September 2011 Room Assignments for Licensure Examination for Teachers (LET) SECONDARY MAJOR IN AGRICULTURAL AND FISHERY ARTS - REGION IV






Licensure Examination for SECONDARY - MAJOR IN AGRICULTURE AND FISHERY ARTS
Professional Regulation Commission
REGION IV
September 25, 2011

Last Name First Name Middle Name
School : AURORA QUEZON ELEM SCHOOL Address: SAN ANDRES MALATE MANILA
Building : GUERRERO WING
Floor : Rm/Grp No.: 201
Seat Birthdate School
No.
Attended
(mm-dd-yyyy)
1 ABARRA MARY GRACE PASCUA 03-22-1976 MINSCAT-VICTORIA
2 ANNUA GRACE BEJERAS 04-26-1982 U.P.-LOS BANOS
3 ANTONIO IRENE GALICHA 01-28-1981 ROMBLON S.C.-STA. MARIA
4 ANTONIO NANCY SIDAMON 05-02-1964 CAVITE S.U.-INDANG
5 ARNAIZ LILIOSA CONSTANTE 12-13-1968 CAVITE S.U.-INDANG
6 AUSTRAL SUSANA VIADO 07-14-1952 CAVITE S.U.-INDANG
7 AVERILLA JASMIN OLIQUINO 01-06-1984 BICOL UNIV.-GUINOBATAN
8 BALAGOT VIRGILITA CEBRIAN 04-11-1979 CVSCAFT-BAYAWAN
9 BALANAC PETER PERFECTO JR GUARTE 05-25-1970 P.U.P.-LOPEZ
10 BALBUENA LAURICE ANNE LAGRESOLA 10-11-1982 BATANGAS S.U.-ARASOF-NASUGBU
11 BALDEO MARY ANNE REYES 12-03-1979 D.E.B.E.S.M.A.C.
12 BARET CLEA BULALAYAO 08-26-1963 LAGUNA SPU-SINILOAN
13 BELTRAN PHILIP II MATA 03-19-1991 PANGASINAN S.U.-INFANTA
14 BEONCIO NELSON GALANGA 02-03-1976 ROMBLON S.C.-ODIONGAN
15 BERMUDEZ MAJORIE DAPROSA 05-02-1972 ILOCOS SUR POLY.SC-STA. MARIA
16 BERNARDINO MARILYN RAMOS 10-03-1968 CAVITE S.U.-INDANG
17 BISLUMBRE IRENE AMARO 10-28-1984 D.E.B.E.S.M.A.C.
18 BORBE RONALDO PAGULAYAN 12-30-1980 ISABELA S.U.-SAN MARIANO
19 BORRES ELENA REAL 06-08-1973 D.E.B.E.S.M.A.C.
20 CADUSALE JESER TANILON 08-18-1977 NEGROS ST. COLL.OF AGRI.
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME,
OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR
ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
Page 1
Licensure Examination for SECONDARY - MAJOR IN AGRICULTURE AND FISHERY ARTS
Professional Regulation Commission
REGION IV
September 25, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : AURORA QUEZON ELEM SCHOOL Address: SAN ANDRES MALATE MANILA
Building : GUERRERO WING
Floor : Rm/Grp No.: 204
Seat Birthdate School
No.
Attended
(mm-dd-yyyy)
1 CASCAÑO RALPH ABAYON 10-03-1987 U.E.P.-CATARMAN
2 CERVANTES JOEL TABUYAN 07-12-1980 LEYTE S.U.-TOLOSA
3 COTILLON RICKY CABANGCALA 09-23-1980 ILOCOS SUR POLY.SC-STA. MARIA
4 DECORION CORAZON SEMAÑA 02-04-1961 CAGAYAN STATE UNIV.-PIAT
5 DELAS ALAS MYLENE ROCELA 12-15-1969 CAVITE S.U.-INDANG
6 FIDEL EDNA SARMIENTO 12-21-1963 CAVITE S.U.-INDANG
7 GABAYNO FELECIDAD EDEN HAMOR 01-07-1987 MINSCAT-BONGABONG(for.BCF)
8 GALE DAISY NAGPIING 06-10-1977 MINSCAT-VICTORIA
9 GARCIA ESTELA MALICDEM 08-09-1975 PANGASINAN S.U.-SAN CARLOS CITY
10 GINTO MARGIE JEPSANE 07-05-1979 SORSOGON SC-CASTILLA
11 GOBANGCO DIOLANDA SANTO 11-20-1981 LEYTE S.U.-TOLOSA
12 GONZALES LASTLIE CRUZAT 08-16-1978 MINSCAT-VICTORIA
13 LANA MARY JEAN MILARPIS 03-12-1983 BICOL UNIV.-GUINOBATAN
14 LARGADO JENIFFER TALAGTAG 08-03-1975 MINSCAT-VICTORIA
15 LEGASPI MA SOLIDAD ARIOLA 11-01-1976 BICOL UNIV.-GUINOBATAN
16 LEONOR CAROL FERRER 09-03-1983 CAVITE S.U.-INDANG
17 LLAMADO ANACORETA CENIZAL 08-28-1965 CAVITE S.U.-INDANG
18 LUCAYA RENAN CAJUDAY 07-14-1982 U.E.P.-CATARMAN
19 LUZONG MAY ANN BRUZON 12-26-1988 D.E.B.E.S.M.A.C.
20 MACABINGKIL DANTE BREVA 01-27-1972 EASTERN SAMAR S.C.-SALCEDO
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME,
OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR
ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
Page 2
