIVERA MARCEL GILBERT FRANCISCO U DE MANILA (for.CCM)
18 RIVERA VANNESA SHELLEY PAGADUAN TARLAC STATE UNIV.
19 RIVO SARAH EZEKIEL MANUEL P.U.P.-STA. MESA
20 ROAQUIN ALVIN ANGELES P.U.P.-BATAAN
21 ROBERTO MIKKO SAN DIEGO NEW ERA UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 305
Seat School
No.
Attended
1 ROBILLO SUNNY JUDE PADASAS COL DE SAN AGUSTIN-BACOLOC CITY
2 ROBLEDO JAN FREDERICK OLEA FIRST AITH
3 ROBLES KELVIN MANALOTO TARLAC STATE UNIV.
4 ROCAMORA JOSYL MARIELA BALCE UNIV.OF STO. TOMAS
5 ROCERO JHENRY GRIMALDO P.U.P.-STA. MESA
6 ROCES JOHN ENRICO DELA ROSA BULACAN S.U-MALOLOS
7 RODAS MARY ANNE MAETIM LYCEUM SUBIC BAY
8 RODRIGUEZ JELLENIE PRECLARO SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
9 RODRIGUEZ JOHN MICHAEL MANIE CASUCO UNIV.OF STO. TOMAS
10 RODRIGUEZ MARK VINCENT BOLIVAR MAPUA INST.OF TECH.
11 ROJO DARWIN JARVIS BALBIDO TARLAC STATE UNIV.
12 ROL CRISANTO HILARIO P.U.P.-STA. MESA
13 ROLDAN DANIEL ADRIAN BAUTISTA MAPUA INST.OF TECH.
14 ROLLO ARLENE BLANCA CAVITE S.U.-INDANG
15 ROMANO MARIE THERESE SINGZON MAPUA INST.OF TECH.
16 ROMERO ARIEL LLERENA P.U.P.-BATAAN
17 ROMERO MARC CHRISTIAN AGUILAR MAPUA INST.OF TECH.
18 ROMERO MICHAEL JEROME VILLANUEVA MAPUA INST.OF TECH.
19 ROMERO PAUL BENJIE PARAGAS COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
20 ROMERO ROMMEL PIMENTEL PANPACIFIC U.N.P.
21 ROMILLO RAFFY ROMERO P.U.P.-STA. MESA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : LA CONSOLACION COLLEGE Address: MENDIOLA, MANILA
Building : ADMINISTRATIVE
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 306
Seat School
No.
Attended
1 RONAN RAYMOND MAGRO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
2 RONQUILLO JAMIELYN MANANSALA P.U.P.-STA. MESA
3 ROQUE EDRALIN TUMANG DON HONORIO VENTURA S.U.
4 ROQUE PAULO ANGELO DELA PAZ ANGELES UNIVERSITY
5 ROQUE RAYMOND SICO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
6 ROQUE RICHARD JOSE BULACAN S.U-MALOLOS
7 ROSAL DANA ROSE FEU-E.A.C.
8 ROSALES ARCHIELE BARCELONA D.L.S.U.-LIPA
9 ROSALES CHRISTINE MAE CUSI BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
10 ROSALES GRACIELLE ANNE MEDINA D.L.S.U.-LIPA
11 ROSALES JEAN CLARE NUBLA MAPUA INST.OF TECH.
12 ROSALES LADYLENE RAMOS T.U.P.-MANILA
13 ROSARIO FEIME JANE DOMINGO NORTHWESTERN UNIV.
14 ROSARIO HAROLD FERRER V. MILAGROSA UNIV FDTN
15 ROSARIO MARIO II FLORES LYCEUM NORTHWESTERN
16 ROSARIO RAINIER TORING ST.LOUIS UNIV.
17 ROSARIO SIMPLICIO JR JIMENEZ V. MILAGROSA UNIV FDTN
18 ROSAS JOSEPH BENHUR CARATAO ST.LOUIS UNIV.
19 ROSE WYNDEL AZORES M.S.ENVERGA U-LUCENA
20 ROSIMO JASPER JAN ESTRABILLO MAPUA INST.OF TECH.
21 ROSINA RACHELLE ANNE CLAVERIA LYCEUM P-LAGUNA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 212
Seat School
No.
Attended
1 ROSQUITES SHIRLYN LOVIÑA DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
2 ROSUELLO ROMEO JR BAUTISTA UNIV.OF LUZON
3 ROVIRA MARK ANDREW REGALA MAPUA INST.OF TECH.
4 ROXAS ANNA JHOY CRISOSTOMO BULACAN S.U-MALOLOS
5 ROXAS ENGELYN LA MADRID ADAMSON UNIVERSITY
6 ROXAS GARRY AZANA NEW ERA UNIV.
7 ROXAS KRISTOFFER ROBLES BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
8 RUANTO MA ANGELICA SALAMATIN RIZAL TECH UNIV
9 RUBIANO MELISSA DE LA CRUZ M.S.ENVERGA U-LUCENA
10 RUGAYAN JANINE LIZBETH CABRERA ATENEO DE MANILA U-QC
11 RUIZ JAYSON ABIAD BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
12 RUIZ RANIER CUYUGAN U DE MANILA (for.CCM)
13 RUIZAN ALELI JOVEN RIZAL TECH UNIV
14 RUPIDO NATHAN MELECH AMBAT ROGATIONIST COLL.
15 SAAVEDRA KEVIN GIL OCAMPO P.U.P.-STA. MESA
16 SABADO JAYSON ECLERA UNIV.OF THE CORDILLERAS
17 SABAJAS GUILLER ALLADO WEST NEGROS COLL.
18 SABATER STEPHANIE MAE ARENAS ATENEO DE NAGA UNIV.
19 SABBALUCA BILLY JOE LAGRIO RIZAL TECH UNIV
20 SABDAO MA ANNE CHARMAINE MARTICIO UNIV.OF NVA. CACERES
21 SABELA RONEL MODESTA ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 213
Seat School
No.
Attended
1 SABERON ERICK JARABESE AEMILIANUM INSTITUTE
2 SABIO LYNDON MANUEL SURTIDA ATENEO DE NAGA UNIV.
3 SABIO ROQUE KENNETH SALANDA U P H S DALTA-LPINAS
4 SABLAYA GIDEON ISRAEL GAN DON HONORIO VENTURA S.U.
5 SABULAO MARK FHILLIP SARMIENTO EARIST
6 SACE ROMINCK TACUSALME W.V.C.S.T.-LA PAZ
7 SACLOLO ARVIN JOY HERNANDEZ BULACAN S.U-MALOLOS
8 SACLOLO VLADIMIR IAN TORDERA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
9 SADSAD ROSEL OCAMPO DON HONORIO VENTURA S.U.
10 SAFLOR PRINCES MIECHELE CABRAL P.U.P.-CAVITE
11 SAFLOR REINER SAMSON SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
12 SAGABAY SHERCHEL WYETH MAE DELA CRUZ NOTRE DAME-DADIANGAS
13 SAGUCIO R'YAN JAY FENIS U.E.-MANILA
14 SAGUM CHARISSA JANE REBIBIS BALIUAG UNIVERSITY
15 SAHAGUN ALVIN RAMOS DON HONORIO VENTURA S.U.
16 SAJONIA RUDYARD YACUB NEW ERA UNIV.
17 SALAC KENNETH LOU SWING BULACAN S.U-MALOLOS
18 SALAMAT BRYAN DAIRO BULACAN S.U-MALOLOS
19 SALAMAT VIRGELIO SORIANIO U.E.-CALOOCAN
20 SALANDANAN GELEENE GEROMO P.L. PASIG
21 SALANGSANG RALFFY CASA U DE MANILA (for.CCM)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 214
Seat School
No.
Attended
1 SALANGUIT RHOZEN ANDMARSON P.L. MANILA
2 SALAS SHEALTIEL PEDROSA T.U.P.-MANILA
3 SALAZAR DENVER PINPIN D.L.S.U.-DASMARIÑAS
4 SALAZAR JHON PAUL ALIMAGNO BULACAN S.U-MALOLOS
5 SALEM ARJAY MAQUINIANA P.U.P.-STA. MESA
6 SALEM GLENNFLOYED GAZZINGAN ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
7 SALES DAVID ORILLA C. C. P.
8 SALGADO MARK EDISON LUSUYA LYCEUM P-LAGUNA
9 SALINAS EMILYN TAMASI N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
10 SALINAS LLYA MAE RAMOS BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
11 SALINO MARIA ANGELICA DE MARTIN P.L. MANILA
12 SALLAVE SHERY-LYN GARINGALO P.U.P.-STA. MESA
13 SALMING JASON MENDOZA UNIV.OF THE CORDILLERAS
14 SALO EDITHA SALO T.U.P.-MANILA
15 SALON LEONORA BALICTAR P.U.P.-STA. ROSA
16 SALONGA KIMWEL MICAH CRISOSTOMO BULACAN S.U-MALOLOS
17 SALONGA SAMUEL MICAH CRISOSTOMO BULACAN S.U-MALOLOS
18 SALUNGA ZEUS PINEDA HOLY ANGEL UNIV.
19 SALVADOR LEIZLE FERNANDEZ T.I.P.-MANILA
20 SALVADOR WILFREDO JR VILLARICO AMA-PROJ. 8, QC
21 SAMANIEGO JUAN PAOLO SARTE D.L.S.U.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 215
Seat School
No.
Attended
1 SAMIANO RYAN CABRERA PAMANTASAN NG CABUYAO
2 SAMILIN FRED JELIEN DELA CRUZ PANPACIFIC U.N.P.
3 SAMILLANO EMIE GRACE BARDONADO CAMARINES S.P.C.-NABUA
4 SAMONTE ADRIAN ALCARAZ MAPUA INST.OF TECH.
5 SAMONTE EDGAR FRANCIS ONEZA D.L.S.U.-MANILA
6 SAMSON MICHAEL JOHN VILLALOVOS S.MA. MATER ET REGINA SEM
7 SAMUEL ERNEST JOSEF IGNAO MAPUA INST.OF TECH.
8 SAMY MERVIN TULIAO ST.LOUIS UNIV.
9 SAN AGUSTIN RAMIL FELONGCO P.L. PASIG
10 SAN DIEGO BENNEY FELIX BULACAN S.U-MALOLOS
11 SAN JOSE HAROLD KIM LINDAYEN BULACAN S.U-MALOLOS
12 SAN JOSE RAMIL DE JESUS BULACAN S.U-MALOLOS
13 SAN JUAN ARVIN RODELAS C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
14 SAN JUAN BRYAN GARCIA P.U.P.-STO TOMAS
15 SAN JUAN FERDINAND DIMALIBOT T.U.P.-MANILA
16 SAN PEDRO CRISTINE JOY PANAPANAAN SO.LUZON S.U.-LUCBAN
17 SAN PEDRO GUILLERMO III ESTACIO ADAMSON UNIVERSITY
18 SAN PEDRO JOJOMAR RIBAYA MAPUA INST.OF TECH.
19 SAN PEDRO PAUL JOHN CARIASO T.U.P.-MANILA
20 SAN PEDRO RAY PAOLO VENTURA BULACAN S.U-MALOLOS
21 SANCEBUCHE JEFFREY KASUNURAN LYCEUM P-LAGUNA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 2ND Rm/Grp No.: 216
Seat School
No.
Attended
1 SANCHEZ EDISON VICE VILLALON MAPUA INST.OF TECH.
2 SANCHEZ MARICON ICARANOM CAMARINES S.P.C.-NAGA
3 SANCHEZ MARK ANTHONY PARAFINA RIZAL TECH UNIV
4 SANCHEZ RICHARD RAY BIANZON DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
5 SANDOVAL FRANZ NICOLAI FERMIN MAPUA INST.OF TECH.
6 SANGALANG GRETCHELYN GUSTON RIZAL TECH UNIV
7 SANGALANG JEREN MANALO FIRST AITH
8 SANGCO CARLO JAY GONZALES MAPUA INST.OF TECH.
9 SANGLAY MARLON CARILLO P.U.P.-BATAAN
10 SANTIAGO ALVIN SAN PEDRO T.U.P.-MANILA
11 SANTIAGO IVY AGBING P.U.P.-STA. ROSA
12 SANTIAGO JAY-AR NALLOS LYCEUM P.U.-MANILA
13 SANTIAGO LESTER CHICO P.U.P.-STA. MESA
14 SANTIAGO MA LA REINE GARCIA DON HONORIO VENTURA S.U.
15 SANTIAGO ST JOHN SEBASTIAN BULACAN S.U-MALOLOS
16 SANTILLAN MICHAEL GABRIEL CRISOSTOMO D.L.S.U.-MANILA
17 SANTOS ADONIS SARMIENTO FIRST AITH
18 SANTOS ADRIAN RIVERA ST.LOUIS UNIV.
19 SANTOS BRYAN OWEN SALCEDO CAVITE S.U.-INDANG
20 SANTOS CHESTER ADRIAN BELENO HOLY ANGEL UNIV.
21 SANTOS CORNELIO JR JAVIER BULACAN S.U-MALOLOS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 301
Seat School
No.
Attended
1 SANTOS CSAM MONDIDO P.U.P.-BATAAN
2 SANTOS EDMOND BAUTISTA BULACAN S.U-MALOLOS
3 SANTOS ELMER PATRICK JR UMEREZ MAPUA INST.OF TECH.
4 SANTOS ERWIN RAZON UNIV.OF STO. TOMAS
5 SANTOS FRANCES JOYCE LLANTO LYCEUM P-LAGUNA
6 SANTOS IVORY PANTIG BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
7 SANTOS JANUSZ MIGUEL VICENTE UNIV.OF STO. TOMAS
8 SANTOS JEAN BELEN C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
9 SANTOS JHOANNA PENNYWELL TUAZON LYCEUM SUBIC BAY
10 SANTOS JOHN PAUL DE PAZ RIZAL TECH UNIV
11 SANTOS KACELYN DAZ BULACAN S.U-MALOLOS
12 SANTOS LAWRENCE PAUL GENEROSO SO.LUZON S.U.-LUCBAN
13 SANTOS LEYSER MANAHAN BULACAN S.U-MALOLOS
14 SANTOS MARK ANGELO SANTIAGO DON HONORIO VENTURA S.U.
15 SANTOS MARVIN PALAD T.I.P.-MANILA
16 SANTOS NORMAN ROSARIO UNIV.OF PANGASINAN
17 SANTOS RALPH LUCAS U.P.-DILIMAN
18 SANTOS RALPH RHYAN GUINTO P.U.P.-STA. MESA
19 SANTOS RAY JOHN CABRERA P.L. MANILA
20 SANTOS RENE DOMINIQUEC NEGADO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
21 SANTOS RUEL GONZALES RIZAL TECH UNIV
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 302
Seat School
No.
Attended
1 SANTOS TRINICRIS DIZON T.U.P.-TAGUIG
2 SANTOS VALERIE SALANGSANG ANGELES UNIVERSITY
3 SANTOS VONSLLE ANNE DE GUZMAN P.L. MANILA
4 SANVICTORES ROY BRIAN CLEOFE BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
5 SAPIGAO RUSSELL JIRO LABASBAS RIZAL TECH UNIV
6 SAPLAN MALYN DANICA GENITA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
7 SAPUAY CONRAD JAMES FLORES ST.LOUIS UNIV.
8 SAQUILAYAN RICHARD RYAN CIRILO U.P.-DILIMAN
9 SARASPI ANDREW CAPARANGA CAMARINES S.P.C.-NABUA
10 SARAZA ROEL SERRANO NEW ERA UNIV.
11 SARCIA MARICRIS ALFARO MAPUA INST.OF TECH.
12 SARIMOS SHEENA LYN ARANDIA SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
13 SARINO STEPHANIE ANNE SABINO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
14 SARMIENTO CLARIDETTE TOLERO ST.LOUIS UNIV.
15 SARMIENTO JOHN DHEIL GALDONEZ ADAMSON UNIVERSITY
16 SARMIENTO KENRIC LARITA FEU-E.A.C.
17 SARMIENTO MICHELINE ALVAREZ CAMARINES S.P.C.-NAGA
18 SARMIENTO PAUL ANGELO GABRIEL UNIV.OF STO. TOMAS
19 SARMIENTO RODOLFO JR COLINARES P.U.P.-STA. MESA
20 SARVIDA KAREN JOY POSA T.U.P.-TAGUIG
21 SATIADA MA ANDREA LAMO SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 303
Seat School
No.