Licensure Examination for SECONDARY - MAJOR IN AGRICULTURE AND FISHERY ARTS
Professional Regulation Commission
REGION IV
September 25, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : AURORA QUEZON ELEM SCHOOL Address: SAN ANDRES MALATE MANILA
Building : GUERRERO WING
Floor : Rm/Grp No.: 209
Seat Birthdate School
No.
Attended
(mm-dd-yyyy)
1 MAGALONG MARILOU MABANGLO 04-25-1983 PANGASINAN S.U.-SAN CARLOS CITY
2 MALLARI ARCEN BAUTISTA 12-04-1982 ISABELA S.U.-CABAGAN
3 MARTIN ROSAMARIE AGORDE 12-20-1978 COTABATO FDTN.C.S.T.
4 MATABUENA LIZEL APIL 01-25-1984 SORSOGON SC-CASTILLA
5 MATREO EDWINA BERSAMINA 11-23-1961 D.L.S.U.-GAUF-CALOOCAN
6 MATUTINA NERISA BAUTISTA 11-10-1982 AKLAN S.U.-BANGA
7 MAURICIO FLORIZA VILLAFANE 07-01-1982 BULACAN NAT.AGRIC SC
8 MEDENILLA ARACELI DE VERA 06-15-1972 PANGASINAN S.U.-SAN CARLOS CITY
9 MINDORO JENALYN MERAN 05-31-1977 ROMBLON S.C.-STA. MARIA
10 MIRABETE LILIBETH FAJILAN 03-01-1976 ROMBLON S.C.-CALATRAVA
11 MOJICA JINKY FERRER 11-11-1975 CAVITE S.U.-INDANG
12 NAVAL MYRA POBLETE 02-08-1984 U.E.P.-LAOANG
13 NIM ARLENE LEORICO 10-04-1979 COTABATO FDTN.C.S.T.
14 OROSCO EVA DIONIO 04-21-1962 EASTERN SAMAR S.C.-BORONGAN
15 PANGILINAN ARIEL VICEDO 04-19-1980 CAVITE S.U.-INDANG
16 PEJI PRECY MAGLABE 11-21-1976 CAVITE S.U.-INDANG
17 PERALTA CYNTHIA TOLEDO 04-11-1965 P. C. U.-DASMARINAS
18 PEÑA IMELDA CONSTANTE 04-16-1972 CAVITE S.U.-INDANG
19 PEÑA MARY ANN BALOIS 11-09-1971 CAVITE S.U.-INDANG
20 RABINO EMILIE LEGASPI 08-02-1982 ROMBLON S.C.-CAJIDIONGAN
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME,
OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR
ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
Page 3
Licensure Examination for SECONDARY - MAJOR IN AGRICULTURE AND FISHERY ARTS
Professional Regulation Commission
REGION IV
September 25, 2011
Last Name First Name Middle Name
School : AURORA QUEZON ELEM SCHOOL Address: SAN ANDRES MALATE MANILA
Building : GUERRERO WING
Floor : Rm/Grp No.: 210
Seat Birthdate School
No.
Attended
(mm-dd-yyyy)
1 RABINO RANDY RODA 01-30-1978 ROMBLON S.C.-CAJIDIONGAN
2 RAMOS ARLYN PELLE 09-13-1975 CAVITE S.U.-INDANG
3 RAMOS FREDERICK GADAYAN 07-02-1986 D.E.B.E.S.M.A.C.
4 REBUSTIS LEA GAJO 02-11-1981 NEGROS ST. COLL.OF AGRI.
5 REPOSAPOS DONNA GEL OROSCO 11-27-1987 U OF RIZAL SYS.-CARDONA
6 REYES LYN FALLA 11-23-1976 ROMBLON C.F.F.-SAN ANDRES
7 RICAFORT CHELLYN MOLINA 09-10-1982 CAMARINES NORTE S.C.-DAET
8 RIVA MARLYN CUADRA 07-12-1975 CAVITE S.U.-INDANG
9 ROSALDO ERROL ANITO 03-08-1981 U OF RIZAL SYS.-BINANGONAN
10 SAN LUIS WINNIE ROMAN 05-03-1974 U OF RIZAL SYS.-TANAY
11 SELDA AMFELYN SELDA 04-29-1982 MINSCAT-BONGABONG(for.BCF)
12 SERRANO ESTER ROMAQUIN 09-29-1963 P. C. U.-DASMARINAS
13 SIERRA OLGA MOJICA 05-01-1962 CAVITE S.U.-INDANG
14 SOLIS BLADYMER MACEDA 09-27-1981 WESTERN PHILS.UNIV.
15 SUNGCUAN ISRAEL CHAVEZ 08-21-1983 OCC.MINDORO STATE COL.
16 TORRES JERLYN ESPIRITU 10-21-1978 CAVITE S.U.-INDANG
17 URIARTE LUISITO VILLAVIRAY 12-10-1967 BATANGAS S.U.-ARASOF-NASUGBU
18 VALLES JUMAR BASULGAN 10-05-1982 D.E.B.E.S.M.A.C.
19 VASQUEZ GINALYN BILBAO 03-28-1983 D.E.B.E.S.M.A.C.
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR IN SPELLING, DATE OF BIRTH, SCHOOL NAME,
OR APPLICATION NO. PLEASE REPORT TO THE APPLICATION DIV. BEFORE THE EXAMINATION OR KINDLY REQUEST YOUR
ROOM WATCHERS TO CORRECT IT ON THE FIRST DAY OF EXAMINATION.
Page 4

0 comments:

Post a Comment

Subscribe to get the update...

Enter your email address: 

Find a job

www.careerjet.ph

  ©Copyright 2009-2012 by PinoyExamResults Sitemap

Back to TOP