Attended
1 SAUZ GERALDINE SUAREZ P.U.P.-STO TOMAS
2 SAYO IMARI IRISH REGALADO P.L. MANILA
3 SEBASTIAN BRYAN SAMPAGA P.U.P.-STA. MESA
4 SEDANTE PAUL TERRY ALAD RIZAL TECH UNIV
5 SELMO MART-ANGELO CRUZ ST.LOUIS UNIV.
6 SEMILLANO MARICON GALICIA P.U.P.-STA. MESA
7 SENDAYDIEGO JUNE MENDOZA P.U.P.-STA. MESA
8 SENENSE RYAN CONCEPCION NEW ERA UNIV.
9 SENIDO AIMEE TEODORO T.U.P.-VISAYAS
10 SENOSIN MARLON ALGURA T.U.P.-MANILA
11 SENTINELLAR RALF JELV ILUSTRADO MMSU-BATAC
12 SEPERIDAD CAREN MARQUEZ T.U.P.-TAGUIG
13 SERILO SHEENA SALCEDO MAPUA INST.OF TECH.
14 SERING JONALD BAGAYAS NEW ERA UNIV.
15 SERRA GIDEON JOASH BICIERRO U.E.-CALOOCAN
16 SERRANO DARIELLE CHARITY DAPHNE PAHIMNA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
17 SERRANO JULIUS ED ROMERO DON HONORIO VENTURA S.U.
18 SESBREÑO CHRIS DEL MUNDO AEMILIANUM INSTITUTE
19 SET MENDELSOHN LEGASPI D.L.S.U.-DASMARIÑAS
20 SEVANDRA JEAN PAULA CAMARADOR P.L. PASIG
21 SEVILLA MARIANNE KRISTIE ORTEGA ST.JOHN TECH. COLL. OF THE PHIL.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 305
Seat School
No.
Attended
1 SEVILLA MIKE DONALD DUDAS P.U.P.-STA. MESA
2 SEÑERIS NONETTE KIM REYES CAVITE S.U.-INDANG
3 SIA CHRISTIAN LEROY DELOS REYES T.U.P.-MANILA
4 SIBAYAN ARGYL LAURA BALAJADIA TARLAC STATE UNIV.
5 SIBUNGA MARVA VILLAMOR T.U.P.-MANILA
6 SICAT JAY VICTOR MANGULABNAN DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
7 SIGUE MARK CHRISTIAN ASIDO D.L.S.U.-CANLUBANG
8 SILAN ADRIAN OLIVER MACARIOLA MAPUA INST.OF TECH.
9 SILANG CHRISTIAN BACAL UNIV.OF BATANGAS
10 SILVA LISSETTE MACASAET UNIV.OF BATANGAS
11 SIMAN DIANNE MENDOZA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
12 SIMANGAN KENNETH PAGUIGAN EARIST
13 SINA CHRISTOPHER DIZA U.E.-CALOOCAN
14 SINDAYEN JAY PARANTAR COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
15 SINLAO ABIGAEL VERONA P.U.P.-STA. ROSA
16 SINONGCO RENMAR PAGUIRIGAN BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
17 SINSAY MARCUS JONATHAN IDANAN SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
18 SIOSON JOSHUA CATINDOY P.U.P.-STA. MESA
19 SISON JEFFRIEL GALANG T.U.P.-MANILA
20 SISON RALPH LLOYD MOMBAY P.U.P.-STA. MESA
21 SISON RODOLFO JR PINEDA SYSTEMS P.C.F.-ANGELES CITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 306
Seat School
No.
Attended
1 SIY GEFFERSON ONG D.L.S.U.-MANILA
2 SOBERANO JOAN PALAMENIO U.E.-MANILA
3 SOHRABI LANGROUDI SAMAN CORREA D.L.S.U.-MANILA
4 SOLANO ANGELO CLAVERIA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
5 SOLANO JOHN STEPHEN BAUYA E. A. C.-DASMARIÑAS
6 SOLANO MITCHEL JAMES RETORMA AQUINAS UNIVERSITY
7 SOLEDAD JESSAN KEENE FABELLA EVSU-TACLOBAN
8 SOLEMA JOBERT RIEGO T.U.P.-MANILA
9 SOLIMAN EDSON SAYGO T.U.P.-MANILA
10 SOLIVEN DIANA ROSE JUANE P.L. MANILA
11 SOLLORANO APRIL FORMELOSA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
12 SOLOMO EDENELL MARIE DEVEZA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
13 SOLSOLOY JAMES OALLESMA MMSU-BATAC
14 SOLTURA JEFFERSON CALZADO C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
15 SOMERA CHRISTIAN JAY NADONGA UNIV.OF STO. TOMAS
16 SOMERA JAYSON NOVELO WESLEYAN U-CABANATUAN
17 SOMOSIERRA FAYE ABIGAIL NUGUID BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
18 SONGCUAN CHESTER DE VERA T.I.P.-MANILA
19 SONIO DARWIN CALUB ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
20 SORIA DUANE JOHNSON LEE ST.LOUIS UNIV.
21 SORIA JAN ALVIN PACINOS P.L. MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 307
Seat School
No.
Attended
1 SORIANO EDMUND VELASCO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
2 SORIANO JESTONI FERIA ADAMSON UNIVERSITY
3 SORIANO JOHN ALLIN NOGUERA MMSU-BATAC
4 SORIANO JOSE II PURIFICACION FEU-E.A.C.
5 SORIANO KARL VINCENT COLOBONG ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
6 SORIANO MARK DELA CRUZ COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
7 SORIANO MARK LOUIE CARO ADAMSON UNIVERSITY
8 SORIANO RENATO JR DIAZ ST.LOUIS UNIV.
9 SORIANO TRISTAN TAPIADOR ADAMSON UNIVERSITY
10 SOROAN JENSON BAÑARIA CAMARINES S.P.C.-NABUA
11 SOTTO ALJON REBUALOS UNIV.OF THE CORDILLERAS
12 SOTTO FRESIOS KING CARREON MICROCITY CCF
13 STA MARIA ANNA MARIE BENITO RIZAL TECH UNIV
14 STA MARIA ERICSON BLUE MERENCILLO P.U.P.-STA. MESA
15 STEARMER CHRIS EDWARD ILETO LYCEUM SUBIC BAY
16 SUAREZ MIGUEL EMMANUEL DE JESUS ATENEO DE MANILA U-QC
17 SUBADE ALLEN RAMIREZ MAPUA INST.OF TECH.
18 SUDSUDAN BRYAN PECPEC MMSU-BATAC
19 SUERTE FELIPE FATIMA TAN BULACAN S.U-MALOLOS
20 SUING JOSH HARRIS SARABIA U.E.-CALOOCAN
21 SULANGI SHERRY ROSE MANZANILLA MICROCITY CCF
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 308
Seat School
No.
Attended
1 SUMAGUE JOHN KENNETH PARAYNO P.U.P.-STO TOMAS
2 SUMAGUI ERNESTO JR PIÑERO FEU-E.A.C.
3 SUMANG AMERIZA ROCHELLE CHAVEZ P.L. MANILA
4 SUNIEL JULIUS VILLANUEVA P.U.P.-TAGUIG
5 SUNIO MICHAEL SALUM AMA-BAGUIO CITY
6 SUPREMO DENVER SARDA RIZAL TECH UNIV
7 SURETA EFREN JR ASPE ATENEO DE NAGA UNIV.
8 SUSA GIAN CARLO MUYCO NEW ERA UNIV.
9 SUYAT ELDREEN ANN CORTEZ P.U.P.-BATAAN
10 SUYAT MATTHEW POLONG P.U.P.-STA. MESA
11 SY JOANNA BARBADO T.U.P.-TAGUIG
12 SY JOHN DERRICK QUE FEU-E.A.C.
13 SY REX ADAM BRIGADO FEU-E.A.C.
14 TABABA ROSELIA CELESTE WEST NEGROS COLL.
15 TABADAY PAUL MARTIN VENERACION BALIUAG UNIVERSITY
16 TABANGANAY DANNY ROY DAO-GAS F. L. VARGAS-ABULUG
17 TABBAY BELLY RAPANAN U.E.-CALOOCAN
18 TABILOG JOWELL PAOLO T.I.P.-MANILA
19 TABILOG RICHARD MOISES HERNAEZ ST.LOUIS UNIV.
20 TABIN CHARRY FLOR RECAIDO ST.LOUIS UNIV.
21 TABING JAY NICKSON TENORIO FIRST AITH
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 311
Seat School
No.
Attended
1 TABIOS ANNA CRISSA ARUCAN MMSU-BATAC
2 TABORNAL ARCELIZA LEONIDAS CAMARINES S.P.C.-NABUA
3 TABUCOL LIMUEL PERALTA UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
4 TABUZO MARVIN TARDECILLA P.U.P.-STA. MESA
5 TACALAN GENER ANGELO REOLENTE SO.LUZON S.U.-LUCBAN
6 TACDORO MAILA ROSE ERDAO T.I P.-Q.C.
7 TACOTACO ULYSSES DIOSO N.VISCAYA S.U.-BAMBANG
8 TAGANAS MARIA MATUDE ANGELES BAWAN D.L.S.U.-CANLUBANG
9 TAGAPAN JAMES GERARHD TAMBIO DIVINE WORD-LAOAG
10 TAGBO FRANCIS LAQUINDANUM T.I.P.-MANILA
11 TAGHOY ROBERT GREENFIELD JADUMAS P.L. PASIG
12 TAGLE JHINO EMILIO ORDOÑEZ D.L.S.U.-DASMARIÑAS
13 TAGUDIN NOEL JR DE LA CRUZ UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
14 TAGUIAM EDWIN JR TALLUD UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
15 TAGUIAM ROMMIEL GERARD ACANTILADO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
16 TAGUSTOS MARIA DANICA MANCO SO.LUZON S.U.-LUCBAN
17 TAJANLANGIT ALVIN AVILLANOSA MAPUA INST.OF TECH.
18 TAJONERA ANGELO IGLESIAS RIZAL TECH UNIV
19 TALAVERA ANNA VICTORIA PAYURAN BALIUAG UNIVERSITY
20 TALBO MAYCILE CORPUZ MMSU-BATAC
21 TALISIC GUIAN ANNE GUAMOS BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 313
Seat School
No.
Attended
1 TALPLACIO PAMELA DIAMSE P. SABLE CORPUZ COLL.
2 TALUBAN KRISTIAN CARLO CARBONELL ST.LOUIS UNIV.
3 TAMANI VALMER BRIT LIGUTAN UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
4 TAMAYO JAN GERARD BORJA ST.LOUIS UNIV.
5 TAMAYO KENNETH DE GUZMAN WESLEYAN U-CABANATUAN
6 TAMAYO VENUS KRISTIA CEREZO UNIV.OF THE CORDILLERAS
7 TAMOYANG RAQUEL MONGAYA U.E.-MANILA
8 TAN FRANCIS ANTHONY LOZANO MAPUA INST.OF TECH.
9 TAN KARL WILSON LOBO P.L. MANILA
10 TAN KYLE GO ADAMSON UNIVERSITY
11 TAN MONIQUE ELOISA VILLANUEVA UNIV.OF STO. TOMAS
12 TAN VIRSON VALDEZ MAPUA INST.OF TECH.
13 TANDINGAN CHERYL GABRIEL UNIV.OF PANGASINAN
14 TANGARA NEILMAR PURCA LYCEUM P-LAGUNA
15 TANGUILAN PHILIP MILES LIMBAUAN ST.LOUIS UNIV.
16 TANSENGCO JOSE EDUARDO MUNSAYAC D.L.S.U.-MANILA
17 TAPAN JERICK ROMEO CANONOY P.L. MANILA
18 TAPANG JOSHUA ELWYN SICAN UNIV.OF STO. TOMAS
19 TAPIA STRAWBERRY JOY BASILAN D.L.S.U.-LIPA
20 TAPULGO ANNA LIZA ILAGAN P.U.P.-TAGUIG
21 TARRIELA ARIES RECLUTA T.I P.-Q.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 314
Seat School
No.
Attended
1 TARRIELA ARLENE DINAH TAPAY P.U.P.-STA. MESA
2 TARRIELA MARK ROGER VALDEZ P.U.P.-BATAAN
3 TARROZA ELISHA GRACE ORTIGOZA UNIV.OF STO. TOMAS
4 TATLONGHARI NOLI SALONGA D.L.S.U.-DASMARIÑAS
5 TATOY KELVIN REYES
6 TAWAY SHIELA DELA CRUZ T.U.P.-MANILA
7 TAYOCNOG LLOYD WALLIT CICOSAT
8 TAYSON JOHN BRYAN GUEVARRA BULACAN S.U-MALOLOS
9 TAYTAYAN KARL IAN BAGAYAS UNIV.OF BAGUIO
10 TAÑAMOR KAZHMEIN ARROYO CAMARINES S.P.C.-NABUA
11 TEAÑO KEVIN NICOLO MOJICA MAPUA INST.OF TECH.
12 TECSON ALJOHN LOWIE PULIDO MAPUA INST.OF TECH.
13 TEJADA ARRA BARCELONA C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
14 TEJERO JAMAICA TALABAN U PERP HELP-CALAMBA
15 TELINTELO JOAN MICHELLE YABUT DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 TEMPLONUEVO KEVIN MICHAEL BUSTOS UNIV.OF STO. TOMAS
17 TENA RACHELLE DE ARAO P.L. MANILA
18 TENASAS JANINE AMERY HAGOS P.L. MANILA
19 TEODORO FERDINAND JR DULDULAO MMSU-BATAC
20 TEODORO VINCENT RALPH RIVERA MAPUA INST.OF TECH.
21 TERANTE EUNICE OBRADOR T.U.P.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 315
Seat School
No.
Attended
1 TERCERO PABLITO GARCIA DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
2 TERMULO JEZREEL VICENTE P.U.P.-STA. MESA
3 TESORERO ALMIRA ROMERO CAMARINES S.P.C.-NAGA
4 TEVES JEFFREY BRIONES CAMARINES S.P.C.-NAGA
5 TIAÑO HERBERT DIMAYUGA D.L.S.U.-LIPA
6 TICSAY LEONEL JESSON LIPAT FIRST AITH
7 TILOS MA JESSICA PULOG ST.LOUIS UNIV.
8 TIMBOL JOSEPH PAOLO BALAOEG MAPUA INST.OF TECH.
9 TIMOGAN ARNAN JOEY AMBA XAVIER UNIVERSITY
10 TINGSON ERIC JOSEPH GUANLAO ANGELES UNIVERSITY
11 TIOCSON GERALD UMALI DIVINE WORD-CALAPAN
12 TIONGSON MICHAEL LYKKEN RIVA P.L. MANILA
13 TIQUE MARC REMSON SIANO ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
14 TIRONEZ ALDHYNTHER CANCINO T.U.P.-TAGUIG
15 TISOY JEROME REGONDOLA ATENEO DE NAGA UNIV.
16 TO CHRISTIAN NG U.P.-DILIMAN
17 TOEDORO DONN ANGELO PARADO BULACAN S.U-MALOLOS
18 TOLENTINO BRYAN CHRISTOPHER ACIBO RIZAL TECH UNIV
19 TOLENTINO CHERRY MAY SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
20 TOLENTINO JEAN DANA PALMA T.U.P.-MANILA
21 TOLENTINO REYNAL LLAMELO ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 3RD Rm/Grp No.: 316
Seat School
No.
Attended
1 TOLENTINO RHONEL RIGOR P.U.P.-BATAAN
2 TOLERON JIMBOY RIZAL TECH UNIV
3 TOLOSA MICHAEL CATACUTAN HOLY ANGEL UNIV.
4 TOMAMAK JOHN MARK MERCADER NORTHWEST SAMAR S.U.
5 TOMAS EDSON TADE ST.LOUIS UNIV.
6 TOMAS ELZER CASTRO UNIV.OF STO. TOMAS
7 TOMIMBO MARY JOY BAYO SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
8 TONDO FRANZ EUNICE NUEVAESPAÑA UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
9 TORIENTE RHENESSA SENDON CAMARINES S.P.C.-NABUA
10 TORIO ARVEN LOUIE YANES COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
11 TORRALBA JASON DE LOS SANTOS NEW ERA UNIV.
12 TORRES ARVIN DE PADUA P.L. MANILA
13 TORRES EDSEL BERNARDO DON HONORIO VENTURA S.U.
14 TORRES IRISH JAY YANTO T.U.P.-MANILA
15 TORRES JERICO REFORMA BULACAN S.U-MALOLOS
16 TORRES MARK EUGENE URBISO P.U.P.-STO TOMAS
17 TORRES PETER DANIELLE VILLANUEVA ADAMSON UNIVERSITY
18 TORRES REUBEN JAMES AQUISAP NEW ERA UNIV.
19 TORRES RON JEREMY CALAPATIA UNIV.OF STO. TOMAS
20 TORRES RONALD KIM BAYONITO ATENEO DE NAGA UNIV.
21 TOUGAN HERBERT SUMAO-I ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 411
Seat School
No.
Attended
1 TRABOCO MARIA PRESCILYN TANQUI-ON T.I P.-Q.C.
2 TRIA DANIEL KIRK PINEDA DEVERA INST. OF TECH.-LEGAZPI CITY
3 TRIA RUNELLE NAMORO UNIV.OF STO. TOMAS
4 TRINIDAD BRYAN GLEN TEJADA P.L. MANILA
5 TRINIDAD DEBBIE MARLON BANATAO ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
6 TRINIDAD EMMANUEL PEÑAVERDE AMA-MAKATI CITY
7 TRINIDAD KATRINA DE LEON MAPUA INST.OF TECH.
8 TROGO JOHN ANGELO DE GUZMAN U PERP HELP-CAVITE
9 TRONCO JIREH SAMSON UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
10 TUBALLA MARNEL JOSEPH SALATAN MAPUA INST.OF TECH.
11 TUBORO EUGENE ERL TULALIAN CATANDUANES I.T.FDTN.
12 TUGADE HEINTJE VELASCO UNIV.OF THE CORDILLERAS
13 TULUAN ALJEN BASUEL LYCEUM NORTHWESTERN
14 TUMALIP JANE ARELLANO P. SABLE CORPUZ COLL.
15 TUMALIUAN APRIL JOY ATIENZA T.I P.-Q.C.
16 TUMANAN JOHN REAGAN GALON UNIV.OF BAGUIO
17 TUNGCUL KATHERINE GONZALBO UNIV.OF BATANGAS
18 TUNGOL RICHARD MENDOZA MICROCITY CCF
19 TUNGPALAN SIR ALFREDO TAPPA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
20 TUPAS SANDY GASATAYA T.U.P.-VISAYAS
21 TURINGAN CATHERINE GABONA UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: AVR 1
Seat School
No.
Attended
1 TURLA CALVIN IAN RIVERA ANGELES UNIVERSITY
2 TUY ARWIN CORDIAL UNIV.OF NVA. CACERES
3 TUYOR ELKANAH ZAMORA FEU-E.A.C.
4 UBARRO HARRY ESTEBAN UNIV.OF BAGUIO
5 UGALINO SARAH HANALEE SOLIS T.U.P.-MANILA
6 ULEP CHRISTIAN RAY AGUILAR PANPACIFIC U.N.P.
7 ULNAGAN JOHN CARLO BASUBAS ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
8 UMADHAY ZAILA ARROZ UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
9 UMALI ARMIDA BRIN SALVAN SO.LUZON S.U.-LUCBAN
10 UMALI JOSE BENITO MERCADO D.L.S.U.-LIPA
11 UMANDAP MARY ROSE NORCIO NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
12 UNTALAN MICHAEL JULIUS PACDAAN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
13 URBANOZO JACKSON JR DE LA CRUZ UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
14 URBINA NAPOLEON JR ZARAGOSA UNIV.OF SAN AGUSTIN
15 URCIA JOANNA ISABELLE FRANI D.L.S.U.-DASMARIÑAS
16 URMENETA RAMIL FAMI T.I P.-Q.C.
17 UY JOSE RAFAEL GABRIEL FABELLA FEU-E.A.C.
18 UY THADDEUS MARTIN ZAPANTA UNIV.OF STO. TOMAS
19 VAFLOR PAOLA SOLIVEN RIZAL TECH UNIV
20 VALARAO XYLA CLAURENCE MAMING P.U.P.-STA. MESA
21 VALDEZ AMADO JR PLOTADO COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: AVR 2
Seat School
No.
Attended
1 VALDEZ ARDEN JAY CRUZ UNIV.OF LA SALETTE-SANTIAGO
2 VALDEZ ARIAN MARK BONGCARAS NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
3 VALDEZ FREDDIE RABINO T.I.P.-MANILA
4 VALDEZ JULIUS JOSE GAERLAN ST.LOUIS UNIV.
5 VALDEZ MA ANGELICA LEAN TANGO NEW ERA UNIV.
6 VALDEZ VIEL MAGNA ELIZARDE ST.LOUIS UNIV.
7 VALENCIA BRYAN BERTIZ T.U.P.-MANILA
8 VALENCIA KARLO JOSEPH UMALI D.L.S.U.-LIPA
9 VALENCIA REY MANUEL ARELLANO D.L.S.U.-LIPA
10 VALENCIA RICHARD RAMINTO CAGAYAN STATE UNIV.-TUGUEGARAO
11 VALENCIA SARAH JANE VOLUNTAD SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
12 VALENZUELA CAMILLE MAMAYSON UNIV.OF LUZON
13 VALENZUELA GENEVIVE CARSETA NEW ERA UNIV.
14 VALENZUELA MARVIN REYES BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
15 VALENZUELA PRECIOUS TENDILLA P.U.P.-STA. ROSA
16 VALEROSO MAY-ANN HERNANDEZ ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
17 VALISTO ELVIN DELA CRUZ CAMARINES S.P.C.-NAGA
18 VALITE JOEL LACAR MMSU-BATAC
19 VALLADOR JOHN HOGAN RAMIREZ ST.LOUIS UNIV.
20 VALLEDOR DERICK MARCO GASCON ST.LOUIS UNIV.
21 VALLEDOR RICO FULGOSINO ADAMSON UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: AVR 3
Seat School
No.
Attended
1 VALLES ARLYN CORPUZ P.U.P.-BATAAN
2 VANTA JESSIECA KRIS DEL ROSARIO SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
3 VARGAS ALLEN ALBERT IÑIGO P.L. MANILA
4 VARGAS ALVIN GERONIMO AUSTRIA FEU-MANILA
5 VARGAS CHRIS ANGELO SOLOMON ST.LOUIS UNIV.
6 VARGAS ROBBIE GUSTILO LYCEUM P-LAGUNA
7 VARILLA ROBERT ELI TONG ATENEO DE MANILA U-QC
8 VASQUEZ IVAN KYLE DELA PAZ P.U.P.-STA. MESA
9 VASQUEZ MARY GRACE JULIANO BULACAN S.U-MALOLOS
10 VEGA JONELYN MAGDAEL EARIST
11 VELARDE JENS JARON CHOA ATENEO DE MANILA U-QC
12 VELASCO LADEE ALYANN ROSALES D.L.S.U.-LIPA
13 VELASCO PATRICK JUSTIN TEMPLANZA D.L.S.U.-MANILA
14 VELEZ DEXTER ATENCIO U.E.-CALOOCAN
15 VELEZ JASON ARANAS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 VELILLA MICHAEL LLABRES P.U.P.-STA. MESA
17 VELONZA NORMAN FERRER LYCEUM NORTHWESTERN
18 VELOSO MA FRANCIA BUENAFLOR ATENEO DE NAGA UNIV.
19 VENTURA JHONEL ESCALONA LAGUNA SPC-SAN PABLO CITY
20 VENTURINA ABEGAIL SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
21 VERDADERO RAEGIE MACADANGDANG ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 412
Seat School
No.
Attended
1 VERGARA EDWIN NUCOM RIZAL TECH UNIV
2 VERGARA EREN GRACE PRUNA BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
3 VERGARA JAYSON LINSON D.L.S.U.-LIPA
4 VERGARA PAUL CHRISTIAN SALVADOR BULACAN S.U-MALOLOS
5 VETORES JOHN REY SUBIA U DE MANILA (for.CCM)
6 VETUS DARYLL RUBIANO T.U.P.-MANILA
7 VICENTE JAN PAULO HERNANDEZ MAPUA INST.OF TECH.
8 VICENTE PRINCESS GIE HATULAN P.U.P.-STA. ROSA
9 VICTORIA MARJAN PATRICK QUITON P.U.P.-STA. ROSA
10 VIDAL MARC EDWARD DE GUZMAN UNIV.OF PANGASINAN
11 VIERNES JERBY FERNANDEZ ICCT CFI
12 VIERNES NELVIN GAN WESLEYAN U-CABANATUAN
13 VIGO ZARAH JAYNE CERVANTES C.D.S.J.D.L.-CALAMBA
14 VILAR RUEL BAGACINA CAMARINES S.P.C.-NABUA
15 VILLA GLADWIN KARL ACACIO MMSU-BATAC
16 VILLA PAUL XAVIER CRUZ P.U.P.-STA. MESA
17 VILLACERA JOHN RAY NAVEA UNIV.OF ST.LA SALLE-BACOLOD
18 VILLACRUSIS RACHEL PASCUA NEW ERA UNIV.
19 VILLAFLORES MA FATIMA BAYLOSIS UNIV.OF STO. TOMAS
20 VILLAJUAN ARVIN JHON DE GUZMAN U DE MANILA (for.CCM)
21 VILLAMENA JHOMEL MANING AMA-DASMARIÑAS
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 413
Seat School
No.
Attended
1 VILLAMENTO RINA APOSTOL COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
2 VILLAMOR MARA MARIZ MARTIN MAPUA INST.OF TECH.
3 VILLAMOR MARY GRACE TAMPENGCO U.E.-MANILA
4 VILLAMOR ROLEN JOHN JAVIER T.U.P.-VISAYAS
5 VILLAMOR RYAN TOBESA ADAMSON UNIVERSITY
6 VILLANO SHERYNNE DEE MAPUA INST.OF TECH.
7 VILLANTES RHIZA ROBLES P.U.P.-TAGUIG
8 VILLANUEVA BOBBY RON ANTIDO AMA-PROJ. 8, QC
9 VILLANUEVA CONRADO CABANILLA PANPACIFIC U.N.P.
10 VILLANUEVA CRISSA JUADA NAT.COLL.SCI & TECH-DASMARINAS
11 VILLANUEVA DANIEL UGALINO HOLY ANGEL UNIV.
12 VILLANUEVA FLORENZ MICHAEL SEACHON MAPUA INST.OF TECH.
13 VILLANUEVA IANJOEY SAJONIA ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
14 VILLANUEVA JAN ARGEL BALDEMOR ST.LOUIS UNIV.
15 VILLANUEVA JONNA TABASA BATAAN HEROES MEM.COLL.
16 VILLANUEVA MARIA MAE FLEUR MUSA ATENEO DE MANILA U-QC
17 VILLANUEVA MARK JOEL PAMANTASAN NG CABUYAO
18 VILLANUEVA NAGEN JR DE TORRES MAPUA INST.OF TECH.
19 VILLANUEVA PAUL ERWIN ONDE P.U.P.-TAGUIG
20 VILLAPANDO JEFFERSON YAMBAO P.U.P.-STA. ROSA
21 VILLAR KLYDESDALE DIAZ WESLEYAN U-CABANATUAN
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 414
Seat School
No.
Attended
1 VILLAREAL VICTOR ARENAS DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
2 VILLARICA NICO ANGELO FELICIANO ATENEO DE MANILA U-QC
3 VILLARRUZ ARVIN NORTEZ U.E.-CALOOCAN
4 VILLASFER BILL ROGER GALANG U PERP HELP-CALAMBA
5 VILLEGAS JAN MARVIN POLICARPIO DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
6 VILLEGAS ROY ANTHONY CEBALLO D.L.S.U.-MANILA
7 VILLENA PAUL RYAN SANTOS TARLAC STATE UNIV.
8 VILLENAS SILAS ISAIAH ILAGAN AMA-LUCENA CITY
9 VILLOSINO EARL JOHN DIZON P.U.P.-TAGUIG
10 VINLUAN CHESTER ROGER ARDEÑA FEU-MANILA
11 VINOYA JOHN ERIK LAPASTORA AMA-MAKATI CITY
12 VIRAY ARVIN JESUS DAMASCO UNIV.OF PANGASINAN
13 VIRAY LOUIE PEEWEE ESTRELLA BULACAN S.U-MALOLOS
14 VIRREY RIZZIEL ANNE PATANI D.L.S.U.-LIPA
15 VISAYA LUZ REGINE BERMUDEZ MAPUA INST.OF TECH.
16 VISITACION ROLLIE GUTIERREZ CAMARINES S.P.C.-NABUA
17 VISPERAS ERNALYN DAVILLO ST.LOUIS UNIV.
18 VISPERAS MELODY JOY CATUNGAL PHIL COLL OF SCI & TECH-CALASIAO
19 VISPERAS NESTOR STA ANA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
20 VISTA TRISTAN JOSEPH ALIMUSA WESLEYAN U-CABANATUAN
21 VITANZOS ANGELO TOLENTINO D.L.S.U.-MANILA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 415
Seat School
No.
Attended
1 VITTO WILFRED JR FERRIOL T.I P.-Q.C.
2 VIÑALON RONALD ALLAN CASTRO P.U.P.-STA. MESA
3 VOLANTE EDSEL JOSE PEREZ ATENEO DE MANILA U-QC
4 VOLUNTAD REYMARK TORRES COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
5 WACQUISAN BENJAMIN JR TANIEZA ST.LOUIS UNIV.
6 WAYAN ALEXA PANGANIBAN ST.LOUIS UNIV.
7 WONG ARNON ABONAL ATENEO DE NAGA UNIV.
8 YABUT LEONOR LINGAD DON HONORIO VENTURA S.U.
9 YADAO JEFF ANDREW IDOLOR U.E.-MANILA
10 YAMBOT RON JACOB RAMOS D.L.S.U.-MANILA
11 YANGO SETH RABINO CAMARINES S.P.C.-NABUA
12 YANGZON ARBEY NIÑO MONTEALTO FEU-E.A.C.
13 YANSON EDSON SOLOMON T.U.P.-VISAYAS
14 YAP ANTHONY JR GOROSPE ANGELES UNIVERSITY
15 YAP GRACE UY ATENEO DE MANILA U-QC
16 YAPE AL JOHN AFABLE EVSU-TACLOBAN
17 YARTE DANIEL PABLO T.U.P.-MANILA
18 YASAY JAMES CAJULAO RIZAL TECH UNIV
19 YEE IANGELO BAUTISTA ST.LOUIS UNIV.
20 YGRUBAY LOREN NICODEMUS BULACAN S.U-MALOLOS
21 YNGSON ROMMEL JR SILVERIO FEATI UNIVERSITY
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGINEER (ECE)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 416
Seat School
No.
Attended
1 YOCOR IAN CAPAROSO UNIV.OF SAN CARLOS
2 YOUNG JOEL VILLARIN T.U.P.-VISAYAS
3 YU REX FLORES EVSU-TACLOBAN
4 YU JECO BERNICE MAE FETALVERO UNIV.OF STO. TOMAS
5 YUDELMO JASON SERIACO PAMANTASAN NG CABUYAO
6 YUMOL ROD IVAN NIBAY ADAMSON UNIVERSITY
7 YUMUL ROBYCHIEL GIGA P.L. MANILA
8 ZAIDE MARIA JOSEFA ORDILLANO LAGUNA SPC-STA. CRUZ
9 ZALAMEDA JOEREN PUTUNGAN DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
10 ZAMAN AISHA SALAC P.U.P.-STA. MESA
11 ZAMBALE JEFFREY RABADA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
12 ZAMORA MICHAEL KENNETH MANALO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
13 ZAPANTA ARJAE VALDEZ HOLY ANGEL UNIV.
14 ZAPATA MARVIN DE GUIA DON HONORIO VENTURA S.U.
15 ZARA NOELITO REYES PAMANTASAN NG CABUYAO
16 ZARADULLA MARK JOSEPH ELLARDA ST.LOUIS UNIV.
17 ZAÑO MICHAEL FERRER AMA-PROJ. 8, QC
18 ZIPAGAN FRAMCIS PAUL RAMOS U.P.-DILIMAN
19 ZIPAGAN MC LOYED BALACANAO UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
20 ZULUETA CHRISTOPHER MIRADORA T.U.P.-MANILA
21 ZUNIGA JON CHRISTIAN REYES FEU-E.A.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.

REMOVAL:

Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 401
Seat School
No.
Attended
1 ABIERA EZRAH BERT ANIZ MAPUA INST.OF TECH.
2 ABLAZA FERNANDO JR ISON D.L.S.U.-MANILA
3 ABRENICA JOHN CRISTOPHER ARIOLA FIRST AITH
4 ABUAN JEROME AUSTRIA UNIV.OF THE CORDILLERAS
5 ABUSO GERARD ARVIN LINGAT D.L.S.U.-DASMARIÑAS
6 ADRIANO EDUARDO JR TALAVERA BULACAN S.U-MALOLOS
7 AFRICA ARIES CASTILLO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
8 AGUSTIN DARRY TADEO ST.LOUIS UNIV.
9 ALCANTARA JOSUELLE ALUNAN MAPUA INST.OF TECH.
10 ALEJANDRINO CHARLES ANDREW BALATBAT D.L.S.U.-MANILA
11 AMBAL PAOLO GILEO AVILA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
12 AMOLO RYAN MATIAS WESLEYAN U-CABANATUAN
13 ANDALIS STEVE RYAN CATIMBANG ATENEO DE MANILA U-QC
14 ANTENOR MARIANE MANGABAT BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
15 AQUINO MARK SYRUS JACOB U.E.-MANILA
16 ARANDIA MARY GRACE CAGANDAHAN ADAMSON UNIVERSITY
17 ARRIOLA JAN ERWIN LIM U.E.-MANILA
18 ATIENZA JAYPEE LACO D.L.S.U.-LIPA
19 BAGTAS FERNANDO LAGUERTA U.E.-CALOOCAN
20 BALBA THOM ANTHONY MARANAN MAPUA INST.OF TECH.
21 BALBEDINA RAIZA MARAVILLA BULACAN S.U-MALOLOS
22 BALDOVINO CORALEAN BUSTAMANTE LYCEUM P-LAGUNA
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 402
Seat School
No.
Attended
1 BALISACAN JASON ELAG AMA-BINAN,LAGUNA
2 BALOLOY MICHELLE UDTUJAN LYCEUM P.U.-MANILA
3 BASINIO KEVIN SCOTT NANTES MAPUA INST.OF TECH.
4 BATHAN KEMUEL GERSON FRENCILLO D.L.S.U.-CANLUBANG
5 BAYAN RAMON III LEGARDE U P H S DALTA-LPINAS
6 BEJER JAZZ RANIER SALVO MAPUA INST.OF TECH.
7 BERNARDO JOSE PAOLO BACOS ATENEO DE MANILA U-QC
8 BIENE PRINCE POLMAR RUFON T.I P.-Q.C.
9 BILLONES ROBERT KERWIN DELA CRUZ BULACAN S.U-MALOLOS
10 BUGAYONG MARY GRACE GRANIL TARLAC STATE UNIV.
11 CABALLES FRANCIS LAURON SAN SEBASTIAN COLL.-CAVITE
12 CAGALAWAN ROMER LASCANO T.U.P.-VISAYAS
13 CAGAOAN NEIL MEDINA MAPUA INST.OF TECH.
14 CAJUBAN GLEN YCASAS U.E.-CALOOCAN
15 CAMPOSAGRADO RENZ RUIZ PATNONGON W.V.C.S.T.-LA PAZ
16 CAMTUGAN BRENDA LEE LABINTAG UNIV.OF THE CORDILLERAS
17 CANDOR ARIANNE JOY ARANETA P.U.P.-STA. MESA
18 CANICON AILEEN PUNONGBAYAN P.U.P.-STA. ROSA
19 CARINGAL JAMILLE LIRA BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
20 CARZA LEVIRIZA ARANAS NEW ERA UNIV.
21 CASTAÑEDA CRISTINE JOY GONZALES P.L. MANILA
22 CASTAÑEDA JUAN PAOLO MACASPAC TARLAC STATE UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 403
Seat School
No.
Attended
1 CATAPANG JIMBOY CONTRERAS BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 CATULAY MARK RAYMUND SAMOY AMA-PROJ. 8, QC
3 CEBALLOS JOSHUA JAY RICABLANCA MAPUA INST.OF TECH.
4 CENTENO CHRISTIAN GONZALES MAPUA INST.OF TECH.
5 CHAN ADDISON SEE ATENEO DE MANILA U-QC
6 CHAN MATTHEW LEWIS CHUA D.L.S.U.-MANILA
7 COMPAHINAY CALES TUAZON BULACAN S.U-MALOLOS
8 CONCEPCION MICHAEL LEMMANUEL BROFAR MAPUA INST.OF TECH.
9 CORONEL EPHRAIM JOSHUA KALAW MAPUA INST.OF TECH.
10 CRUZ ALGIE DIAZ ST.LOUIS UNIV.
11 CRUZ JOSEPH MALVIN DEVANADERA FEU-E.A.C.
12 CUATON ERIC DELOS ANGELES T.U.P.-MANILA
13 DAARON ELISA CAYANAN ADAMSON UNIVERSITY
14 DANGIS MAY ANN BILAGOT ST.LOUIS UNIV.
15 DATWIN FRANCIS SINADJAN D.L.S.U.-MANILA
16 DE DIOS CATHERINE TORRES BULACAN S.U-MALOLOS
17 DE GUZMAN CARLO IAN AVILA MAPUA INST.OF TECH.
18 DE GUZMAN MIKKI DIENLA AMA-PROJ. 8, QC
19 DE LA CRUZ MARY CHLOE TERESITA AZURIN ADAMSON UNIVERSITY
20 DE LOS REYES DAN DRIEN LUISAGA UNIV.OF BATANGAS
21 DE PEDRO MARVIN CAMBE W.V.C.S.T.-LA PAZ
22 DE VERA JEFFREY DAYAG UNIV.ST.LOUIS-TUGUEGARAO
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 404
Seat School
No.
Attended
1 DEJARME CEDRICK CAUYAN SO.LUZON S.U.-LUCBAN
2 DEL MUNDO VINCENT CRIS MILLA U.P.-DILIMAN
3 DELA CRUZ MARIE JERISH PACHECO MAPUA INST.OF TECH.
4 DELA CRUZ TRIAH JOYCE GASPAR U.P.-DILIMAN
5 DELA REYNA JAYSON TAMAYO UNIV.OF BAGUIO
6 DELA ROSA JAYSON BOA T.U.P.-MANILA
7 DELLOSA MICHAEL LOPEZ U.E.-MANILA
8 DELOS REYES KRISTIAN JOSEF LAGMAN HOLY ANGEL UNIV.
9 DEMATA JOHN RYAN VALDEZ MAPUA INST.OF TECH.
10 DIAZ CHONA OCAMPO MAPUA INST.OF TECH.
11 DIAZ MEL JAMES PILAPIL MAPUA INST.OF TECH.
12 DIMACULANGAN NHEL JUN CORONEL BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
13 DOCTOR MARK ANDREW ATUTUBO T.I P.-Q.C.
14 DOLOJAN MARIEL SACRAMENTO MAPUA INST.OF TECH.
15 DONGON JERICO JIMENEZ FEU-E.A.C.
16 DUNCAB JERRIC LACOSTE CAMARINES S.P.C.-NABUA
17 EDQUID JAY ROED REYES DON HONORIO VENTURA S.U.
18 ENCABO ROSE ANN CABAEL CAVITE S.U.-INDANG
19 ENECILLO MICHAEL CASCAÑO T.I P.-Q.C.
20 ESGUERRA KIM IRVIN TAYAO MAPUA INST.OF TECH.
21 ESPAÑOLA MARK LOUIE VALENCIA U.E.-MANILA
22 ESQUILONA CRIZELLE ANGELIE BAÑEZ ST.LOUIS UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 405
Seat School
No.
Attended
1 EVANGELISTA MAYNARD RUPERT REYES BATAAN PENINSULA S.U-BALANGA
2 EVANGELISTA ROSE ANN GATMEN MAPUA INST.OF TECH.
3 FAJARDO JESSA MAE GUITONES U.E.-CALOOCAN
4 FLORES MICHAEL ALFONSO BULACAN S.U-MALOLOS
5 FORTUNA RYAN ALMARIO EVSU-TACLOBAN
6 GALLO JOEL ESCANILLA P.U.P.-STA. MESA
7 GAN GALEN WONG D.L.S.U.-MANILA
8 GARCES GAREN-CLAIRE REYES FEU-E.A.C.
9 GARCIA TSARLIEMAGNE PESTELOS ADAMSON UNIVERSITY
10 GAVINO RICHARD ALLEN JR AMOCIN D.L.S.U.-MANILA
11 GOROSPE REY ANREW PURIFICACION D.L.S.U.-MANILA
12 GRESOLA ANTHONY LLOYD NIEBLA ICCT CFI
13 GUBA RODERICK JOHN ROMBAWA ST.LOUIS UNIV.
14 GUEVARRA SHIELA MAE BERNAL ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
15 GURAN MARIDEL CALIBOSO P.U.P.-STA. MESA
16 HARINA JOENETH MASONGSONG P.U.P.-STA. ROSA
17 HERMOSO MARYMAE PARCO XAVIER UNIVERSITY
18 HERRERA CRISTOFFER BOBILA LYCEUM P.U.-MANILA
19 INDAMMOG ROBERT AMANGAO ST.LOUIS UNIV.
20 IRINEO SHIRLEY LAYLO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
21 ISIDRO MARCO HERNANDEZ P.U.P.-STA. MESA
22 JARDIN KARLO JAY SAN JOSE ATENEO DE NAGA UNIV.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 406
Seat School
No.
Attended
1 JOSE OLIVER LEXTER JULY ALVAREZ D.L.S.U.-LIPA
2 KU JAN VINCENT ESCAÑO FEATI UNIVERSITY
3 LACORDA MONINA LIZALEE TALAGA ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
4 LAGRIMAS JERAH NEIL INSUYA T.I P.-Q.C.
5 LAURORA MARK ANTHONY PEÑA P.U.P.-STA. MESA
6 LEONARDO MARIE-KAYE BORJA ADAMSON UNIVERSITY
7 LIBRANZA TRISTAN JEF TUNGALA D.L.S.U.-MANILA
8 LO RENZ JEFFREY HERNANDEZ MAPUA INST.OF TECH.
9 LOPEZ LORD CHRISTIAN RODELAS MAPUA INST.OF TECH.
10 LUCAS MARY GRACE CALIGUIRAN TARLAC STATE UNIV.
11 LUGTI KATHRINE MAE ZULUETA U.P.-DILIMAN
12 LUGTU RAFAEL LACSON HOLY ANGEL UNIV.
13 LUMIGUEN MAUREEN ANDREA ESTRADA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
14 MADRONIO JOHN FRANCIS TOLENTINO RIZAL TECH UNIV
15 MAGLONZO ROMAN CARLO ALMAZAR BULACAN S.U-MALOLOS
16 MAGNAYE KRISTEL MANALO BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
17 MALALUAN CLARIZA GUTIERREZ SO.LUZON S.U.-LUCBAN
18 MAMONONG MARIA CARMELLA SALVADOR P.U.P.-STA. MESA
19 MANALASTAS CARLO MAGNO MANGILAYA P.U.P.-STA. MESA
20 MANALASTAS DINO GUIAO HOLY ANGEL UNIV.
21 MANGANDE ROMEL PINTO LYCEUM NORTHWESTERN
22 MANLAPAZ LAWRENCE SILVA MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 407
Seat School
No.
Attended
1 MARCOS ERICSON DELA CRUZ ADAMSON UNIVERSITY
2 MARTINEZ ABIGAIL SUMAGUE AMA-MAKATI CITY
3 MAUHAY ANNA LIZA DELOS SANTOS D.L.S.U.-MANILA
4 MENDIGUARIN EDWIN JAY SOTTO ST.MARY'S UNIV-BAYOMBONG
5 MENDOZA IVANLEE ABERGAS ICCT CFI
6 MENDOZA MIGUEL MOLINA D.L.S.U.-MANILA
7 MENESES JERKY CASPILLAN COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
8 MERUEÑA SHIELA CORNISTA T.U.P.-MANILA
9 MOGATAS PAULA ANGELICA PAPA U.P.-DILIMAN
10 MOLINA KIM VISTA T.I.P.-MANILA
11 MONTALVO DENISE ERICA VARELA D.L.S.U.-MANILA
12 NACINOPA JEY AR SILAO ICCT CFI
13 NARCISO JESUS BAYAS UNIV.OF THE CORDILLERAS
14 NATIVIDAD FRANCIS VIGILIA FEU-E.A.C.
15 NAVAL RODRIGO JOSE MULI MAPUA INST.OF TECH.
16 NAVARRO HAZEL CABALO HOLY ANGEL UNIV.
17 NAVARRO JENNY MAKABENTA P.U.P.-TAGUIG
18 NOROÑA HEHERSON DOÑOS EVSU-TACLOBAN
19 OBISPO JAN KEVIN TANGUM D.L.S.U.-MANILA
20 ORIO MARK ADRIAN PALMEA T.U.P.-MANILA
21 ORTEGA FRANCIS APOLONIO U.E.-CALOOCAN
22 OSORIO THEA MAE ARELLANO ATENEO DE MANILA U-QC
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 408
Seat School
No.
Attended
1 PADILLA HEIDE SENIZAN ST.LOUIS UNIV.
2 PAGLAOMAN GLENN AUSTRIA CAMARINES S.P.C.-NAGA
3 PALO JOSE RIZALDY PILARTA MAPUA INST.OF TECH.
4 PANDA SITTIE KASHMIA MHYLYNNE MALLARI MAPUA INST.OF TECH.
5 PANGA JOHN PAULO VILLAREAL U.N.E.P.
6 PANTORGO HELMER JOHN LERY SADANG COLUMBAN COLL.-OLONGAPO CITY
7 PARAGAS LLOYD CALUGAY COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
8 PARDICO SALVADOR JR PILAR UNIV.OF SAN AGUSTIN
9 PARINGIT CRISTIAN DE LOS SANTOS ST.PAUL UNIV.-TUGUEGARAO
10 PATERNO JOHN BARENG P.U.P.-STA. MESA
11 PELAYO JESSA QINA LAPUZ MAPUA INST.OF TECH.
12 PERALTA CAROLINE JOY MALONG ST.LOUIS UNIV.
13 PONGE ARCHIE SEE MAPUA INST.OF TECH.
14 PUNO RONNEL LEAL TARLAC STATE UNIV.
15 QUINIA MA RONNA FE SANTOS MAPUA INST.OF TECH.
16 QUINOL JAN PAOLO FELICIANO P.U.P.-STA. ROSA
17 RAMOS RAYCHELLE SANTOS BULACAN S.U-MALOLOS
18 RAMOS REGINE VIZCARRA U OF RIZAL SYS.-MORONG
19 RAMOS ROBIN CHARLES ROBLES BULACAN S.U-MALOLOS
20 RAMOS RONN DEANO MAGADIA SO.LUZON S.U.-LUCBAN
21 REPUNO TONI ROSE GERILLA MAPUA INST.OF TECH.
22 REYES DIANNE MARIZ CONCEPCION RAMOS MAPUA INST.OF TECH.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 409
Seat School
No.
Attended
1 REYES KATHERINE DIZON BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 RIGOR RAMON ANTONIO SALVADOR REMIGIO MAPUA INST.OF TECH.
3 RODRIGUEZ ALBERTO REALUBIT MAPUA INST.OF TECH.
4 ROMEROSO MARY GRACE DE JESUS P.U.P.-CAVITE
5 ROSARIO ALVINSON GEM USON COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
6 ROSETE LOVELY LIMBOY ADAMSON UNIVERSITY
7 SADAYA IAN KEITH GONZALES UNIV.OF SAN CARLOS
8 SADDI JEROME DIONES P.U.P.-STA. MESA
9 SAGABAEN NERISSA GOROSPE ADAMSON UNIVERSITY
10 SALADA MARY GRACE TOBIAS MAPUA INST.OF TECH.
11 SALMORIN KRISTINE FLORES RIZAL TECH UNIV
12 SALONGA JEREMIAH AGUHOB MAPUA INST.OF TECH.
13 SALOSAGCOL JOYCE ALAINE SANQUE MAPUA INST.OF TECH.
14 SALUDARES DARWIN RELLEVE T.U.P.-MANILA
15 SAMSON ANTHONY SAMSON DON BOSCO TECH.COLL.-MANDALUYONG
16 SAN PEDRO GLENN MICHAEL ROSALES D.L.S.U.-MANILA
17 SANTOS EILEEN BARLONGAN BULACAN S.U-MALOLOS
18 SANTOS MARK RENIER LAPID HOLY ANGEL UNIV.
19 SANTOS NORIEL ALONZO D.L.S.U.-DASMARIÑAS
20 SANTOS RONWOLD KIMWELL CABUJAT T.U.P.-MANILA
21 SARMIENTO ANGELO JOAQUIN MAPUA INST.OF TECH.
22 SARMIENTO CHERILYN SANOPO FEU-E.A.C.
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.
Licensure Examination for ELECTRONICS ENGR. (REMOVAL)
Professional Regulation Commission
M A N I L A
October 29 & 30, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : M. L. Q. U. Address: QUIAPO, MANILA
Building : MONZON HALL
Floor : 4TH Rm/Grp No.: 410
Seat School
No.
Attended
1 SARMIENTO JAY ANDERSON HAYAG BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
2 SARVIDA DAPHNE DOTE BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
3 SEBASTIAN SUSAN KATE MUÑOZ PAMANTASAN NG CABUYAO
4 SIBAYAN FRITZ MIKHAIL ALCANTARA MAPUA INST.OF TECH.
5 SILANG KHRYSTIAN JAY SALDARIEGA ADAMSON UNIVERSITY
6 SOLANO JANKY JAYME T.I.P.-MANILA
7 SOLIDUM JUAN MIGUEL PANING BATAN D.L.S.U.-MANILA
8 TALABERO JONATHAN ACAPUYAN NEW ERA UNIV.
9 TAN GLENN SIMON LIM D.L.S.U.-MANILA
10 TAWAY KRISTINE JOY RAMOS BATANGAS S.U.-BATANGAS CITY
11 TELA MARLENE FUGOSO UNIV.OF STO. TOMAS
12 TIENG PAUL GONEDA U.E.-MANILA
13 TIO ANNE RAE KATALBAS WEST NEGROS COLL.
14 TOGÑO BERNADETTE GOROM CAGAYAN STATE UNIV.-SANCHEZ MIRA
15 TOLENTINO RYAN OPEÑA U PERP HELP-LAGUNA
16 TORIO AYRA KATE EBIDAG MAPUA INST.OF TECH.
17 TURBANADA KEVIN MILLARE T.I P.-Q.C.
18 VALENCERINA IAN CHRIS ESTRADA COL DE DAGUPAN(for.COMPUTRONIX)
19 VIADO JULIUS JR LABRADOR AMA-OLONGAPO CITY
20 VINIEGRA BRYAN CARLOS MAURICIO D.L.S.U.-MANILA
21 ZARENO LOVELL JEDZAR BATINO D.L.S.U.-MANILA
22 ZULUETA JESTER MACARAEG U OF RIZAL SYS.-MORONG
APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME, OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE
REMINDERS:.

0 comments:

Post a Comment

Subscribe to get the update...

Enter your email address: 

Find a job

www.careerjet.ph

  ©Copyright 2009-2012 by PinoyExamResults Sitemap

Back to TOP